Problematická pleť v dospělosti - zabírá vám něco?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24.4.22 13:33

Problematická pleť v dospělosti - zabírá vám něco?

Ahoj maminky. Prosím máte některá z vás s problematickou pletí v dospělosti nějaké zkušenosti s tím, co vám zabírá? Kosmetiku např Ryor, SynCare nebo Essente jsem zkusila a např Essente celá řada na akné vůbec žádný výsledek. Pleť si čistím ráno i večer, makeup skoro nenosím, aby pleť dýchala, i když se stydím, protože akné je prostě :,( navíc se synem 21m, na kterého jsem téměř sama bez babiček, nemám ani na nějaké malování čas. Pleť si ale čistím pravidelně a poctivě. Pomohlo vám např vysadit cukry nebo mléčné výrobky? Příliš sladkého nejím, ale např jogurty, kefiry mám hodně ráda a také sýry. Slyšela jsem, že tyto dvě oblasti zhoršují akné, máte zkušenosti, že se pleť zlepšila po jejich vysazení z jídelníčku? Budu moc ráda i za tipy na kosmetiku. Kolikrát mám obsypane čelo, nebo pod pusou u brady, prostě to akné mě strašně trápí, zkouším tedy, jestli nenajdu nějaký tip tady :( děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13403
24.4.22 13:43

Mam to hormonalni a nepomaha zadna kosmetika, obracene, ukazalo se, ze cim mene na to patlam, tim lepe. I tak se mi kolem ms vyhodi par velkych bolaku a nejake ty male mam furt. Letos mi bude 40 :roll: Nejvetsi zmena za x let, co to resim je, ze mi je to s pribyvajicim vekem cim dal tim vic jedno :mrgreen:
Drzim se minima pripravku a vybiram co „nejcistsi.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7826
24.4.22 13:54

Co navsteva kosmeticky nebo dermatologa? Tam by ti mohli poradit jak pecovat a i jakou kosmetiku. Budou vedet, jake slozky pomahaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.22 14:39

Akné mi zmizelo po kombinaci doplňků Advance Liverax (vyčištění jater), sirupu Harmonelo Flexi a čištění černým mýdlem od Garnier. Nevím co z toho pomohlo, jestli kombinace všeho, nebo jen něco..každopádně mi akné fakt zmizelo.
Anonym, prosím.

• Citovat
  • Nahlásit
2506
24.4.22 15:15

U mě zabralo pořádně pleť hydratovat, používám sérum s kyselinou hyaluronovou, ráno s vit. C, lehounký gelkrem od Neutrogeny a SPF jsem si koupila na mastnou pleť. Až dokojím, tak chci začít s retinoidy, už se na to klepu několik let, ale jsem furt těhotná nebo kojím :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.4.22 15:18
@Anonymní píše:
Akné mi zmizelo po kombinaci doplňků Advance Liverax (vyčištění jater), sirupu Harmonelo Flexi a čištění černým mýdlem od Garnier. Nevím co z toho pomohlo, jestli kombinace všeho, nebo jen něco..každopádně mi akné fakt zmizelo.
Anonym, prosím.

Děkuju juknu a vyzkouším :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
24.4.22 16:15

@PaniBambulinova mám z hormonu. U kluka stále stejne, teď čekám holku a najednou vše Ok. Ještě měsíc do porodu a cekam te budu zas jak pubertak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20450
24.4.22 16:16

Správná skincare, správné čištění, dostatečná hydratace, retinol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
620
24.4.22 17:21

Strašně moc mi pomohla úprava stravy, hlavně snížení cukru. Během a po Velikonocích jsem se cpala čoko zajíčky a teď mám zase pleť jak puberťák :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
24.4.22 20:40
@beruska9 píše:
Mam to hormonalni a nepomaha zadna kosmetika, obracene, ukazalo se, ze cim mene na to patlam, tim lepe. I tak se mi kolem ms vyhodi par velkych bolaku a nejake ty male mam furt. Letos mi bude 40 :roll: Nejvetsi zmena za x let, co to resim je, ze mi je to s pribyvajicim vekem cim dal tim vic jedno :mrgreen:
Drzim se minima pripravku a vybiram co „nejcistsi.“

No mám to úplně stejně jakmile se blíží cyklus cca týden před tal mám třeba 8 bolaku které se mi hojí do dalšího cyklu a jedu na novo… jakmile si dám makeup bb creme nebi něco podobného pleť se mi zanese a hned něco vyskakuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2048
24.4.22 20:40

Mně pomohlo nemýt si obličej obyčejnou vodou, ale jen převařenou nebo ještě lépe zeleným čajem. Z mastí Akneroxid 5. A místo make-upu AC color (dřív Acnecolor), že maskuje a zároveň léčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7253
24.4.22 21:00

@Jeremi to mi rikala kosmeticka taky, ze citlivá plet by se neměla mýt vodou nebo micelarkama, ale jen pletovou vodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2048
24.4.22 21:07
@hospodki píše:
@Jeremi to mi rikala kosmeticka taky, ze citlivá plet by se neměla mýt vodou nebo micelarkama, ale jen pletovou vodou

Mně to říkala i kožařka. A je fakt, že ten slabý zelený čaj mi vyhovuje nejvíc. Zklidňuje a vysušuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15715
24.4.22 21:35

Mně pomohlo se s tím prostě smířit. :nevim: Dřív jsem zkoušela kde co, ale výsledek žádný, taksi myju obličej vodou, když cítím pnutí, namazu se kozim krémem a nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.4.22 21:42
@Karolína13210 píše:
Strašně moc mi pomohla úprava stravy, hlavně snížení cukru. Během a po Velikonocích jsem se cpala čoko zajíčky a teď mám zase pleť jak puberťák :pocitac:

Já sladkemu moc nedám, jsem spíš na slané a o velikonocich jsem měla leda mazanec. Fakt už nevím právě, co s tím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat