Problém najít práci, dlouhodobá nezaměstnanost

Anonymní
9.2.21 19:54

Problém s najitím práce, dlouhodobá nezaměstnanost

Přeji hezký večer a prosím o radu. Jsem 8 měsíců bez práce a začínám být už totálně zoufalá. Pracovala jsem v cestovní agentuře, která koncem května minulého roku vzhledem ke korona krizi zanikla. Dostala jsem slušné odstupné (byla jsem tam 5 let) a měla jsem docela našetřeno, tak jsem první 2 měsíce práci nijak aktivně nehledala. Zaregistrovala jsem se na pracáku, tu a tam jsem poslala nějaký životopis, ale potřebovala jsem si spíš psychicky a fyzicky odpočinout (poslední měsíce v práci byly opravdu náročné), tak jsem tomu moc nedala. Od září hledám práci intenzivně.

Předem chci říct, že si nemyslím, že bych byla nějak extra náročná. Jsem samozřejmě připravena změnit obor a vlastně i chci změnit obor. Hlásím se jednak na administrativní pozice (běžné, žádný fin. ředitel nebo top manager) i na pozice např. ve skladu. Z předchozích brigád mám zkušenosti i s prací rukama a vůbec mi tento typ práce nevadí, opravdu nejsem žádná frfňa. Hlásila jsem se i na pozice pokladní např. Bohužel dosud práci nemám. Neřekla bych, že jsem nějak „znevýhodněná“. Hledám práci v rámci Prahy, kde je nejmenší nezaměstnanost, nejsem nijak postižená, nemám malé děti, mohu dělat noční, směnný provoz atd. Přijde mi, že poslední dobou posílám životopis snad na každou druhou nabídku práce, kterou najdu. Zatím ještě něco našetřeno mám, ale už mi totálně hrabe z toho být pořád doma.

Občas mi přijde z firem pozvání k pohovoru, proběhne telefonický pohovor, pak pohovor osobní nebo online a tím to skončí. Pak pošlou jen e-mail, že dali přednost jinému kandidátovi, který více odpovídal profilu dané pozice. Někdy mi nepřijde odpověď vůbec nebo dost často zamítavá.

Vždycky jsem si myslela, že když člověk chce, tak práci vždycky najde. I když bude dělat jen brigády nebo nekvalifikovanou práci, NĚCO prostě se vždy najde. Na pracáku jsem nikdy předtím nebyla, vždycky jsem pracovala, nemyslím si, že jsem neschopná nebo hloupá… Ale práci si prostě nedokážu najít ani za půl roku. Fakt začínám propadat už zoufalství a bojím se, že jak se ekonomická krize bude zhoršovat, nenajdu už tuplem nic :roll: :roll: :roll: Máte někdo, prosím, zkušenosti s dlouhodobou nezaměstnaností? Jak jste to případně řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9115
9.2.21 20:02

A co jsi v té cestovní agentuře dělala? Nehlásíš se na nižší pozice než odpovídá tvé kvalifikaci, praxi nebo vzdělání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4411
9.2.21 20:03

Není to jednoduché. Jsem doma od září, ale z jiného důvodu. Po změně pracovní doby bychom doma neukočírovali péči o děti (2× první stupeň a taky s výhledem na dist. výuku). Tedy menší děti + bydlíme jinde než Praha. Občas kouknu, ale už raději ne moc často, protože nabídky práce tu pro ženy jaksi nejsou. A když, nabízí třeba 16t za plný úvazek…
Držím palce, ať něco co nejdříve najdeš, opravdu to není jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 20:07

@Lendeš Samozřejmě hlásím :) Však i ty pozice ve skladu atd. jsou mimo moji kvalifikaci, mám VŠ. Ale jak jsem psala, vůbec mi tohle nevadí, klidně budu pracovat rukama, ale zaměstnavatelům to asi vadí :nevim: V agentuře jsem prodávala zájezdy, dělala administrativu, vedla pokladu, vyřizovala pochůzky (banka, pošta…), uklízela, psala reklamní příspěvky na Facebook…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 20:08

A z jakého důvodu tě nevzali ani jako pokladní? Já si myslela, že berou každého. :nevim: Ptala si se na důvod? Jinak asi něco děláš špatně. Možno si míň hrát na chytrou v některých firmách zabírá. Jestli máš VŠ a hlásíš se na pozice, kde chtějí někoho s maturitou, tak se pak nediv, že tě nevezmou. Pokud se hlásíš na pozice, kde berou i se základkou, tak si smaž ze životopisu vysokou školu a ani se nezmiňuj. A uvidíš, že práci najdeš. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 20:13
@Anonymní píše:
A z jakého důvodu tě nevzali ani jako pokladní? Já si myslela, že berou každého. :nevim: Ptala si se na důvod? Jinak asi něco děláš špatně. Možno si míň hrát na chytrou v některých firmách zabírá.

No to opravdu neberou :mrgreen: :mrgreen:
V Praze je na každé volné místo několik desítek zájemců.
Nemyslím si, že bych si hrála na chytrou… Mám i několik verzí životopisu, když se hlásím na dělnické pozice, tak mám z životopisu vymazaný titul, snažím se tam upozadit tu práci v kanceláři i studium VŠ, naopak vyzdvihuji svoje předchozí brigády např. z výroby nebo balení. I v motivačním dopise zdůrazňuji, že ačkoli mám praxi hlavně z administrativy, rozhodně se práce rukama nebojím atd.

• Citovat
  • Nahlásit
463
9.2.21 20:30

Jsem asistentkou v jedné firmě, přímo já nabírám nové uchazeče.
Upřímně za poslední 3 roky jsem na HPP nesehnala více jak 6 lidí. A to z par prostých důvodů: lidé si v dnešní době kladou dost tvrdé podmínky - volné víkendy, 8hodinové směny, ranní směny, maminky od 8:00 do 14:00, určitá mzda apod. Jsme 2 směnný provoz, plat je u nás průměrný. Směny si plánujete sami, máme jen podmínky 2 víkendy v měsíci a poměr ranní a odpolední rovnoměrný.
Jenže všichni si představují ze budou pracovat od 6-15 za minimálně 25k.
A to je důvod proč je tolik volných míst a tolik nezaměstnaných :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 20:37

@Markéta188 A nesídlíte náhodou v Praze nebo okolí? :)
Mně směnný provoz nevadí, naopak.

• Citovat
  • Nahlásit
463
9.2.21 20:38
@Anonymní píše:
@Markéta188 A nesídlíte náhodou v Praze nebo okolí? :)
Mně směnný provoz nevadí, naopak.

Bohužel, jsme z Moravy, jinak bych se s vámi ráda sešla :oops:
Praha je na tohle blba, na 1 místo se hlásí x lidí, co mi by jsme za to dali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 20:43

@Markéta188 Škoda, i tak děkuji za komentář :) Jsem ráda za info přímo od zdroje. Bohužel co se týče té Prahy, tak si každý myslí, že na málo kvalifikované pozice berou každého - jak psala třeba paní výše - ale opravdu tomu tak není. I já jsem si dřív myslela, že prostě nebudu holt v kanclu, ale budu dělat ve skladu, věřila jsem, že nebude problém NĚCO najít :roll: Ale bohužel, no…

• Citovat
  • Nahlásit
463
9.2.21 20:58
@Anonymní píše:
@Markéta188 Škoda, i tak děkuji za komentář :) Jsem ráda za info přímo od zdroje. Bohužel co se týče té Prahy, tak si každý myslí, že na málo kvalifikované pozice berou každého - jak psala třeba paní výše - ale opravdu tomu tak není. I já jsem si dřív myslela, že prostě nebudu holt v kanclu, ale budu dělat ve skladu, věřila jsem, že nebude problém NĚCO najít :roll: Ale bohužel, no…

No upřímně pokud chcete radu na další pohovory, tak já vybírám dle sympatií a dle předchozí zkušenosti k dané pozici. Asi bych si na skladnici nevybrala dámu z cestovky. I když je to pohovor na dost nižší pozici než jste dělala, tak přece jen upřednostní člověka, který to už dělal. Pokud nechcete pracovat už v kanceláři, vybírala bych třeba méně známé pozice v méně známých firmách. Snažte se být fakt sympatická, na všechno mějte svůj názor ( ne moc dominantně) a nediktujte si mzdu a pracovní dobu. Buďte otevřená všemu, ale zároveň vše neodkývejte, spis se hodně zajimejte na okolnosti pozice, firmy… Bohužel to jsou hlavní ovlivňující faktory. Nic víc vám neporadím, v Praze to bude zas jiná káva než na co jsem zvyklá u nás. Ale přeju hodně štěstí :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.2.21 20:59

Soucítím s tebou, zakladatelko. Můj muž je doma od listopadu, sem tam vypomáhá brigádně, ale plnohodnotný příjem to nepokryje. Píše/volá na inzeráty, chodí na pohovory a stejně si vždycky vyberou někoho jiného. Ale přiznám se, taky muž neodpovídá na nabídku 20tis hrubého ve směnném provozu, protože já jsem na mateřské a tenhle plat by nás dlouhodobě neuživil. Trpíme finančně i psychicky. Snad bude brzy líp.

• Citovat
  • Nahlásit
3545
9.2.21 21:06

Vs v oboru cestovniho ruchu je spis prokleti, vim o cem mluvím :roll: Na pokladnu ani do skladu te nevezmou, protoze jsi prekvalifikovana, předpokládají, ze by sis nerozumnela s kolektivem, brzo uteces atd.. A na administrativni pozice je vsude zase zajemcu hafo..

Příspěvek upraven 09.02.21 v 21:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
9.2.21 21:07
@Anonymní píše:
@Lendeš Samozřejmě hlásím :) Však i ty pozice ve skladu atd. jsou mimo moji kvalifikaci, mám VŠ. Ale jak jsem psala, vůbec mi tohle nevadí, klidně budu pracovat rukama, ale zaměstnavatelům to asi vadí :nevim: V agentuře jsem prodávala zájezdy, dělala administrativu, vedla pokladu, vyřizovala pochůzky (banka, pošta…), uklízela, psala reklamní příspěvky na Facebook…

Na nižší pozici tě s VŠ nevezmou, věř mi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 06:44

Jsem na tom stejně jako ty jen rozdíl je v tom ze mam maturitu - ekonomii a podnikání, a od září shanim praci, s tím, ze jsem do Vánoc ještě pracovala, pak přišlo poslední nařízení vlády o tom, ze se ma zavrit gastronomie a mého šéfa to už polozilo. Takže svoji provozovnu zavřel. Mimojiné, mám největší praxi v gastronomii a administrativě, a spoustu brigád za sebou, každopádně zkouším taky všechno, dala jsem si ultimátum, když se nic nenajde do konce unora, půjdu do nějaké fabriky, tam berou pořad.

Nemyslím si ze je to tebou, ani si nemyslím ze je to mnou, ze jsem na vsech pohovorech byla neúspěšná. Ale víceméně co jsem si na pohovorech povídala s vedoucíma, tak i na blbou prodavačku do New Yorkeru se přihlásilo 86 lidi a oni si vybírali nakonec snad z 20. A to podotýkám, ze je to fakt špatně placená práce.
Na pohovoru jsem se cítila úspěšně, odchazela jsem s dobrým pocitem, ze mám konečně asi praci, no a ono ne.
Když jsem pak volala te vedoucí, tak jsem se ji narovinu zeptala, co je na mě špatně, ze se mi tohle děje opakovaně, bavili jsme se na tom pohovoru trochu do hloubky a otevřeně. A ona mi řekla, ze vůbec nic, ale ze pro ne je lepší vzít nekoho kdo už aspoň stal za kasou v krame s hadrama, než aby se zdrzovali někým kdo jen Brigadne pracoval na krame, a nebyl na kase.
Což samozřejmě chapu, ale když 11 pohovor z 11 nedopadne, tak se už chytam za hlavu no 🙄
Takže já si myslím, ze jakmile je proste někdo o kousek na před než jsme my, tak je to v cudu, hlavně, spousta lidi v dnešní době přišlo o praci, takže ten zájem o jakoukoliv nabídku, je opravdu veliký. A nikoho nezajímá, ze ty jsi ta co by si ty práce vážila, nevadili by Ti smeny a tak.
Je to teď proste špatný, ale každopádně Ti rozumím, s pritelem jsme doma oba, nějaké úspory mame, on je teda už dlouhodobě na neschopence, a já na podpoře. Nejde jen o to vydělávat peníze, ale jsme teď úplně antisocial 😂 nebaví nás návštěvy u rodin, nejdeme se poradně ani projit, nebaví nás nakupovat, nemáme na nic chuť ani náladu. Už je to dlouhý, a je to na hlavu a ztrácíme smysl života. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat