Problematická pleť, suchá a zároveň mastná

Anonymní
30.11.19 23:10

Problematická pleť, suchá a zároveň mastná

Ahoj maminy, už dlouho mám problém s mou pletí. Vyzkoušela jsem různé produkty od pleťových a micelárních vod bez alkoholu, přes různé krémy až po gely a doplňky stravy a nic mi nepomohlo. Problém spočívá v tom, že pleť na obličeji mám suchou (hlavně v okolí vousů a obočí), ale zároveň mastnou a vždycky se strašně lesknu, včetně nosu a čela. Problémy mám i se suchou vlasovou pokožkou.
Otázka zní, máte nějaké zaručené produkty na tuto problematickou pleť? Vypadá to hrozně - jak suchá, tak i mastná pleť a zároveň je to nepraktické - kloužou mi brýle :?

Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10763
30.11.19 23:16

Řeším to celý život, mastná T-zona a zbytek šíleně suchý, jsem ektematik. Pracovala jsem s dermaroložkou a ta mi řekla, že jediný způsob, jak takovou pleť ošetřovat, je opravdu každé místo ošetřit jiným přípravkem. Na micelarni vody pozor, je to svinstvo, co vysušuje, jsou vhodné tak na cesty, kde nemáš možnost se opláchnout, jinak po jejím použití máš obličej ještě umýt vlažnou vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7760
30.11.19 23:37

Já mám dobrou zkušenost s duální micelární vodou, napůl s olejem, ta mě nevysušuje a zároveň dobře čistí. Obecně na den používám hydratační lehké krémy a na noc klidně mastnější vyživující, které střídám se zinkovou mastí, zinek je perfektní na problematickou pleť, užívala jsem ho i v tabletách v kombinaci s B-komplexem. S pokožkou hlavy mívám taky problémy a i na obličeji v těch suchých partiích se mi občas (hlavně při snížené imunitě) objevuje lehká seborea, nemůžeš to mít taky? Svědivá zarudlá pokožka a šupinky suché kůže. Řeším to přidáváním tablet acylpyrinu do šamponu a na obličej (linie vlasů, nos, obočí) používám maličko masti Clotrimazol - takové babské rady, ale zabralo mi to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
30.11.19 23:43

Každá pleť je jiná, takže co pomůže jednomu, druhému nefunguje. Nicméně mně na přesně tenhle typ pleti zabralo vyhodit veškeré chemické výrobky a la Dermacol, CleanClear, Vichy atd, prostě co člověk klasicky koupí všude, a přejít na ryze přírodní kosmetiku. Takže přírodní olejové očličovadlo, čistič, přírodní hydratační krém, růžová voda… A pleť se mi zlepšila neuvěřitelným způsobem a dokonce se přestala mastit. Dekorativní kosmetiku pak už používám jakoukoliv. Hodně komerčních výrobků na mastnou pleť ji vysušuje a plet se proto mastí ještě víc. Micelární vodu bych si na obličej nedala.

• Citovat
  • Nahlásit
2415
30.11.19 23:57

Ja mam suchou jak smirgl, kor ted na podzim, zima, hlavne zadne drogerkove prosukty, plet je nejlepsi cistit vodou s konopnym olejem, pouzivam biodetmu modrou radu, konopnou kosmetiku, na noc miraclean, ale rano se musim poradne promastit prave konopnem balzamem, dost mi pomaha zinek v tabletach, jinak hodne plet zhorsuje koureni, na vlasy sampon z lekarny, je sice drazsi ale stoji to za to, ja obecne v drogerce nakupuji pouze cistice, kosmetiku zadnou, jsou to sunty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
1.12.19 00:05

Micelární voda na suchou a citlivou pleť Loreal.Krem s hedvábím od Garnier.Nic jiného. Lety vyzkoušeno. Nikdy neuzivej oleje, nikdy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
1.12.19 00:12

Mám stejný problém, byla jsem u dermatolozky, a ta mě říkala, že nemám používat micelarni vodu protože ucpava póry. Dostala jsem přípravek na čištění pleti, a krém jmenuje se to Neostrata(mají různé rady), a říkala, že čistit jen večer, a natřít kremem a do koupelny si dát dzbanek s převarenou vodou, a ráno jen opláchnout tou vodou že dzbanku, a použít krém. A pleť mám po třech týdnech viditelně lepší, za mě super, v únoru jdu na kontrolu. Říkala, že se prez noc vytvoří ochrana bariéra pokožky a netřeba s pleti nic ráno dělat, akorát ji to škodí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.12.19 12:40

Děkuji všem!

@Michelle_M píše: … které střídám se zinkovou mastí, zinek je perfektní na problematickou pleť, užívala jsem ho i v tabletách v kombinaci s B-komplexem. S pokožkou hlavy mívám taky problémy a i na obličeji v těch suchých partiích se mi občas (hlavně při snížené imunitě) objevuje lehká seborea, nemůžeš to mít taky? Svědivá zarudlá pokožka a šupinky suché kůže.

Zinkovou mast používám taky zn. Uriage, ale pomáhá mi jak kdy, nejvíce na rozšířené póry na nose. Co se týče seborey - je to dost možné. Začala jsem používat bio šampón z Rossmannu na citlivou a podrážděnou pokožku s jojobovým a mandlovým olejem a je vidět velký rozdíl, pořád šupinatím, ale o 90 % méně, stojí kolem 50 Kč a nezatěžuje pokožku, navíc i vlasy jsou po něm krásně hebké, drahé šampony s kofeinem mi vůbec nepomohly.

@maskovak píše:
Micelární voda na suchou a citlivou pleť Loreal.Krem s hedvábím od Garnier.Nic jiného. Lety vyzkoušeno. Nikdy neuzivej oleje, nikdy!

Od Garnier používám noční gel/krém „Aqua Bomb“ v modré krabičce s bílým víčkem, když cítím že mám opravdu suchou tak mi pomůže, ale funguje jenom tak chvilkově, večer a ráno ji mám úplně super a dopoledne už se mi u nosu a obočí objevují zase šupinky a to nepoužívám make-up nic, jenom řasenku a rtěnku.

@Kikulele píše:
Mám stejný problém, byla jsem u dermatolozky, a ta mě říkala, že nemám používat micelarni vodu protože ucpava póry. Dostala jsem přípravek na čištění pleti, a krém jmenuje se to Neostrata(mají různé rady), a říkala, že čistit jen večer, a natřít kremem a do koupelny si dát dzbanek s převarenou vodou, a ráno jen opláchnout tou vodou že dzbanku, a použít krém. A pleť mám po třech týdnech viditelně lepší, za mě super, v únoru jdu na kontrolu. Říkala, že se prez noc vytvoří ochrana bariéra pokožky a netřeba s pleti nic ráno dělat, akorát ji to škodí. :kytka:

Děkuji :kytka: určitě vyzkouším! Koukala jsem na net a „Neostrata“ má i dobré recenze, tak doufám, že mi to konečně pomůže. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
394
1.12.19 17:16

Jak píšou holky - micelárky jsou marketingový tah a na pleť je kosmetičky nedoporučují. Jinak pokud máš vážně takový rozdíl v pleti (mně se to udělá vždycky v určitém období, jinak mám více méně mastnou pleť), tak holt každou partii ošetřovat jinou kosmetikou. Pokaždé bych ale zachovala stejnou značku a nekupovala kosmetiku v drogerii. Spíš jdi do lékárny (i když taky ne všechno je úplná hitparáda) nebo přírodní kosmetiku :andel:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat