Problémy s konečníkem co to může být?

Anonymní
1.2.21 11:45

Problémy s konečníkem co to může být?

Ahoj holky,
mám takovou intimnější otázku. Už pár dnů mě hodně bolí zadek, takový divný tlak, jako bych ho měla uvnitř nějak odřený. Před pár dny jsem měla řezání v zadku (jakoby se mi tam zaseklo nějaké ostré jídlo) a hodně jsem tlačila. Od té doby mám tyhle problémy. Četla jsem, že bych mohlo jít o hemeroidy, ale krev ve stolici jsem neměla ani nemám. A vnější hemeroidy též ne, podle fotek na internetu. Co by to mohlo být nevíte? A popř. něco co by mi mohlo pomoct? Zkouším teď dva dny mast Faktu, zatím bez výsledku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2029
1.2.21 12:26

Víš co na to pomůže? DOKTOR ne zakládání diskuzi na internetu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 12:45

@PeBa12 Chtěla jsem jen zjistit názory jiných lidí, tak se uklidni.

• Citovat
  • Nahlásit
2775
1.2.21 12:48

Já si myslím, že to budou ty hemeroidy nějaké počáteční stadium, jez hodně vlákniny, hýbej se, omez sezení a třeba se to zlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8212
1.2.21 12:54

Krev ve stolici nemusí být
ale asi to budou hemeroidy, ale jak píše @PeBa12 to poradí doktor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.2.21 12:56

Jedná se patrně o řitní trhlinu (anální fisuru) - doporučení viz výše + může pomoci gel z dubové kůry. Nezapomínat na pitný režim, prioritou je změkčovat a nezadržovat stolici!! Stav se určitě upraví. Pokud se bude jednat o jednorázové potíže, netřeba vyhledávat lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 13:06

Tipla bych anální fisuru - trhlinu. Řeš to hned, jinak to bude jen horší, přidá se psychický blok a zaděláš si na dlouhodobé problémy.
Mně pomohla laktulosa, změkčuje to stolici. A jíst samá měkká jídla, žádné ořechy, semínka, hodně pít.
Pokud se to do týdne neupraví, tak lékař.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 13:33

Určitě si zajdi k lékaři, proktologovi. Těch příčin může být více a bez vyšetření se naslepo léčit nemá příliš smysl. Navíc třeba u hemoroidů je podstatné stadium, podle toho se řeší léčba a když to necháš dlouho vyhnit, zbyde už jen klasická operace, kde je velmi často dost bolestivá rekonvalescence.
U mě se hemoroidy projevily tlakem v konečníku z ničeho nic a už to bylo rovnou stadium 2 že 4. Krvácení jsem sice taky měla, ale to bylo od ekzému.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 14:32

Asi jsem stejný problém řešila minulý týden. Pocit řezání a pálení uvnitř konečníku. Mám hemoroidy, ale bylo to jiné. Pomohly čípky hemogel procto.

• Citovat
  • Nahlásit
12
1.2.21 14:50

Ahoj, já mám zkušenosti s anální fissurou-trhlinkou. Dle popisu soudím že by se u tebe mohlo jednat o to samé, ale samozřejmě odpověď ti dá pouze lékař-nejlépe vyhledej proktologa. Každopádně na trhlinku užívám čípky faktu a dobexil H. Celkově je potřeba změnit jídelníček, více vlákniny a dostatek vody, aby stolice byla měkká a konečník se tak moc nenamáhal. Doporučuji koupit vlhcene ubrousky a hned se jít po stolici osprchovat (je-li to možné). Pokud by to nebyla fissura, ale hemeroidy tak doporučení je uplne stejne. Přeji brzké zahojeni! Moc dobře vím jak tyhle potíže dokáží potrápit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
1.2.21 18:59

Ahoj zakladatelko,
mohlo by se jednat o anální fisuru, veškeré info najdeš zde:
https://porodnitrauma.cz/analni-fisura/

Držím palce, ať to brzo vyřešíš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 01:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
mám takovou intimnější otázku. Už pár dnů mě hodně bolí zadek, takový divný tlak, jako bych ho měla uvnitř nějak odřený. Před pár dny jsem měla řezání v zadku (jakoby se mi tam zaseklo nějaké ostré jídlo) a hodně jsem tlačila. Od té doby mám tyhle problémy. Četla jsem, že bych mohlo jít o hemeroidy, ale krev ve stolici jsem neměla ani nemám. A vnější hemeroidy též ne, podle fotek na internetu. Co by to mohlo být nevíte? A popř. něco co by mi mohlo pomoct? Zkouším teď dva dny mast Faktu, zatím bez výsledku.

Hodně nebo málo análního sexu. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat