Problém s vracením zboží v Alza

89
30.12.20 07:20

Problém s Vracením zboží v Alza

Dobrý den potřeboval bych poradit.
Koupil jsem si v Alze Reproduktory bohužel kvalitou a zpracováním byli mizerné tak jsem je vrátil druhý den. V alze se dřív reklamovalo klasicky, ale nedávno dali reklamační automat tak se reklamuje vše přez něj. Na email mi přišel dobropis(Vracím poprvé zboží tak je to pro mě novinka).A info že si mám bud zboží vyzvednout nebo že mi vyplatí peníze. Tady, ale nastal první problém. Měl jsem emailem nebo telefonicky kontaktovat reklamační oddělení. Když jsem kontaktoval emailem že zboží sem vrátil v pořádku zda by mi vrátili peníze na účet. Odpověd byla taková že jestli jsem zboží už zaplatil. Což je samozřejmé nejen že jsem ho zaplatil kreditkou, ale jinak by mi snad zboží ani nevidali. Tak jsem zkoušel telefonicky.Dnes je to 4 den co tam volám říkají že všechno vyřídí a obratem pošlou do emailu info. Nic se neděje vždy slíbí že to vyřídí a že se obratem ozvou a nic. Včera mi přišlo do emailu že jsem si ještě k reprákum, které nemám ani prachy za ně objednal pojištění a prodloužení záruky což je samozřejmě blbost.Sem už strašně znechucený a dál nevím jak dál. :( Prosím za radu co dál?.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12903
30.12.20 07:47

@Smutek11 Ver tomu, ze toho maji hodne :?
Ty jsi zbozi vratil ve lhute 14 dnu? Kdy jim bylo doruceno tve odstoupeni od kupni smlouvy? Postupoval jsi standardne?
Taky to maji popsano https://m.alza.cz/…art12601.htm Verim, ze jak na tebe dojde rada, tak se ti ozvou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6174
30.12.20 08:10

Jeste bych pockal tak tyden. Ale pises o reklamaci, na tu je 30 dni. Pak vraceni, tak zalezi jak to maji evidovany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
30.12.20 08:14

@cecetka To že toho mají hodně to věřím. Sám pracuju v centrálním skladu jiné firmy.Tak tén nápor znám osobně. Zboží jsem vrátil podle instrukcí hned druhý den v pořádku. Jen mě zaskočilo že nejdřív se mě ptali zda jsem zboží zaplatil a pak mi přidali pojištění na zboží, které nemám ani jsem o něj neměl zájem. Zatím jsem s Alzou měl jen dobré zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17025
30.12.20 08:23

@Smutek11 zboží jsem nevracela, jen reklamovala a až na firmu, kterou to posílali zpět, můžu říct, že jsem byla spokojená. Jejich práce byla fajn, dodávka a oprava zboží nic moc :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
30.12.20 08:32

@Smutek11 Jestli jsi dostal ten dobropis, pak v pohodě. Asi toho mají fakt hodně, počkej ještě pár dnů. Já mám s vracením zboží v Alze dobré zkušenosti. Potřebovala jsem grafiku do PC a vracela jsem u Alzy 2×, než jsem našla tu správnou, která si s mým PC rozumí. Nakonec jsem tu správnou koupila jinde, ale v Alze mi pokaždé po obdržení dobropisu vrátili do pár dnů prachy. Dokonce jsem si napoprvý myslela, že jsem prošvihla 14 denní výměnnou lhůtu, nakonec to nebyla pravda, ale i to by se prý dalo nějak indivindi řešit. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
30.12.20 08:34

Jo, a vracela jsem to pokaždý taky přes automat, bylo to fakt nedávno, takže v poho, neplaš 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
30.12.20 08:36

@Smutek11 4. Den? Tak pockej jeste 26 a dockas se. Zakon je zakon

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6174
30.12.20 08:36

@Smutek11 s tim placenim to bude asi to, ze urcite u nich jdou nejaky odlozeny platby na leden a dalsi moznosti financovani, kdyz na to clovek nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3746
30.12.20 08:42

Byly svátky a jeste je po Vánocích a rezimu nouzovy stav!!. Celá ČR nakupovala a nakupuje v Alze a vrací ted tisíce lidí nevhodné darky. Jako já osobně bych byla trpělivá. Alza to urcite vyresi v pohode. Máš vzhledem k okolnostem přehnané naroky. Jinak se staci kouknout na objednavku a fakturu, jestli tam zaruka navic byla. Mohla byt klidne zdarma. Ja to tak mela u tiskárny. Pokud ne, vyresi se to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
30.12.20 08:47

Jako takhle, věřím, že toho mají hodně. Ale já už Alzu nikdy. 2× jsem něco vracela, nebyl ani nouzový stav, vánoce nebo kombinace obojího. A pokaždé mě dokázali vytočit. Jako nakonec bylo vše vyřešeno, ale tak složité a komplikovaně, že mi to za to nestojí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6325
30.12.20 08:53

@KeckaJ zajímavý, asi to bylo před tím, než zavedli ty vracecí/reklamační automaty. Takhle snadno a bezkontaktně jsem ještě nikdy nic nevracela, bylo to ještě snazší, než vracet zboží u Bati, asi jako, když si jdu koupit kafe do automatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
30.12.20 09:57

@Takyjedna Je to možné, nevím ale pokaždé jsem byla znechucena. Už jsem tam chvíli nenakupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
7.1.21 21:25

Zdravím chci doplnit jak pokračuje komunikace s Alzou.
Je to čím dál horší.
1 Hovor Buď tváří se že nemají evidenci o zaplacení. Tak doložím výpis z banky.
2 Hovor Nemají číslo mého účtu tak jim ho pošlu. Nic se neděje.
3 Hovor stále nemají číslo mého účtu, když jsem jim ho x krát posílal. Tak vyjdu vstříc ať mi teda pošlou peníze jako Alza kredit. A hádejte co nic se neděje. Jsem strašně znechucený. Do telefonu slibují že to hned vyřeší a pak se na vás obratem vyprdnou.

Asi nejsem jediný https://www.zbozi.cz/obchod/458/

• Dostal jsem od svoji slečny k vánocům alzáka 64 gb usb 3

Tvářila se jako 64 gb až po na formátování zbylo jen 29 GB a rozhodně ne usb 3 spíš jedna. Prostě pomálá fleška na nic. Taky podvod od alzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2140
7.1.21 21:34

@Smutek11 tak Alza je největší shit, lepší tam nic nekupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat