Problém s nemocenskou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1045
8.12.21 13:13

Problém s nemocenskou

Dobrý den, prosím vás potrebuji radu jak se bránit. Vec se ma tak, od 9.11. Jsem mela osetrovne na syna plných 9 dni protože byl covid pozitivní. Pak jsem byla poslána na pcr test který mi vysel také pozitivní 16.11.Byla mi nařízena karantena do 30.11.S pani doktorkou jsme byly domluvené ze až mi skonci osetrovne na syna mam si zavolat o izolacku, zavolala jsem hned 18.11 nahlásila jsem se. Pritelovi také. Byla jsem včera na kontrole a s údivem mi řekla ze vůbec nevidi ze bych nemocenskou měla??? :nevim: :roll: Od rána to řeším na úřadě mi rekli ze to tam neuvedla od 18.11. Ale od 3.12,ale co ty dny kdy jsem musela být v karantene? Rekli mi ze to musí dr vypsat znova aby to posudkova kontrola skontrolovala a posoudila zpětně. Ja chápu ze toho mají hodně to mi říkala i sestra ale nemelo by se tohle prece stávat :roll: Co v takovém případě teda dělat? Ucetni z firmy mi uz také volala a at to dr řeší :roll: Dekuji za informace a rady a přeji krásný den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LP4
298
8.12.21 13:15

@Anicka2888 dle meho se musis obrátit na doktorku at posle opravu I. Dilu kde opravi od kdy nás nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
8.12.21 13:17

@LP4 Ja uz ji volala, samozřejmě to zvedla sestra ze tam ma pacienta a ze ji řekne at mi zavola a do ted nic stale tam volám a nic.Ale je to šílené jak se něco takového muze stát :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
8.12.21 14:56

Stát se to může, jsou to prostě jen lidé. Mně neschopenku zase neukončila, já chodila do práce a měla jsem štěstí, že mi to vyšlo do lhůty 30 dní, jinak bych přišla o peníze. Zpětně to totiž zrušit prý nejde.
Prostě volej a urguj, je to na palici, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
8.12.21 15:08

@Malineka Dekuji snad se to poresi :hug: Bude mi volat a sestra mi řekla ze se nemusím bat ze bych o peníze přišla tak fakt nevím. A muzu se zeptat jak dlouho jsi chodila do práce pri te nemocenske a jak to dr teda řešila? Děkuji předem za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
8.12.21 15:22

@Anicka2888 Nevím kolik dní navíc už to bylo. Zjistila to naše účetní, když mě náhodou viděla v práci a zároveň i věděla, že mi běží nemocenská. Doktorka to řešila tak, že to ukončila k tomu dni, kdy jsem jí volala :D Ale někdo mi říkal, že to jde až tři dny zpětně ukončit, takže nevím.
Ale moc ti to asi nepomůže, když ty jsi ji ani neměla psanou. Taky nevím, jak moc dozadu jde napsat. Mně tehdy sestřička říkala, že ať to případně řeším se sociálkou (? tuším), kdyby byl nějaký problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2041
8.12.21 15:41
@Malineka píše:
@Anicka2888 Nevím kolik dní navíc už to bylo. Zjistila to naše účetní, když mě náhodou viděla v práci a zároveň i věděla, že mi běží nemocenská. Doktorka to řešila tak, že to ukončila k tomu dni, kdy jsem jí volala :D Ale někdo mi říkal, že to jde až tři dny zpětně ukončit, takže nevím.
Ale moc ti to asi nepomůže, když ty jsi ji ani neměla psanou. Taky nevím, jak moc dozadu jde napsat. Mně tehdy sestřička říkala, že ať to případně řeším se sociálkou (? tuším), kdyby byl nějaký problém.

Co vím tak sestřička říkala, že to jde nějaké tři dny zpětně napsat tu neschopenku. Dal ji to ten systém neumožní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
8.12.21 16:38

@Nicole 1234 Me dnes rekli na cssz ze se to da i více dni zpetne u karantény až 14 dni nazpátek. Ale dr musi požádat o povolení prave cssz :nevim: A pak to resi posudkova komise. :think: Jsem zvědavá jak to dopadne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
966
8.12.21 18:12

@Nicole 1234 Jo, to mi říkali všichni taky, ale doktorka se k tomu prostě asi nějak neměla. Ale když jsem nepřišla o peníze, tak jsem to neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat