Problémy po návštěvě zubní pohotovosti

30.7.21 09:35

Problémy po návštěvě zubní pohotovosti

Na zubní pohotovosti mi dali do váčku dren, už je to 2 dny a stále mi to lehce otéká. (Neustále však leduji gelovým polštářkem a vyplachuji) Nějaké další rady? Z ničeho nic to bolí a vzbudí mě to. Když jsem se snažila zjistit proč, tak mi zubař řekl, že jde o to že ten váček byl těsně v rohu u spodní 8ky. Brát prášky na bolest, co mi pomůžou jen chvilku a pak zas musím čekat až to přestane je docela nepraktické. Pokud tu někdo má zkušenost s drenem, tak budu ráda za každý tip. Děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
451
30.7.21 09:40

No tak evidentně tam mas stále zánět. Je potřeba udělat řádnou endodoncii. Na pohotovosti pomohou z nejhoršího a někdy taky ne. Dojdi za svým zubarem. Jinak záněty po osmickou se většinou neleci, osmičky se spis tahají ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 09:45

@Dorotka101 Já právě už mám žádanku do fakultky na extrakci 28 a 38ky, ale řekli mi, že nejdřív se mi musí vyléčit ten váček se zánětem, jelikož by mi jinak nefungoval umrtvovák. Údajně to má být cca 14 dní. Dostala jsem Augmentin na infekci a já sama si k tomu dokoupila na kloktání Listerine total care bez alkoholu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
30.7.21 10:03

Kup si v lékárně ústní vodu na záněty. Listerin bez alkoholu ti fakt nepomůže. Jmenuje se to Corsodyl nebo tak nějak. Ošetřovala jsem si tím mezizubní prostory, když se mi tam udělal zánět. Ale s výhledem na víkend bych ještě dnes zaběhla na kontrolu ke svému zubaři, ať nemusíš o víkendu zase na pohotovosti, kdyby se to zhoršilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
30.7.21 10:13

Corsodyl, nebo šalvěj tinkturu na záněty paráda i já jsem užívala vždy pomohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 10:23

Je možný, že se zánět z váčku u osmičky dostal i pod osmičku a jak bylo psáno výše - je potřeba udělat vyčištění kanálků u osmičky, vyndat nervy, dát do zubu hojivou vložku a pak to bude v pořádku. To, že budí bolest ze spaní, vždy značí zánět. Zub v zánětu by trhal jen blázen. Určitě nečekejte a skočte k zubaři. Sama s tím mám bohaté zkušenosti - zánět ve 4 zubech (bývalá zubařka mi nechala pod plombou kazy a už jsem se vezla). Jinak na dočasnou pomoc - Corsodyl a Kamistad Sensitive :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
30.7.21 10:35

A proč nezavoláš svému zubaři ať Ti na to koukne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 10:37

@Oliverka28 nedávno jsem se přestěhovala přes půl republiky a nepovedlo se mi ještě sehnat zubaře, co by bral lidi.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
30.7.21 11:06
@Jane Harris píše:
Na zubní pohotovosti mi dali do váčku dren, už je to 2 dny a stále mi to lehce otéká. (Neustále však leduji gelovým polštářkem a vyplachuji) Nějaké další rady? Z ničeho nic to bolí a vzbudí mě to. Když jsem se snažila zjistit proč, tak mi zubař řekl, že jde o to že ten váček byl těsně v rohu u spodní 8ky. Brát prášky na bolest, co mi pomůžou jen chvilku a pak zas musím čekat až to přestane je docela nepraktické. Pokud tu někdo má zkušenost s drenem, tak budu ráda za každý tip. Děkuji 😊

A měníš ten dren? Já měla nejspíš to stejné, pusa napuchnutá, velký záněť. Takže mi to rozřízlí, dali dren a chodila jsem na pohotovost na kontroly a měnili mi pokaždé dren. Až na šílení otok, jsem byla bez bolesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 11:45

@smajlik345 bylo mi řečeno že si ten dren mám nechat 24h a vyndat a že by to už mělo být ok. Tak jestli bych si tam měla zajet pro nový dren? A nebo to řešit nějak jinak. Ono to furt natéká a bolí protože se o to opírá a řeže do toho osmička kdykoliv zkousnu. Začala jsem si na to dávat Kamistad, mám ty antibiotika a jeďte piju šalvějový čaj. Tak snad se to vyléčí.. Je mi 23 a už musím mít problémy s osmičkami takovéhle :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
30.7.21 11:51

@Jane Harris Zaleží co máš napsáno v lékařské zprávě, ale já bych si tam zajela. Já jezdila každý den (3 dni) a pak co druhý den.
V které nemocnici jsi byla? Protože jestli v Ostravě tak si za nimi zajdi znova. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
30.7.21 11:53

Měla jsem dren, byla jsem taky otekla, zubarka mi narizla dasen, tím hnis vytekl, nariznuti nebolelo, každý den po dobu 5 dnů jsem chodila měnit dren, neměla jsem žádné další přípravky speciálně na dezinfekci zánětu, jen jsem ledovala otok. Za týden od nariznuti dásně mi problemovy zub vytáhla a pak už byl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 11:53

@smajlik345 byla jsem na zubní pohotovosti v Ostravě na nějaké klinice. Tam mi dali ten dren, dali mi žádanku a recept na antibiotika a poslali mě pryč. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.7.21 11:54

@Markytka14 tak to by mě zajímalo jak si to mám teď udělat když ten dren denně neseženu 😅 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
30.7.21 11:58

@Jane Harris Jako jestli Tě to hodně bolí, tak osobně bych tam zajela znovu. Sehnat zubaře je bojovka, kamarádka dojíždí za zubařem 100km.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat