Problém s kojením. Je to kvůli příkrmům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarkaa29
Povídálka 15 příspěvků 16.03.18 11:58
Problem s kojením. Je to kvůli příkrmům?

Zdravím maminky. Chtěla bych poradit a možná i u těšit protože bych ráda kojila dál. Můj syn ( čerstvě 8 měsíců) už přestává mit o kojení zájem. Pokaždé když ho chci nakojit ( jenom ve dne v noci takový problém není) tak se prisaje párkrát si cucne a pak se odtahuje a vzteka se. Při kojení si hraje se svými nožičkami, kope mě, odtahuje se, přetaci se na bříško. Celkem mě to už přestává bavit se s ním takhle prát a,, přemlouvat ho" aby se najedl. Kojím jenom v leze protože jinou polohu nechce. Co kojení to není v klidu a do 2-5 minut je hotovo. Já vím že čím starší děti tím jsou rychleji najezene ale aby to zvládl s těmi blbostmi co dělá okolo za 2 min. Tomu se mi nechce věřit.
Tenhle problém už trvá cirka měsíc. Mezitím nám vyrostli dva zuby tak jsem si myslela že je to tím. Ale bohužel je to beze změny. Zuby už máme dobrých 14 dní. Mezitím mě stihl párkrát kousnout ale to se už zlepšilo a po vysvětlení že takhke ne že mě to bolí to snad pochopil. Musím zaklepat.
Příkrmy ji od 6 měsíce a na plnou dávku prvního příkrmu jsme se dostali až po měsíci. Nyní máme 3 příkrmy. Ráno kojení, 10h ovocný příkrm nebo jogurt, 12h oběd poté kojení jak si řekne a k večeři kaše s tím že ho ještě dokojim. Večer se mi budí na kojení max 4×.
Co by jste dělaly vy na mém místě? Máte některá z vás podobnou zkušenost a jak jste ji vyřešily?
Ja vím co miminko to original ale stejně se zeptám ☺️
Děkuji všem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61013 příspěvků 3 inzeráty 16.03.18 12:02

@Jarkaa29 Neporadím, nicméně napíšu, že kluk to zvládnul do 4 minut už jako asi měsíční, takže mi váš čas nepřijde úplně nereálný. A jinak s tím stejně nic nenaděláš, nabízela bych, ale nehrotila to…

Daenerys91
Kecalka 268 příspěvků 16.03.18 12:06

Mě se to zdá normální… Syn (6 měsíců) dělá to samé - pije 2-3 minuty z jednoho prsu, 2-3 minuty z druhého a konec. V noci pije snad co 2-3 hodiny, přes den má příkrmy a mléko si dá jak kdy. Ptala jsem se doktorky, jestli je to v pořádku, a ta mi řekla, že je dítě schopné si všechno vytáhnout z prsu během takovéto chvilky a že je všechno ok, když hezky přibírá, je aktivní a tak.

luci.no
Kecalka 254 příspěvků 16.03.18 12:07

@Jarkaa29 syn od 8-9 měsíců kojení přes den odmítá. Kojím před spaním a v noci. Přes den si občas přijde, když mu lezou zuby. Jinak je to asi ztráta času :lol:

Mari.G
Závislačka 3892 příspěvků 16.03.18 12:08

Může to být těmi příkrmy, pokud nahradily kojení. Do roka by se mělo kojit před i po příkrmu, pokud chce žena kojit i nadále. A aktivně nabízet, nečekat vždy, až si dítě řekne.

berua13
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 16.03.18 12:09

@Jarkaa29 Synovi bude osm měsíců příští týden. Přes den ho do kojení musím víceméně nutit, během pár minut je hotovo, také u pití dělá psí kusy :mrgreen:
Navíc teď ani moc pěkně nejí příkrmy… ale je spokojený, tak to neřeším…

sarusa4
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 16.03.18 12:22
Já jsem
@Mari.G píše:
Může to být těmi příkrmy, pokud nahradily kojení. Do roka by se mělo kojit před i po příkrmu, pokud chce žena kojit i nadále. A aktivně nabízet, nečekat vždy, až si dítě řekne.

Před i po příkrmu bychom to teda nezvládly. Já jsem dala ráno před na probuzení, to šlo vždycky hezky a bylo to pro mě po noci potřeba a během dne trošku sosnout po jídle a večer zase víc před spaním. Kojily jsme nadále u obou do dvou let :)

A byly to klidně 2-4 minuty :mavam: když se vzteká potom, tak už možná nemá hlad.

Jarkaa29
Povídálka 15 příspěvků 16.03.18 12:40

No já mám strach aby to nebyl bojkot…s kojením chci pokračovat. Zatím to nechávám v jeho režii tudíž když si řekne tak dostane a je mi jedno zda to jsou dvě minuty či 10. Nicméně jsem dnes vypozorovala že když je v místnosti spíš tma než denní světlo tak pije lépe, klidněji a déle. Tak já už opravdu ničemu nerozumí. Hlavne každý mi říká něco jiného. Kdo se v tom má pak vyznat… :nevim:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25023 příspěvků 16.03.18 12:48

@Jarkaa29 Je už starší, zajímají ho věci okolo, to s tím taky souvisí - pokud chce pít, neřešila bych, jak dlouho - nenutila bych ho víc, brala bych to tak, že mu to stačí. Starší dcera se v tomhle věku přesně takhle sama odstavila - prso jí přestalo zajímat, lezla všude možně, pila pár minut, pak už to prso ani nechtěla a během 14 dnů bylo po kojení. Pokud nebrečí hlady, nebo nějak nezvyšuje intenzitu, tak mu to prostě asi tak stačí.

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 16.03.18 13:05

@Jarkaa29 Vydrž, to je dočasné - malá mi to taky dělala. Prý okolo 8-9 měsíce to dělá spousta dětí. A věř tomu, že se dokáže napít i za dvě tři minuty :) Příkrmů má teda hodně.

Jarkaa29
Povídálka 15 příspěvků 16.03.18 13:56
@EmmaAnna píše:
@Jarkaa29 Vydrž, to je dočasné - malá mi to taky dělala. Prý okolo 8-9 měsíce to dělá spousta dětí. A věř tomu, že se dokáže napít i za dvě tři minuty :) Příkrmů má teda hodně.

Hodně? Ja bych řekla že akorát jsou děti co v tomhle věku se ve dne už ani nekoji (co jsem vycetla na internetu. Kolik by měl podle tebe mit? Třetí příkrm dávám teprve týden a to je ta kase na noc.

Jarkaa29
Povídálka 15 příspěvků 16.03.18 13:58

Jinak se pokusím vydržet. Třeba to jsou zuby třeba už opravdu díky příkrmům nechce kojit. Nevím uvidím ale jsem ráda že i přes problémy co sme měli že zactku jsme to vydrželi tak dlouho. I když mi to bude chybět :,(

Jarkaa29
Povídálka 15 příspěvků 16.03.18 14:00

@acimedaca když se ti dcera sama odstavila tak si ještě dávala nějaký UM?
Vůbec netuším kdyby ta situace nastala co mám dál dělat. Je to moje první dítě tak nechci dělat nic špatně :think:

acimedaca
Nadpozemská drbna 25023 příspěvků 16.03.18 14:15
@Jarkaa29 píše:
@acimedaca když se ti dcera sama odstavila tak si ještě dávala nějaký UM?
Vůbec netuším kdyby ta situace nastala co mám dál dělat. Je to moje první dítě tak nechci dělat nic špatně :think:

moc jsem to neřešila, byla jsem ráda, že byla kojená přiměřeně dlouho, dala jsem jí Nutrilon. Vzala to bez problémů. Pozitivní bylo, že v momentě kdy jsem přestala kojit, tak začala spát celou noc :-) (nicméně to nemusí být u každého dítěte). Moc už si to nepamatuju, ale myslím, že měla nějak víc dávek za den cca do roka, pak se to zkrouhlo jen na večerní a ranní (v 5h ráno) UM, večerní jí teda vydrželo do 2,5 let.
Uvidíš, třeba to prostě přejde, jak to přišlo a budeš normálně kojit dál :palec:

EmmaAnna
Závislačka 3393 příspěvků 16.03.18 14:21

@Jarkaa29 Na internetu se taky dočteš, že je normální ukončit kojení v osmi měsících :nevim: Vem si kolik ženských kojí déle jak rok :nevim: Dávej pravidelně prso, před každým jídlem, chce to trpělivost. Příkrm až pak a dokojit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan už má svůj královský erb! Co znamená a jak vypadají ostatní?

Z Meghan Markle (36) se stala vévodkyně Sussexu a nyní už má i svůj... číst dále >

Udělala chybu? Příběh Daniely, která chtěla seriálovou smrt, a přišla televizní

Daniela Šinkorová byla předurčená k tomu stát se hvězdou první kategorie a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Reklama