Problémové prořezávání zubů

Anonymní
24.3.20 05:50

Problémové prořezávání 7,problémová čelist

Ahojte všichni, hlavně zubaři. Je mi 15 a mam teď 2 rokem rovnátka. Byla mi provedena fenestrace s napřímenim dolních sedmiček. Byli retinované a tak se z té dásně nějak “vysekaly”. Všechno je v pohodě. Pravá sedmička už je skoro celá prořezaná. Ale za to ta levá, ta se v podstatě zasekla mi přijde. Prořezávala se první půlrok a byl viditelný rozdíl. Ale teďkom už rok a půl nic. Pořád asi jeden milimetr vylezlá. Co se s rim bude dělat? Znejistila mě zubařka. Která mi na preventivce řekla.”snad se ta levá sedmička sama prořeže”Jakoby tušila co mě čeká, když se neprořeže. Co se tak obvykle dělá? Co by mi dělali, když by se opravdu zasekla? Děkuju moc. A ještě mam problém s čelistí. Nebo neviim zda je to normální, nebo ne.Zase si říkám, že s čelistí můžete hýbat dopředu, dozanu atd…Takže by to mohlo být normální. Když se třeba predklonim, tak dolní čelist mi vyjede přes horní patro. Když ležim, tak mi zase dolní čelist zajede dozadu. A když ležim na boku, tak zase vyjede do strany přes horní patro.Je ro fakt otravný. Neví někdo co by to mohlo být a nebo máte někdo podobný problém? Moc prosim o pomoc hlavně s tim prvnim. S přánim hezkého dne L

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5588
24.3.20 07:30

Nejsem zubař, ale z vlastní zkušenosti vím že zuby se prořezávání postupně, takže zuby povyroste, dá si pauzu a pak pokračuje, jestli se zasekne nebo ne uvidí zubař na rentgenu. Mě takhle museli dát pryč osmičky jakmile vykoukly z dásně protože hned bylo jasné že rostou do čelistního kloubu. Co se týče pohyblivosti čelisti, tak mě to připadá normální, protože mám hypermobilní syndrom, t. j. klouby se mi mohou pohybovat víc než je normální, takže když položím ruku dlaní na stůl, tak druhou rukou můžu zvednout ukazováček položené ruky do pravého úhlu zcela volně a když trochu záběru tak ho skoro položím na hřbet ruky aniž bych pohla zbytkem ruky (a to mi po třicítce hybnost dost klesla v 15 jsem ho bez odporu na hřbet ruky položila). Ale co mi nepřijde normální že se vám čelist pohybuje při změně pozice, protože správně mají hypermobilní klouby fixovat svaly, takže při různém cvičení a jiném pohybu mi opravdu čelist nejezdí jak se jí zachce, tohle se mi stane jen když vědomě uvolním svaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama