Problém se spaním a úzkost v těhotenství - máte zkušenost?

Anonymní
12.10.19 05:35

Problém se spaním a úzkost v těhotenství - máte zkušenost?

Ahoj, ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s nespavostí a úzkostí, depresemi v těhotenství. Už druhou noc nemůžu spát, prakticky celou noc straším a ač se snažím usnout, tak vůbec neusnu. Usnu až přes den - a to pouze na hodku, na dvě. Takže spánkový deficit prostě nedoženu. K tomu mě doprovází úzkost ze tmy. Ačkoliv se snažím usnout a třeba trochu zaberu, tak se vždycky ihned proberu a je mi špatně, srdce bije jak o závod a prakticky pořád mě močák nutí chodit na záchod. Vůbec nevím co dělat. Vím, že stres hraje velkou roli. Ač se snažím se nestresovat, tak to prostě nejde. Pořád čekáme na nějaké výsledky. Ale už jsem vyřízená a nemám žádnou energii, je mi psychicky špatně. Zkoušela jsem různé rady z netu na usnutí, ale prostě vůbec nic nezabírá. Má někdo podobnou zkušenost? Řešil to někdo s lékařem? A dostal nějaké prášky na spaní, nebo dokonce jsem četla, že se na to dávají antidepresiva. Z prášků v těhotenství mám strach. Ale cítím, že mimču moje stavy vůbec neprospívají. Tak prosím poraďte. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

294
12.10.19 07:54

Bachovy esence pro těhotné si zkoušela? Já mám tedy zkušenosti s jejich krizovou esencí ještě z výšky. Jinak bych šla k lékaři, nejspíš ti napíše nějaká slabší antidepresiva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 08:31

Měla jsem v těhotenství taky velké problémy se spaním a úzkostí. Dávali mi v nemocnici a pak i na doma Prothazin. Pamatuji si ale že se to moc nezamlouvalo dětským doktorům kvůli miminku :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11360
12.10.19 08:41

No lepší je užívat antidepresiva, které tobě pomůžou a dítěti neuškodí, než si rozjet úzkostnu poruchu a poporodní depresi.

Stejně tak je lepší srovnat spánek dřív, než spánková deprivace začne dělat větší škody.

Respektive potřebuješ aby tvůj stav posoudil psychiatr a bylo jasné, jestli stačí psychoterapie na zvládání úzkosti (začni co nejdřív, potřebuješ co nejvíc podpory pak na šestinedělí a první půlrok s dítětem) a nebo jestli se hodí i léky.

Neboj, ono to půjde, ale je ptořeba sebrat odvahu to řešit, a nedělat to co po tobě chce úzkost - totiž nikomu to neříkat, nijak to neřešit, namlouvat si že to zvládneš sama a prostě se trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 09:14

Nepises, v kolikatym jsi. Mela jsem problemy v. 9.mesici, samozrejme to souviselo s hirsim pohybem, na zadech mi bylo mdlo, na brise nic, na boku uz otlacene kycle. Jakmile jsem nasla polohu, tak se mi chtelo curat nebo jsem nemela kyslik atd :roll: z nespavosti uzkosti.

Kazdopadne porodem se mi okamzite ulevilo. Preji ti to same, ale radeji bych ae poradila s psychiatrem, doktor mi to doporucoval + jsem instruovala blizke s vyslovnym pranim, jakmile neco soatne, odvezte me do blazince, mate muj vyslovny souhlas. Trochu mi to pomohlo psychicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama