Problém s dýcháním - máte někdo něco podobného?

Anonymní
26.4.20 15:41

Problém s dýcháním - máte někdo něco podobného?

Ahojte všichni. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá s tímto zkušenosti. Je to přibližně rok, co jsem byla na vyšetření na plicním. Tam bylo vše prý ok, dr. mi řekla, že tam je všechno v normě, jen mě vyděsilo v papíru někde napsané „jen periferní obstrukce“, což nevím, co si pod tím představit. Pak že je to asi psychického původu víceméně. Dostala jsem nějaké léky za zklidnění, ale nechci je do sebe zbytečně cpát. No každopádně, celou tu dobu od vyšetření se mi to stává pořád dokola, mám pocit, že se nemohu donadechnout, jak kdybych potřebovala víc kyslíku, než kolik se nadechnu. Občas mě to i děsí, jestli mi vážně něco není, nebo jsem fakt jen hypochondr, co nad tím moc přemýšlí. Do toho mívám srdeční arytmie, což taky není v kombinaci nic extra. Máte někdo něco podobného? Už jsem si četla o různých nemocech, včetně CHOPN, což mě vážně děsí, ale furt si říkám, že jsem jen mázlá v hlavě a moc nad tím přemýšlím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1977
26.4.20 15:45

Zkoušela jsi fyzioterapeuta? Já mám něco podobného když se mi zablokuje hrudní páteř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17971
26.4.20 15:49

No ona ti to může dělat ta úzkost, včetně pocitu nepravidelného bušení srdce…

Takže až to bude možné, zajdi na fyzioterapii a mezi tímse uč dechová cvičení a pracovat s úzkostí.

https://www.youtube.com/watch?…

https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/

Když nebude pomáhat svépomoc, vstup do psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12793
26.4.20 15:49

Tak psychickeho razu to muze klidne byt taky, velka uzkost nebo panicke ataky takovy pocit klidne vyvolaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1812
26.4.20 17:41

Já ti mívám poslední dobou. Na plicním jsem nebyla a jsem astmatik. Stává se mi to od té doby, co je zde koronavirus a uvědomila jsem si, že jsem vlastně relativně ohrožena skupina. Takže myslím, že je to spíš psychické, protože jinak delší procházky a běh udycham v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
26.4.20 18:28

Ja to mívám z alergií, mam nabeh na astma.. Na alergu mi vzdy delaji spirometrii. Pomaha mi dychatko..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
26.4.20 19:05

Mám ty samé problémy. Kdysi jsem byla na plicním a mám slabší plíce, na astma to zatím nevypadalo. Ale je to pět let zpátky. K tomu ty arytmie, vyšetření srdce kdysi také v pořádku. Mám ale sešroubovanou páteř v hrudní časti a do toho jsem dost ve stresu. Takže možná vše dohromady :nevim:. Je to docela vyčerpávající, vzhledem k tomu, že bych chtěla do budoucna ještě jedno dítko. Také mám křeče v nohách a problém s krční páteří :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16170
26.4.20 20:39

Já to mám čas od času taky, psychické to určitě není, za mlada jsem trpěla anémií z nedostatku železa a bylo to z toho, teď jsem dlouho na krvi nebyla, tak nevím, jak jsem na tom, ale občas to mívám, někdy i večer v posteli, když si lehnu, tak mám pocit nedostatku vzduchu.. :think: A někdy to mám třeba celý den a pak zase dlouho nic.. :think: Arytmie mívám taky. Ale je to opravdu občasné, tak to neřeším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 21:52

Já mám astma, objeví se a pak zmizí. Jak začal koranovirus, začalo se mi blbě dýchat, na spirometrii hrůza, dostala jsem léky, doktorka mě vyděsila. No a najednou se mi začalo blbě dýchat, začala jsem se kontrolovat, kašlat… :zed: srdce mi bušelo dle mých hodinek 130-170tepu za minutu, do toho křeče, skončila jsem na kapakach v nemocnici… furt se teď pozoruju, každou chvíli,,umírám,, na něco jiného :D :zed:… Mám malé děti, děsím se, že je neuvidím vyrůstat. Takže v tom nejsi sama, jestli tě to uklidní.

• Citovat
  • Nahlásit
848
27.4.20 07:37

Spoustu lidí zná jednoduchý zvedací cvik, dlaněmi zakryješ oči, někdo druhý tě obejme ze zadu, uchopí za lokty a mírně zvedne nad zem.
Tímto ti prokřupne páteř a hned se dýchá lépe, nic složitého na tom není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.4.20 14:22

Podle mě je to určitě psychického rázu, Přečti si něco o latentní tetanii, je to přesně ten příznak „pocit nedodýchnutí“. Já na to taky docela trpím. Vhodné je doplnit hořčík a být v pohodě. Stresem a úzkostí se hořčík rychle spotřebovává a může způsobovat různé obtíže, i když si třeba připadáš v pohodě tak podvědomě tě může něco trápit. Kor když na plicním bylo vyšetření v normě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
27.4.20 20:26

Tento problém se tady na emiminu probírá velmi často, je to opravdu velký problém, bohu žel ho způsobuje moderní způsob života. Běžné koukání do mobilů, hrbení se nad počítači, fyzické přetěžování při práci v zaměstnání atd, ale vždy to má stejný původ.
Jde o přetěžování hrudní páteře, to způsobuje utlačení nervů srdce a plic, nejde o psychické potíže, jde o potíže v podstatě mechanické, které následně způsobují potíže psychické a proto se to svádí na psychiku, což je absolutní blbost, jde jen o fámu, která se mezi lidmi velmi rozšířila. Uzdravte si páteř, neboli starejte o svou páteř, cvičte a pozorujte bolesti kolem lopatek. Právě ty bolesti kolem lopatek jsou předvěstí potíží ze srdcem a dechem, kdo toto pochopí a něco proto udělá má předem vyhráno.
Přeji všem pevné zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
1.5.20 10:46

Mám teď to samé cca 14dni ale mě bolí hodně záda kolem lopatek a jde mi to až na hrudník dr mi na to dala myorelaxans ale efekt skoro žádný, udělala mi EKG a rtg. plic vše v pořádku, ale mám vypozorováno že u mě hraje hodně vtom psychika jak se začnu hlídat jak dýchám vyvolám si ztoho paniku az se opravdu nemohu dodychavat, pokud na to nemyslím tak to jde 👍 opravdu ta psychika vtom hraje velkou roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2824
1.5.20 10:49

Mivam to obcas, u me to zpusobuje pravdepodobne nedostatek zeleza, zhorsuje se mi to pravidelne kolem ms, dlouhodobe uzivani tardiferonu to hodne zlepsuje..zajdi si normalni k obv. at ti napise zadanku na laborku, stejne je dobre nechat si jednou za cas udelat krevni obraz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
2.5.20 22:34

@Dalibor7 A nějaký vhodný uvolňovací cvik, když mám hrudní páteř sešroubovanou? Nebo já už se toho špatného dýchání a arytmií snad ani nijak nezbavím :,(. Předem děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat