Problém s příspěvkem na bydlení

Anonymní
14.3.17 11:41

problém s příspěvkem na bydleni

Ahoj, v prosinci jsem se stěhovala do jiné okresu a na tom starém jsem ukončovala trvalák, abych si mohla zažádat na nove bydliště. Tam mi ale pani řekla, že si u tohoto bytu nemůžu žádat, protože majitelé jsou pouze vlastníkem družstevního podílu a že bych vlastně ja musela mít smlouvu s družstvem což prý pochybuje a nebo by se majitelé museli zapsat do katastru nemovitostí, což prý taky pochybuje. Nemá s tím prosím někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
14.3.17 11:44

No to má pravdu, co tě to napadlo se stěhovat do družstevního bytu když jsi závislá na příspěvku na bydlení? musíš mít nájemní smlouvu, oni ti dali určitě jen podnájemní ne?

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.17 11:51
@Doe_Jane píše:
No to má pravdu, co tě to napadlo se stěhovat do družstevního bytu když jsi závislá na příspěvku na bydlení? musíš mít nájemní smlouvu, oni ti dali určitě jen podnájemní ne?

Určitě, jinak by dostala příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
14.3.17 11:53

Zkušenost nemám, ale co vím, tak u družstevního bytu není příspěvek na bydlení, musíš mít nájemní smlouvu. Podnájemní ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
14.3.17 11:54
@hudečice píše:
Určitě, jinak by dostala příspěvek.

nechápu proč to podepsala… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.17 11:55
@Doe_Jane píše:
nechápu proč to podepsala… :nevim:

Protože se chtěla přestěhovat, a jiný byt zřejmě nenašla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
14.3.17 11:56

Je to tak jak říkají holky ;) teď nevím, co budeš dělat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 11:59
@Andrea.Tom píše:
Je to tak jak říkají holky ;) teď nevím, co budeš dělat..

Nájem bude platit sama, bez pomoci státu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 12:01

Jo tak děkuji, tohle jsem nevěděla. Pani mi řekla, abych si zazadala o hmotnou nouzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15180
14.3.17 12:04

A neměla by jsi nárok na doplatek na bydlení??? když jsem pobírala příspěvek na bydlení já, tak vím, že byl snad i nějaký příspěvek právě doplatek na bydlení. Ten prý nebyl vázaný na nájemní smlouvu. Ale nevím jestli je to pravda, nebo jak to je…zkus zapátrat na netu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
14.3.17 12:04
@K.a.c.i.k93 píše:
Jo tak děkuji, tohle jsem nevěděla. Pani mi řekla, abych si zazadala o hmotnou nouzi.

do té se ale budete počítat všichni bez ohledu na trvalý pobyt :)

• Nahlásit
  • Citovat
14.3.17 12:07

To je mi jedno, já jsem sama se synem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
14.3.17 12:17

No je to úplně jiná liga oproti příspěvku na bydlení, tady budeš hlídaná… škoda no

• Nahlásit
  • Citovat
23090
14.3.17 12:29
@Doe_Jane píše:
No je to úplně jiná liga oproti příspěvku na bydlení, tady budeš hlídaná… škoda no

Hele taky ne… Tady je týpek co bydlí s mámou v bytě (jak TP, tak fyzicky) a socka na to nic.. Dokládá tam, že tam žije sám, sesmolil si na koleni falešnou nájem smlouvu, nosí falešný lístky za nájem a socka nic… Solej mu prachy a to už na něj bylo xkrát udání… Žádná kontrola doma, nic… Od kamarádky chlap se s nim zná, takže to mám skoro „online“, nechápu to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
14.3.17 12:34
@Xiraxinek píše:
Hele taky ne… Tady je týpek co bydlí s mámou v bytě (jak TP, tak fyzicky) a socka na to nic.. Dokládá tam, že tam žije sám, sesmolil si na koleni falešnou nájem smlouvu, nosí falešný lístky za nájem a socka nic… Solej mu prachy a to už na něj bylo xkrát udání… Žádná kontrola doma, nic… Od kamarádky chlap se s nim zná, takže to mám skoro „online“, nechápu to…

tak to má příspěvek na bydlení ne hmotnou nouzi, na tu chodí kontroly, musí to tak být a je to tak, hlavně tam musí pořád chodit a vše dokládat, vysvětlovat… u příspěvku na bydlení je to jak píšeš ty

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama