Problém s poskytnutím PPM

Anonymní
28.4.17 10:27

Problém s poskytnutím PPM

Ahoj všem,

mám velký problém se schválením žádosti o PPM a prosím o jakoukoliv radu, která by mi mohla pomoci s konečným kladným vyřízením.

Dne 12.1.2017 jsem nesla zaměstnavateli tiskopis Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, aby mi zaměstnavatel tuto žádost potvrdil a následně odeslal na Pražskou správu sociálního zabezpečení. Na navazující mateřskou jsem nastupovala 16.1.2017.

7.2.2017 jsem kontaktovala PSSZ, abych se ujistila, zda všechny doklady potřebné k vyřízení PPM obdrželi. Bylo mi však sděleno, že žádné papíry neobdrželi. Kontaktovala jsem tedy administrativní pracovnici zaměstnavatele, s prosbou o zjištění, kde se potvrzení vyskytuje a z jakého důvodu stále není na PSSZ. Administrativní pracovnice mi sdělila, že se potvrzení bohužel zdrželo, že by však potvrzení již mělo být vyřízeno a odesláno na PSSZ.

16.2.2017 jsem tedy PSSZ kontaktovala podruhé, v domnění, že již budou mít mou žádost zaevidovanou. Na PSSZ však stále žádná žádost nedorazila. Opětovně jsem tedy kontaktovala zaměstanavatele, kde jsem se dozvěděla to samé co v předešlém týdnu.

Od té doby jsem PSSZ kontaktovala ještě 22.2., 1.3. a poté 6.3., stejně tak jako administrativní pracovnici zaměstnavatele a to pokaždé se stejným výsledkem - žádost na PSSZ stále neobdrželi, žádost je v řešení, musela se nechat potvrdit na centrále společnosti.

13.3. zaměstnavatel konečně potvrdil mou žádost a doručil ji na PSSZ.

Od 13.3. jsem se tedy snažila telefonicky ověřit, zda opravdu vše dodal, ale marně. Paní Šípková (údajně referentka, která mou žádost zpracovává) byla 14 dní telefonicky nedostižná, dovolat se na centrální informační linku jsem po několika víc jak 30 minutových pokusech již vzdala. Paní Šípkovou jsem poté také již nekontaktovala.

31.3. jsem napsala o tomto všem e-mail na ČSSZ - doposud žádná odpověď.

10.4. jsem se konečně dovolala na infolinku ČSSZ, kde mi bylo sděleno, že zaměstnavatel sice dodal moji žádost, nedodal však nějaký papír potvrzující moje příjmy. Ten samý den jsem o tom informovala zaměstnavatelovu adminsitrativní pracovnici, která mi řekla, že vůbec neví o jaké potvrzení se jedná a postoupí vše mzdové účtárně.

Administrativní pracovnici jsem opět kontaktovala minulý pátek 21.4. e-mailem - doposud neodpověděla. Od pondělí se opět snažím marně zkontaktovat telefonicky zaměstnavatele i ČSSZ, oboje však marně. Na ČSSZ jsem psala e-mail s urgencí opět 23.4., avšak stále nic.

Sociálka se mnou nekomunikuje, zaměstnavatel se mnou nekomunikuje a peníze stále nikde. Finanční rezervy jsou vyčerpány a já už nevím, jak dál postupovat.

Umíte prosím někdo poradit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9836
28.4.17 10:33

Tohle je na zabiti pracovniku zamestnavatele :pocitac: Vsak oni jsou v pohode, oni na PPM necekaji :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 10:34
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

mám velký problém se schválením žádosti o PPM a prosím o jakoukoliv radu, která by mi mohla pomoci s konečným kladným vyřízením.

Dne 12.1.2017 jsem nesla zaměstnavateli tiskopis Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, aby mi zaměstnavatel tuto žádost potvrdil a následně odeslal na Pražskou správu sociálního zabezpečení. Na navazující mateřskou jsem nastupovala 16.1.2017.

7.2.2017 jsem kontaktovala PSSZ, abych se ujistila, zda všechny doklady potřebné k vyřízení PPM obdrželi. Bylo mi však sděleno, že žádné papíry neobdrželi. Kontaktovala jsem tedy administrativní pracovnici zaměstnavatele, s prosbou o zjištění, kde se potvrzení vyskytuje a z jakého důvodu stále není na PSSZ. Administrativní pracovnice mi sdělila, že se potvrzení bohužel zdrželo, že by však potvrzení již mělo být vyřízeno a odesláno na PSSZ.

16.2.2017 jsem tedy PSSZ kontaktovala podruhé, v domnění, že již budou mít mou žádost zaevidovanou. Na PSSZ však stále žádná žádost nedorazila. Opětovně jsem tedy kontaktovala zaměstanavatele, kde jsem se dozvěděla to samé co v předešlém týdnu.

Od té doby jsem PSSZ kontaktovala ještě 22.2., 1.3. a poté 6.3., stejně tak jako administrativní pracovnici zaměstnavatele a to pokaždé se stejným výsledkem - žádost na PSSZ stále neobdrželi, žádost je v řešení, musela se nechat potvrdit na centrále společnosti.

13.3. zaměstnavatel konečně potvrdil mou žádost a doručil ji na PSSZ.

Od 13.3. jsem se tedy snažila telefonicky ověřit, zda opravdu vše dodal, ale marně. Paní Šípková (údajně referentka, která mou žádost zpracovává) byla 14 dní telefonicky nedostižná, dovolat se na centrální informační linku jsem po několika víc jak 30 minutových pokusech již vzdala. Paní Šípkovou jsem poté také již nekontaktovala.

31.3. jsem napsala o tomto všem e-mail na ČSSZ - doposud žádná odpověď.

10.4. jsem se konečně dovolala na infolinku ČSSZ, kde mi bylo sděleno, že zaměstnavatel sice dodal moji žádost, nedodal však nějaký papír potvrzující moje příjmy. Ten samý den jsem o tom informovala zaměstnavatelovu adminsitrativní pracovnici, která mi řekla, že vůbec neví o jaké potvrzení se jedná a postoupí vše mzdové účtárně.

Administrativní pracovnici jsem opět kontaktovala minulý pátek 21.4. e-mailem - doposud neodpověděla. Od pondělí se opět snažím marně zkontaktovat telefonicky zaměstnavatele i ČSSZ, oboje však marně. Na ČSSZ jsem psala e-mail s urgencí opět 23.4., avšak stále nic.

Sociálka se mnou nekomunikuje, zaměstnavatel se mnou nekomunikuje a peníze stále nikde. Finanční rezervy jsou vyčerpány a já už nevím, jak dál postupovat.

Umíte prosím někdo poradit?

Nechci nijak moralizovat ale pokud byla vase fin stranka takova proc jste si dite porizovala? Je snadne se spolehat na urady… dnes je to tezke pokud dite chcete radeji zvazte fin stranku nez udelate tohle rozhodnuti????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.17 10:36

No právě, je vidět, že jejich peníze to nejsou :zed: Už jsem tam několikrát byla i osobně, ale administrativní pracovnice stále jen tvrdí, že je vše v běhu a všechno se řeší a že ji to moc mrzí. Její „mrzí“ mi ale účty nezaplatí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.17 10:39
@Natalienaty1 píše:
Nechci nijak moralizovat ale pokud byla vase fin stranka takova proc jste si dite porizovala? Je snadne se spolehat na urady… dnes je to tezke pokud dite chcete radeji zvazte fin stranku nez udelate tohle rozhodnuti????

Nepíšu že nevyžijeme. Z manželova platu žít zvládneme, rozhodně ale ne tak pohodlně, jak s penězmi, které mi dle mého po právu náleží, na které jsem si platila nemocenské pojištění. Takže bych to moralizování opravdu odnesla do jiných diskuzí, kde se víc hodí.

Nevidím důvod, proč bych si měla nechat líbit, že všechny ostatní maminy, které splňují nárok na PPM své peníze mají, já na ně marně čekám. Nestěžuju si na to, že chudinka nemám nárok na něco na co ostatní mají. Všechny podmínky jsem splnila, nemocenské jsem odváděla tak, jak je v podmínkách uvedeno.

Prostě prosím o radu, jak se domoci něčeho, na co mám nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
1087
28.4.17 10:39

Ja bych osobne zasla na PSSZ, at ti presne reknou co jim chybi. pak opet osobne bych nastoupila na zamestnavatele a neodesla, dokud by mi ten papir nedali, klidne bych to vzala pres nadrizeneho te pani

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.17 10:41

Ono u toho zaměstnavatele osobně nic nevyřeším, neboť ta administrativní pracovnice nic sama nevyřeší a vše musí dodat mzdovka. Celé jsem to psala již i vedení firmy, ta se k tomu postavila tak že ani neodpověděli a řekli adminsitrativní pracovnici ať to prostě vyřeší :(

• Nahlásit
  • Citovat
1087
28.4.17 10:43
@Anonymní píše:
Ono u toho zaměstnavatele osobně nic nevyřeším, neboť ta administrativní pracovnice nic sama nevyřeší a vše musí dodat mzdovka. Celé jsem to psala již i vedení firmy, ta se k tomu postavila tak že ani neodpověděli a řekli adminsitrativní pracovnici ať to prostě vyřeší :(

a mzdovka je externi? ja bych ji volala klidne kazdej den, tohle je jeji dost velka chyba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
933
28.4.17 10:44
@Natalienaty1 píše:

Závidíš, že má zakladatelka nárok? :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 10:45

"@Walburga :palec:

Příspěvek upraven 28.04.17 v 10:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
28.4.17 10:47

Milá zakladatelko, moc ráda bych Ti poradila, byla jsem ve velmi podobné situaci a to pracuji pro velikou nadnárodní společnost, kteá má několik tisíc zaměstnanců a stejně to zmastili…konkrétně napsali mi blbě jeden datum do žádosti, tudíž sociálka nemohla vyřídit. V praxi to bylo tak, že jsem potom dostala 2,5 měsíce mateřské naráz v jednom termínu, nejsem na tom finančně špatně, takže mi šlo spíš o princip, jak si můžou dovolit takhle to zdržovat…ale resumé je bohužel takové, že ty v tom můžeš udělat jediné-a to vytisknout si tento formulář http://www.cssz.cz/…2III2016.pdf naklusat s ním na mzdovku nechat si potvrdit a sama osobně ho zaslat nebo raději donést na sociálku, pozor zpracovává sociálka dle sídla zaměstnavatele. Držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19080
@Anonymní píše:
Ono u toho zaměstnavatele osobně nic nevyřeším, neboť ta administrativní pracovnice nic sama nevyřeší a vše musí dodat mzdovka. Celé jsem to psala již i vedení firmy, ta se k tomu postavila tak že ani neodpověděli a řekli adminsitrativní pracovnici ať to prostě vyřeší :(

Na administrativní pracovnici se vyprdni a jdi osobně rovnou na mzdovku, ten papír ti musí dát (když už ho tam nejsou schopni poslat)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@anivbl Mzdovka je právě externí a zatím se mi nijak nepodařilo na ně získat kontakt i když stále hledám a zkouším to zjistit i přes jiné pobočky zaměstnavatele (jiné pracovníky). Sama doufám, že se k tomu kontaktu brzo dostanu, ale může to klidně ještě trvat, takže jsem chtěla vědět, jestli to lze řešit ještě nějak jinak. Jestli má někdo nějaký nápad :nevim: Ona už se mnou právě nekomunikuje ani ta administrativní pracovnice :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.17 10:50
@lucillee píše:
Milá zakladatelko, moc ráda bych Ti poradila, byla jsem ve velmi podobné situaci a to pracuji pro velikou nadnárodní společnost, kteá má několik tisíc zaměstnanců a stejně to zmastili…konkrétně napsali mi blbě jeden datum do žádosti, tudíž sociálka nemohla vyřídit. V praxi to bylo tak, že jsem potom dostala 2,5 měsíce mateřské naráz v jednom termínu, nejsem na tom finančně špatně, takže mi šlo spíš o princip, jak si můžou dovolit takhle to zdržovat…ale resumé je bohužel takové, že ty v tom můžeš udělat jediné-a to vytisknout si tento formulář http://www.cssz.cz/…2III2016.pdf naklusat s ním na mzdovku nechat si potvrdit a sama osobně ho zaslat nebo raději donést na sociálku, pozor zpracovává sociálka dle sídla zaměstnavatele. Držím palce

S tou finanční stránkou jsem to možná napsala špatně. Také vyžijeme velmi solidně a jde mi spíše o princip :?

Jak jsem doplnila níže, mzdovka je bohužel externí a vzhledem k tomu, že se mnou zaměstnavatel přestal komunikovat, nemám na ně kontakt a nevím, kam jít osobně dupat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
8690
28.4.17 10:50

Řešit jinak to opravdu nejde…pokud znáš mzdového poskytovatele, který zpracovává mzdy pro Vaši firmu, obrať se na ně a buď nekompromisní. Bohužel ty velké mzdové agentury jsou fabriky, sedí tam armáda účetních a jedou to dost strojově, takže to není individuální přístup a někdy jim to trvá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama