Problém s močovými cestami bez nálezu v moči

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
17.11.21 14:17

Problém s močovými cestami bez nálezu v moči

Ahoj. Mám problém s moč.cestami.Je to asi měsíc co jsem byla u své obvodní doktorky se slabším zánětem močových cest(nepálilo mě nic jen bolest a tlak v podbříšku a časté chození na malou).V moči byl nález bakterií, doktorka mi předepsala antibiotika.Ty mi zabraly jen částečně(tlak v podbříšku jsem stále cítila)ale v moči už nález nebyl, takže mi na to už nic nedala.Asi týden to pokračovalo opět časté chazení na malou, znovu jsem šla k doktorce a opět mi nic nedala s tím že na antibiotika to není, v moči nález žádný. Pila jsem urologické čaje, užívala urinal akut ale zhoršilo se mi to cítila jsem píchání v podbřišku a pořád hrozný tlak-šla jsem proto na gynekologii, tam mi řekli, že to bude zánět moč. cest :zed: dala mi rozpustné antibiotikum jen jeden sáček mělo účinkovat přes noc. Celkem se mi to zlepšilo, ale pořád to nebylo úplné-stále cítím tlak jakoby plného měchýře. Vzali mi tam moč a když jsem si volala o pár dní později na výsledky, opět se v moči nic neukázalo, gynekoložka mi doporučila Blokurimu(měla jsem10 sáčků)trochu se to zlepšilo, ale nepomohlo to úplně. Teď se mi to vrací znovu a už jsem opravdu zoufalá-nemáte zkušenosti s něčím z lékárny co by mi pomohlo? Antibiotika mi doktorka předepisovat nechce, protože v moči nemám žádný nález.
Omlouvám se za dlouhý text, budu vděčná za každou radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1692
17.11.21 14:20

Doporucuji zajit na urologii, delaji tam mnohem lepsi testy jak u prakticke.
Mohou to byt chlamydie apod.
Ale ja treba mivam pocity jak pri zanetu mocaku kdyz mam nabeh na mykozu.
Pomuze mit dvakrat Lactofeel (dva dny po sobe na noc)..
Taky mi to zacne tlaceni v podbrisku, pocit nuceni na malou, v moci jsem nikdy nic nemela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
17.11.21 14:51

@Pipala ahoj řeknu ti to tak zajdi si na urologii tam je to nejlepší já jsem pořád chodila ke svojí gynekoložce která mi pořád říkala jak mám moc negativní i přesto že jsem v té moči měla krev nakonec jsem šla na urologii a zjistili mi velký zánět A jak jsem jí to zavolala a řekla jsem jí to tak tomu nemohla vůbec uvěřit a to jsem měla ještě i v pochvě kvůli tomu zánětu problém a ona mi na to dávala všelijaké mastičky a bobule a nepomáhalo mi vůbec nic a ona na to vůbec nepřišla dokud jsem nešla až na tu urologii kde to zjistili a taky mám problém s močákem už tři roky a až jak jsem po těch třech letech šla teď na urologii tak vidím zlepšení fakt mi tam pomohli a antibiotika na noc jsem dostala taky A vůbec to nepomohlo pak jsem dostala antibiotika na 10 dní ale už nevím přesně název a ty fakt zabraly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.11.21 14:55

@Kacatko1986
Ta mykóza mě nenapadla, tak snad to bude tím. Díky za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
17.11.21 14:59

@klíč568 Tak ještě zkusím teda tu urologii. Nikdy jsem tam nebyla, jak tam prosím tě probíhá vyšetření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
17.11.21 15:00

Tak já jsem v zánětech močových cest veterán. Permanentní infekt po dobu 8 let. Ťukám, už je vše ok. Ale… zajdi si na urologii na stěr z močové trubice. Můžou tam byt ureaplasmata i jiný bakterie, který to způsobujou, ale nejsou bez tohoto vyšetření vidět. Na akutní potiže zajdi do lékarny pro Blokurimu. jedině s tím, jsem zvládla odnosit jedno dítě a chodit celou tu dobu do práce. Pak samozřejmě existuji ještě podrobnější vyšetření na uro-kdy se kamerou zkontroluje močový měchýř a cesty.Na neustàvajici problémy se pak předepisuje k atb urovaxom a ten tě z toho pravděpodobně dostane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
17.11.21 15:02

@Pipala neboj není to nic strašného jen tě vycévkuje sestřička pak čekáš cca půl hodiny na výsledek pak půjdeš za doktorem a ten ti řekne jestli máš nějaký problém popřípadě ještě zkontroluje ledviny a jak ti pracuje močový měchýř to je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4690
17.11.21 15:05

Může to být ureoplasma. Test je prý drahý a nedělá se běžně. U vašich potíží bych ho udělala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
17.11.21 15:06
@S.maya píše:
Může to být ureoplasma. Test je prý drahý a nedělá se běžně. U vašich potíží bych ho udělala

Na urologii ho udělají prakticky hned, když potíže přetrvávají i po předešlé atb léčbě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
17.11.21 15:14

Ahoj, já už toto řeším 2 roky. Pak na moje náklady zjištěna ureoplasma.Na urologii jsem byla, udělali mi autovakcínu. Paradoxně ureoplasmu tam již nenašli. Chvilku pomohla a pak nanovo. Praktik, gynekologie, odběry. Vše ok. Zkus prvně urologii. A Blokurimu dlouhodobě beru už dva roky. Zhoršuje se mi to při stresu nebo po menstruaci. Jsou období v pohodě a období, kdy to bolí. Ale na urologii si zajdi určitě. Opravdu dělají podrobnější rozbory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
623
17.11.21 15:15

@S.maya určitě, u mě to ureoplasma byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat