Reklama

Problém se spánkem u skoro 3 letého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daajik
Závislačka 4507 příspěvků 15.03.18 10:25
problem se spankem u skoro 3 leteho ditete

Ahoj maminky, muj skoro 3 lety syn porad nespi celou noc. Asi skoro pred mesicem jsme prestali s dudlikem na uspavani a zda se, ze uz si na to zvykl, ze ho nema. Posledni 2 tydny ale jsou vecery a uspavani anoci jeste horsi. Se spankem mel vzdycky problem, vzdy potreboval mnohem min spanku nez ostatni deti a s uspavanim vlastne taky. Ale ted je to extrem. Odpoledne strasne dlouho uspavame a nekdy nespi vubec, ted ve skolce nespi posl. dny vubec. Clovek by si myslel, ze vecer bude unaveny, ale usina az kolem devate-pul desate s tim, ze se s manzelem stridane a lezime u neho v pokojicku, nez usne. Ma strasne moc energie a ani skolka mu nestaci. Vecer trva uspavani vetsinou pul hodiny a nekdy i mnohem dyl. Ted se navic budi i 3-4× za noc a neni mozne ho utisit, tak mozna prochazi zase nejakou rustovou fazi. Chtela jsem se zeptat, jestli mate nebo jste mely doma taky tak extremniho nespavce. Rano se budi kolem pul sedme, takze by clovek rekl, ze spi v podstste jak dospely…

Reklama

Reakce:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 15.03.18 10:43
@Daajik píše:
Ahoj maminky, muj skoro 3 lety syn porad nespi celou noc. Asi skoro pred mesicem jsme prestali s dudlikem na uspavani a zda se, ze uz si na to zvykl, ze ho nema. Posledni 2 tydny ale jsou vecery a uspavani anoci jeste horsi. Se spankem mel vzdycky problem, vzdy potreboval mnohem min spanku nez ostatni deti a s uspavanim vlastne taky. Ale ted je to extrem. Odpoledne strasne dlouho uspavame a nekdy nespi vubec, ted ve skolce nespi posl. dny vubec. Clovek by si myslel, ze vecer bude unaveny, ale usina az kolem devate-pul desate s tim, ze se s manzelem stridane a lezime u neho v pokojicku, nez usne. Ma strasne moc energie a ani skolka mu nestaci. Vecer trva uspavani vetsinou pul hodiny a nekdy i mnohem dyl. Ted se navic budi i 3-4× za noc a neni mozne ho utisit, tak mozna prochazi zase nejakou rustovou fazi. Chtela jsem se zeptat, jestli mate nebo jste mely doma taky tak extremniho nespavce. Rano se budi kolem pul sedme, takze by clovek rekl, ze spi v podstste jak dospely…

Soucitim s tebou :hug: ja mam taky nespavce, akorat je ji teprv rok a pul. Pres den je se spanim desny cirkus, je unavena, sotva chodi, ale v posteli proste nebude. Jedine kdy usne je v kocare - a to jeste tak po pulhodinovem jezdeni, kdy se mi snazi z toho kocaru utyct. Vecer s uspavanim neskutecny cirkus, nekdy tam lita az do 23h. Pak spi dve tri hodky a zas je vzhuru. Bezne k ni vstavam tak 5× za noc. A rano v pul 7 je vyspana a skace po me 8o Chtela jsem zrusit tu trictvrte hodinku denniho spani, ale ona to nevydrzi cely den, kolem ctvrte odpoledne uz byla uplne hotova. Nekdy je to sileny, uz jsem se nevyspala asi rok v kuse dyl jak 5hodin 8o Radu nemam, zkouseli jsme vse - spani s nami, spani sama v pokoji.. Cekam na prvni prospanou noc jako na zazrak :?

acimedaca
Nadpozemská drbna 25684 příspěvků 15.03.18 11:08

@Daajik Mám to hodně podobně. Odpolední spaní si sama zrušila už před 2 rokem, pokud spala odpoledne (40 minut uspávání) třeba 13-14h, tak večer vydržela s přehledem do 23h být vzhůru, tak to prostě nešlo. Ted chodí do školky, tam spí výjimečně. Vstává v 6:30 a večer usíná cca 20:30-21h. Uspávání je jak pytel blech, dlouho jí tvá, než se zklidní a může usnout. V noci se hrozně budila, tak prostě spí se mnou v posteli, je to jednodušší a už se tak nebudí. V poslední době má nějaké noční děsy, třeba 3× za noc pláče z ničeho a pak zase sama usne. Jediné, co je dobré, že nevstává v 6h, když může, spí do 8h.
Některé děti to tak prostě mají, mám porovnání se starší dcerou, ta je opačný extrém, spala by klidně 14h denně i když je jí už 7 let.
chce to prostě přijmout a udělat to co nejpohodlnější pro všechny. Dávat do postele třeba v 8h, půl hodiny číst, a pak prostě ležet a nechat být, naše se pak sama uklidní a usne - přizpůsobit ten večer, jen klidné činnosti společně, nejlíp v té posteli, mě přišlo, že jí pak lépe docvaklo, že je už je čas spát

Daajik
Závislačka 4507 příspěvků 15.03.18 12:14

Acimedaca, tak to jsem rada, ze nejsem sama :-) On se prave diva po koupani na pohadky a nekdy se i divame na knizecky nebo trochu cteme (cteni delsich pohadek ho nebere asi kvuli te hyperaktivite) a pak si jdeme proste lehnout a zhasne se. Ma takove mini svetylko, takze uplne po tme nejsme a zhruba do deviti sebou haze v posteli, nekdy i nekolikrat vyleti a vcera tak lital, az z toho byla modrina a slzicky ;-( Takze nez usne je opravdu tak nejdriv 21:25-21:30 a nekdy i az 21:45. Zkusim to s tema knizeckama v postylce, aby si uvedomil, ze se jde spinkat. Dokonce vcera jak nekolikrat vylitl ven, tak jednou, ze musi curat a tam mi rekl, ze mu to staci a spat nechce. No myslela jsem, ze se vyvratim

@acimedaca píše:
@Daajik Mám to hodně podobně. Odpolední spaní si sama zrušila už před 2 rokem, pokud spala odpoledne (40 minut uspávání) třeba 13-14h, tak večer vydržela s přehledem do 23h být vzhůru, tak to prostě nešlo. Ted chodí do školky, tam spí výjimečně. Vstává v 6:30 a večer usíná cca 20:30-21h. Uspávání je jak pytel blech, dlouho jí tvá, než se zklidní a může usnout. V noci se hrozně budila, tak prostě spí se mnou v posteli, je to jednodušší a už se tak nebudí. V poslední době má nějaké noční děsy, třeba 3× za noc pláče z ničeho a pak zase sama usne. Jediné, co je dobré, že nevstává v 6h, když může, spí do 8h.
Některé děti to tak prostě mají, mám porovnání se starší dcerou, ta je opačný extrém, spala by klidně 14h denně i když je jí už 7 let.
chce to prostě přijmout a udělat to co nejpohodlnější pro všechny. Dávat do postele třeba v 8h, půl hodiny číst, a pak prostě ležet a nechat být, naše se pak sama uklidní a usne - přizpůsobit ten večer, jen klidné činnosti společně, nejlíp v té posteli, mě přišlo, že jí pak lépe docvaklo, že je už je čas spát

radka101
Kelišová 5703 příspěvků 26 inzerátů 15.03.18 12:15

Mám taky 3letýho nespavce, u nás je jen rozdíl v tom, že usínání není problém. Za noc jsem vzhůru xkrát. Celou noc spí tak 1-2 do měsíce. Už mám vypozorováno, že před úplnkem se to rapidně zhorší. Nespavost může způsobovat spánková apnoe, zvětšená mandle…
Koupeme kolem 19-19,30 a pak je delší klidová činnost v posteli, pexeso, puzzle, čtení. Pozor na sladké v jakékoliv podobě, hlavně před spaním. Můžete zkusit dítěti pověsit nad postel lapač snů.

Daajik
Závislačka 4507 příspěvků 15.03.18 12:17

Kocici duse, tak v te dobe jsme meli taky problemy, vlastne od narozeni po ted poradne nespal a mel i obdobi, kdy proste nespal nikde…ani v kocarku, ani v postylce…ja uz byla ko a manzel taky a chodival s nim po loznici v noci i nekolik hodin a pres den taky spat nechtel…pak se to zlepsilo, ale porad to neni dobre, takze take cekam na zazrak :-) Za 2 mesice se nam narodi druhe a doufam, ze bude spinkat krasne po mamince :-))

@Kočičí duše píše:
Soucitim s tebou :hug: ja mam taky nespavce, akorat je ji teprv rok a pul. Pres den je se spanim desny cirkus, je unavena, sotva chodi, ale v posteli proste nebude. Jedine kdy usne je v kocare - a to jeste tak po pulhodinovem jezdeni, kdy se mi snazi z toho kocaru utyct. Vecer s uspavanim neskutecny cirkus, nekdy tam lita az do 23h. Pak spi dve tri hodky a zas je vzhuru. Bezne k ni vstavam tak 5× za noc. A rano v pul 7 je vyspana a skace po me 8o Chtela jsem zrusit tu trictvrte hodinku denniho spani, ale ona to nevydrzi cely den, kolem ctvrte odpoledne uz byla uplne hotova. Nekdy je to sileny, uz jsem se nevyspala asi rok v kuse dyl jak 5hodin 8o Radu nemam, zkouseli jsme vse - spani s nami, spani sama v pokoji.. Cekam na prvni prospanou noc jako na zazrak :?

Daajik
Závislačka 4507 příspěvků 15.03.18 12:22
Tak to je fajn, ze vam aspon usne…
Ten lapac snu zkusim…
Nepripoustim si zadny zdravotni problem (verim, ze je vse ok..) a spise to orientuju na dedicnost…Ta pripadna zvetsena mandle by se projevila i jinak, si myslim, hlavne muzou doktori pripadnou operaci zmrvit a z decka je pak mrzak, jak se stalo nedavno…
@radka101 píše:
Mám taky 3letýho nespavce, u nás je jen rozdíl v tom, že usínání není problém. Za noc jsem vzhůru xkrát. Celou noc spí tak 1-2 do měsíce. Už mám vypozorováno, že před úplnkem se to rapidně zhorší. Nespavost může způsobovat spánková apnoe, zvětšená mandle…
Koupeme kolem 19-19,30 a pak je delší klidová činnost v posteli, pexeso, puzzle, čtení. Pozor na sladké v jakékoliv podobě, hlavně před spaním. Můžete zkusit dítěti pověsit nad postel lapač snů.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25684 příspěvků 15.03.18 12:29
@Daajik píše:
Acimedaca, tak to jsem rada, ze nejsem sama :-) On se prave diva po koupani na pohadky a nekdy se i divame na knizecky nebo trochu cteme (cteni delsich pohadek ho nebere asi kvuli te hyperaktivite) a pak si jdeme proste lehnout a zhasne se. Ma takove mini svetylko, takze uplne po tme nejsme a zhruba do deviti sebou haze v posteli, nekdy i nekolikrat vyleti a vcera tak lital, az z toho byla modrina a slzicky ;-( Takze nez usne je opravdu tak nejdriv 21:25-21:30 a nekdy i az 21:45. Zkusim to s tema knizeckama v postylce, aby si uvedomil, ze se jde spinkat. Dokonce vcera jak nekolikrat vylitl ven, tak jednou, ze musi curat a tam mi rekl, ze mu to staci a spat nechce. No myslela jsem, ze se vyvratim

koukání na televizi se před spaním nedoporučuje - může to taky ovlivňovat to usínání. I když chápu, že je to těžký, u nás se taky kouká, i když ne těsně před spaním. Nemusíte v posteli jen číst, třeba si povídat nějaké pohádky se zvířátky, plyšáky, povídat si o tom, co bude zítra, zpívat…něco společného. Prostě přesun do toho klidného prostředí, aby mu v hlavě sepnulo, že je potřeba se uklidnit - né vědomě, ale podvědomě. Jo a jak tu někdo psal s tím sladkým/cukrem - tak to chce taky odpoledne už nedávat nic sladkého. Nenutit spát hned brzy, když stejně víš, že neusne, ale převést do toho klidnějšího prostředí.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25684 příspěvků 15.03.18 12:52

@Daajik jinak teda taky slýchám „kdy už bude to ráno“ a „já už mami nechci spát“ :zed: Prostě tolik spát nepotřebuje, nenaděláš nic. Nevím jestli se třeba rád koupe, u nás na zklidnění třeba zabírá i delší koupání. Jinak nezáleží na tom, co dělá přes den, jakkoliv je vytížená, tak stejně dřív spát nejde.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama