Problém se sexem po porodu

90
8.5.16 13:15

Problém se sexem po porodu

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo podobnou zkušenost, anebo nějakou radu, ale i názor, prostě bych chtěla probrat toto téma.. :) Jediné diskuze co jsem kde četla byly, že se může stát, že má po porodu muž problém se sexem, že začne ženu vnímat spíše jako matku.. Ale u nás je problém přesně opačný :oops: Já jsem po porodu získala vyloženě nějaký blok, a vyhýbám se sexu co to jde. Nikdy jsem takový problém neměla, jen jsem vždy byla trochu stydlivější. Nicméně jsem se v těhotenství těšila, že až nebudu mít břicho a budu zase fyzicky v normálu, tak bude vše jako dřív, ale není. Myslela jsem si, že to je přechodný stav po porodu, a já zase po nějaké době „budu moct“ a tohle se vyřeší samo, ale už je to kolik měsíců, a je to se mnou stále marný.. Párkrát jsem se „překonala“, a nic nebolelo, ale vadí mi ten samotný akt, neustále podvědomě uhýbám, ani sama nevím proč. Podle mě je to psychický problém, protože zahojená jsem, bolest nepociťuji, není to ani nechuť z vyčerpání :nevim: Partner na mě netlačí, ale přesto to řeším, ke vztahu to patří, a chlap se mnou určitě jednou trpělivost ztratí, tak bych s tím chtěla něco udělat včas.. Myslíte, že ten můj blok zmizí sám? Přece nebudu kvůli tomuto hledat psychologa..? :) Zažila jste to některá, a jak to dopadlo? Děkuji za všechny názory :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
554
8.5.16 13:21

Ahoj, zazila, respektive zazivam to ještě pořád…a to jsem po císaři a stejne se ve me něco zlomilo. Taky to resime a snažím se co to dá. U me byl teda asi největší problém v tom, ze jsem se bala otěhotnět :)…když jsem vyresila zdravotní problém a nasadila antikoncepci, trochu se to zlepšilo, ale porad to není ono. Vím to, ale taky se mi k doktorovi s tímto nechce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22511
8.5.16 13:25

@pastick měla jsem to po obou porodech. U obou to trvalo 2roky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
8.5.16 13:25

Můžete to zkusit pomaleji, ne rovnou penetrací. Začni třeba masturbovat nebo se s partnerem navzájem uspokojujte jinak (Klidně v řádu několika týdnů). Prostě bych nechvátala na ten samotný penetrativní sex, ale nechala bych to přijít samo. Pokud by trvalo dlouho nebo to nepomáhalo, tak ten psycholog bude asi lepší a rychlejší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Muzz
8.5.16 13:34
@pastick píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo podobnou zkušenost, anebo nějakou radu, ale i názor, prostě bych chtěla probrat toto téma.. :) Jediné diskuze co jsem kde četla byly, že se může stát, že má po porodu muž problém se sexem, že začne ženu vnímat spíše jako matku.. Ale u nás je problém přesně opačný :oops: Já jsem po porodu získala vyloženě nějaký blok, a vyhýbám se sexu co to jde. Nikdy jsem takový problém neměla, jen jsem vždy byla trochu stydlivější. Nicméně jsem se v těhotenství těšila, že až nebudu mít břicho a budu zase fyzicky v normálu, tak bude vše jako dřív, ale není. Myslela jsem si, že to je přechodný stav po porodu, a já zase po nějaké době „budu moct“ a tohle se vyřeší samo, ale už je to kolik měsíců, a je to se mnou stále marný.. Párkrát jsem se „překonala“, a nic nebolelo, ale vadí mi ten samotný akt, neustále podvědomě uhýbám, ani sama nevím proč. Podle mě je to psychický problém, protože zahojená jsem, bolest nepociťuji, není to ani nechuť z vyčerpání :nevim: Partner na mě netlačí, ale přesto to řeším, ke vztahu to patří, a chlap se mnou určitě jednou trpělivost ztratí, tak bych s tím chtěla něco udělat včas.. Myslíte, že ten můj blok zmizí sám? Přece nebudu kvůli tomuto hledat psychologa..? :) Zažila jste to některá, a jak to dopadlo? Děkuji za všechny názory :mavam:

Přijde mi, že tohle je docela běžné. Pak jsou dvě možnosti, buď se občas překonat, pokud tím nijak vyloženě netrpíš, tak prostě podržet v rámci fungování vztahu se vším, co k tomu patří. Nebo nějakou dobu počkat, manžela dělat rukou, ústy, muži obvykle pochopí, že se to časem samo upraví. Ale může to nějakou dobu trvat, klidně až rok po porodu. Chtělo by to pro oba přijatelnou cestu, akt bys neměla vnímat jako trápení. Vyloženě bavit Tě nemusí, ale nesmíš ho zas přetrpět. Pak je lepší ta jiná stimulace.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
708
8.5.16 13:46

Já měla takový podobný blok po celou dobu, co jsem kojila. Po ukončení kojení se vše vrátilo do starých kolejí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
8.5.16 13:56

@pastick Mela jsem ten samy problem ale v tehotenstvi. Nebylo to strachem o prcka, ani ze by me manzel nepritahoval. Sama jsem ten duvod nevedela a o to tezsi to bylo vysvetlit manzelovi. Nedovedla jsem se k sexu premluvit a bohuzel mi vadilo vse. Nedokazala jsem se ani premoct a uspokojit ho ani jinak. Nikdy jsem nebyla nejak moc naruziva ale sex jsem mela do te doby rada. Uz jsem taky myslela ze to snad nekam pujdu resit. Sex proste do vztahu patri ale nastesti to s porodem odeznelo. Taky to jeste neni co driv, neni cas, nalada, energie atd. ale je to rozhodne lepsi nez v tehu. Pokud je to u tebe mozny, snazila bych se partnera uspokojit jinak nez sexem. Dej tomu cas a hodne o tom mluvte. Nemuzes mu slibit ze se to zlepsi, ale muj manzel potreboval hodne uklidnovat a presvedcovat ze to neni jeho vinou. Spolecne jsme se snazili najit moznou pricinu a reseni. To pomohlo asi nejvic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22882
8.5.16 14:25

Taky jsem řešila podobný problém. Prostě příroda to zařídila tak, aby mělo dítě mámu k dispozici co nejdéle a nemuselo se dělit se sourozencem. Ztráta chuti na sex je prostě evoluční výhoda, bohužel ne vztahová. Takže jsme úplně normální!!!
Mně pomohla tahle bylinná kůra. Doporučuju vyzkoušet.

http://nadeje-byliny.eu/…-funkci.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
8.5.16 14:28

@pastick Myslím, že to zažívá mnoho žen. Já jsem tři roky po porodu a stále to z mé strany není ono. První rok to stálo za houby, ale to bylo tím, že jsem byla hodně poraněná, hojila jsem se skoro čtyři měsíce a pak ta jizva dost bolela. Teď už to tak nějak nebolí, většinou si sex užívám, když už na něj dojde (kvůli manželovi tak jednou dvakrát za týden), ale stále mám problém v tom, že ani po třech letech se mi nevrátila ta chuť. Kdybych sex neměla půl roku, nevadilo by mi to. V manželovi to není, chladnou mě od porodu nechává jakýkoli hezký chlap, žádné fantazie, nic. Ale je pravda, že když už sex je, tak se mi nakonec líbí, ale trvá dost dlouho, než se dokážu vzrušit, i když se manžel snaží. Asi bychom měli k sexuologovi. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
8.5.16 14:39

Díky moc, na jenu stranu jste mě uklidnily, že to nebude zdaleka tak výjimečná věc, jak jsem myslela.. :) Na druhou ale zase znepokojily, že to může být běh na pěkně dlouhou trať, ale tak hlavně abych se toho zbavila vůbec někdy.. :zed: Dlouho jsem tomu nechala volný průběh, až teď si říkám, že prostě už by to chtělo nějak řešit..
@Muzz právě že nijak vyloženě netrpím, jen tělo a hlava jakoby najednou začaly řvát: „bože tohle ne, ne!!“ Myslela jsem, že až to zkusíme a já zjistím, že to není tak strašný, že to fyzicky nebolí, tak ten blok logicky sám zmizí, ale žádná změna k lepšímu.
@Jimichanga Tohle je právě to nejhorší, že nemám žádný racionální důvod. Když se zeptám sama sebe proč, tak tu příčinu nedokážu vysvětlit ani sama sobě. Já vlastně nevím co mi vadí, o to hůř se mi s ním o tom mluví. A když nevím proč, tak nevím jak to řešit.. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3997
8.5.16 14:57

Taky jsem to zažila, ale s manželem jsme to zvládli. Chce to opravdu velmi pomalu, trvalo dlouho, než jsem se na sex začala zase těšit. A to jsem před těhotenstvím mohla každý den, bohužel v těhotenství jsme měli sex zakázaný. Tak jsem si zvykla.

Rozhodně si zakladatelko s manželem promluv, a řešte to. Pomaličku, postupně. Pokud nejsi spokojená s postavou, začni cvičit. Dle mé zkušenosti tomu rozhodně nenechávej volný průběh, protože tím to akorát zhoršíš. A jak říkaly holky, přece nemusí jít hned o penetraci. Stačí hlazení, mazlení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
246
8.5.16 15:21

Holky je mi trapne, ale asi vam zavidim trosku tu nechut, ja mam taky problem, ale uplne opacnej nez vy. Cele tehotenstvi jsem byla hrozne pri chuti, bohuzel manzel nejak moc ne a kdybych nebyla ja iniciatorkou, tak neni vubec nic. Ja bych si to predstavovala tak dvakrat do tydne, on tak jednou za 14 dni, ale myslim, ze by nemusel vubec. Pritahuju ho az moc, kdyz na to dojde, ale kdyz na to vubec dojde :) Ted jsem 3 tydny po porodu a bojim se toho, jestli to vubec bude nekdy dobry. Uz mam taky blok, ze uz jsem se sprajcla a ze uz ani ja nechci, ze uz me nebavi bejt tou iniciatorkou. Ale to neni reseni. Mame se radi a prozivame ted obrovsky stesti z miminka, manzel je z neho hotovej. Tak snad se to vse zlepsi i po te sexualni strance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
8.5.16 15:51

@Janli Mě taky právě napadlo, že by to mohl být nějaký podvědomý strach z otěhotnění.. Asi bych hlavně měla dát důrazně chlapovi najevo, že mám ochotu a snahu to řešit, aby viděl že se fakt snažím, protože pokud by teď bylo na mě, tak třeba půl roku bez sexu zvládnu a ani nemrknu.. A že teda nejsem zdaleka jediná, komu se to stalo.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Muzz
8.5.16 20:42
@pastick píše:
Díky moc, na jenu stranu jste mě uklidnily, že to nebude zdaleka tak výjimečná věc, jak jsem myslela.. :) Na druhou ale zase znepokojily, že to může být běh na pěkně dlouhou trať, ale tak hlavně abych se toho zbavila vůbec někdy.. :zed: Dlouho jsem tomu nechala volný průběh, až teď si říkám, že prostě už by to chtělo nějak řešit..
@Muzz právě že nijak vyloženě netrpím, jen tělo a hlava jakoby najednou začaly řvát: „bože tohle ne, ne!!“ Myslela jsem, že až to zkusíme a já zjistím, že to není tak strašný, že to fyzicky nebolí, tak ten blok logicky sám zmizí, ale žádná změna k lepšímu.
@Jimichanga Tohle je právě to nejhorší, že nemám žádný racionální důvod. Když se zeptám sama sebe proč, tak tu příčinu nedokážu vysvětlit ani sama sobě. Já vlastně nevím co mi vadí, o to hůř se mi s ním o tom mluví. A když nevím proč, tak nevím jak to řešit.. :lol:

Nějak se tím netrap. Občas bych styk zkusil, třeba najednou zjistíš, že ti to nevadí a i když by ses bez toho obešla, tak zas to není takový problém. Asi to bude i věcí hladin hormonů po porodu, zřejmě k úpravě do normálu může docházet delší dobu. Muži tohle větišnou pochopí. Aspoň to udělej muži ručně, psala si, že tady problém není. Myslím, že rok po porodu to každý muž bez problémů vydrží, ne že byl z toho nadšený, ale prostě to vezme, že to tak je a víc to řešit nebude. Nakonec i muži jsou nadšení z malého dítěte, nemělo by hrozit, že odejde a nebo bude koukat za jinou.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
110
8.5.16 20:54

Zkuste hoemopatika Staphisagria 30 ch, odstraňujete to mimo jiné psychické problémy po porodu. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat