Problémy s močovým měchýřem po zánětu...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
19
8.10.21 12:49

Problémy s močovým měchýřem po zánětu...

Ahoj, mám velkou prosbu na každého, kdo se s tímto co budu popisovat setkal, protože už si nevím rady co dál a upřímně kvůli mých problémů začíná kolabovat psychika.

V těhotenství jsem měla močové záněty, párkrát se mi to opakovalo, ale vždy zaleceno, nakonec jsem se léčila na jednu potvoru v močové trubici, která je už negativní a po antibiotikách se mi paradoxně rozjel další zánět mocaku, který byl léčeny dalšími antibiotiky a nález negativní.

Po tomto přeléčení už mi nikdo nic na urologii ani gynekologii nenašel, jen mi na urologii řekli, že mám trigonitidu (četné vaskularizace na sliznici močového měchýře) prostě poškozenou tu sliznici.

Řekli mi, že je to buď chronicky zánět a nebo poškození sliznice z předchozích zánětu, což je logické. Ale v moči už mi pak žádné bakterie nikdy nenašli. A řekli mi, že s tímto se nic nedělá

Můj problém je, ze mám neustálý pocit, jako bych v tom mocaku stále něco měla, co mě dráždí, nutí k čůrání, mám úlevu od močení jen málokdy. V noci chodím taky častěji na záchod a přes den už jsem to přestala počítat. Někdy mám v mocaku pocit bolesti a někdy je to trochu lepší. Když sedím není to tak hrozné a někdy když vstanu mám na mocak větší tlak, tak je to horší. Celkem mě dráždí silná káva a víno nemohu pít vůbec.

Setkal se s tímto někdo? Pomohly někomu výplachy např. Kyselinou hyaluronovou nebo něco jiného? Popřípadě zahojilo se tělo samo časem?

Děkuji všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
183
8.10.21 13:12

Měla jsem něco podobného, než se mi to úplně spravili, trvalo to tak půl roku. Bohužel záněty se jednou za čas opakují. Piju každý den Blokurimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.10.21 13:17
@smajlik40 píše:
Měla jsem něco podobného, než se mi to úplně spravili, trvalo to tak půl roku. Bohužel záněty se jednou za čas opakují. Piju každý den Blokurimu.

Ahoj a napravilo se to úplně samo nebo jsi pro to něco dělala? Myslím tu poškozenou sliznici, protože zánět v moči nemám, i když někdy mám pocit, že jo, tak je moč vždy negativní. :zed: proto nevím zda bymi vůbec něco jako blokurima pomohlo.

Příspěvek upraven 08.10.21 v 13:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10135
8.10.21 13:18

Přijde mi, že mám teď po zánětech něco podobného. Byla jsi na cystoskopii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.10.21 13:22

Do původního stavu se mi to vrátilo samo, byla jsem i na cystoskopii. Blokurimu piju v dobré víře, aby se mi záněty moc nevracely. Ale taky jsem si myslela, že už to nikdy nebude v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.10.21 13:22

@marinka5 ano, byla, na cytoskopii viděli zajizvenou stěnu mocaku a řekli, že to vypadá, že tam něco probíhá, ale pak dělali veškeré testy na bakterie v moči a výtěry z trubice a nenašli vůbec nic, proto mi řekli, že je to poničené po těch zánětech, že to může být chronický zánět, ale že neví co by mi na toto doporučili snad jedině výplachy, které se dělají v Olomouci…ty to cítíš jak s tím mocakem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.10.21 13:25

@smajlik40 a na té cytoskopii ti našli také zajizvena místa nebo poškozenou tu sliznici? Kéž by se mi to taky dalo doporadku samo…jen to, že člověk nikdy neví zda pro to má něco dělat nebo to nechat tak je docela skličující… každopádně jsem ráda, že tobě se to spravilo a dává mi to taky naději ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
8.10.21 13:36

Nepotesim Te, ale jestli to preslo uz do chronickyho zanetu tak maj nasadit neco jako corimoxazol al forte ci furolin na alespon mesic, dva spis tri v kuse… ta sliznice se musi poradne zalecit. Resila jsem neco podobnyho rok zpatky a nakonec zabral az furolin na tri mesice, ale ten je pekne hnusnej a brala jsem ho ke konci uz s dosti nechuti..ale zabral.
Ze skoro cerveny sliznice, ktera uz mela pomalu nabeh na neco min peknyho nez jen zanet jsem se timhle dostala do stavu krasne ruzova bez zanetovy stav :)

Jako mala jsem mela taky chronicky zanety a taky jsem tenkrat brala Biseptol asi skoro dva roky v kuse. Nejdriv 2-3× denne a pak uz jen na noc a po nejaky dobe uz jen pulku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
8.10.21 13:38

Ano našli, taky mi řekli, že neví co s tím a že se to snad spraví samo. Zjizvená místa tam mám dodnes, ale už mi potíže nedělají. Moc přeju, ať se ti to také spraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
8.10.21 13:41

Já mám tohle taky. Od rozšíření trubice se mi to šnečím tempem spravuje samo. Nepomáhá na tohle zničení sliznice nic. Všechny přípravky jsou proti samotným zánětům. Je mi to líto to říct, ale od té doby, co jsem je přestala kupovat, se aspoň cítím dobře v tom, že mi to nežere peněženku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.10.21 13:43

@Leenvecka no oni řekli, že to může být buď chronicky zánět nebo poškozena ta sliznice, ale tím, že v moči žádné bakterie pak opakovaně nenašli, tak mi žádnou léčbu nedali s tím, že to je,,jen'' poškozené, ale z toho co jsem pochopila podle nich tam už nic neprobíhá… Ona se léčí i poškozena sliznice antibiotiky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.10.21 13:50

@Karolína13210 tak to je gól, protože já mám taky po rozšíření močové trubice a až od té doby s tím mám až takový problém…az po rozšíření trubice jsem chytla takový zánět, že i po přeléčení se necítím už vůbec vyléčená…no tomu rozumím, už mě nebaví neustále utrácet spousty peněz za,, léky'' a výsledek 0,0hovňajs… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.10.21 13:51

@smajlik40 děkuji moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
8.10.21 14:05

Mám dobrou zkušenost s kombinací manozy s vit. C, urivacu a millgamy (té nejdražší). (Milgama poléčí záněty poškozená nervová zakončení.) Všechno brát déle. Aspoň 3 měsíce. To pomůže dát sliznici čas se dohojit, protože do té nezhojené se zas a znova uchytávají bakterie. A pak manozu pravidelně. Urivac občas. Hlídat vaginální prostředí! Tzn. jakmile je náběh na zánět močáku, často je to od mírné vaginální infekce. Ta se zjistí jedině stěry. Nenechat se odbývat a nechat se vždy řádně vyšetřit. Vaginální probiotika také pomohou. Ten domrvený močák pak už nikdo nespraví. Takže zkusit zachránit co se dá. Jo, a jestli to bývá e-coli, tak utipro. To zabrání přemnožení e-coli ve střevě a jejímu většímu migrování dokola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10135
8.10.21 14:18

@Katysss Předně napíšu, že jsem měla záněty močáku jen dva, ale krátce po sobě. Cystoskopie mě čeká příští týden. Teď naposled jsem nejdříve vzala moč obvodní a po výsledcích kultivace mi řekla, že to zánět není a odeslala mě na gyndu, tam že to zánět je. Nakonec mě odeslali na urologii, kde mě cevkovali, výsledky byly až skoro za týden s tím že moč je úplně ok. Říkám si, jestli tam ten zánět nemohl vážně být a já jsem to díky tomu neprechodila, protože od té doby mám v močáku takové divné pocity a to samé i při močení. Navíc mě občas bolí v podbřišku a v zádech. Ale nejnepříjemnější je ten močák a to močení. Úplně přímo nevím jak to popsat. Prostě mi přijde, že nejsem asi úplně vyprázdněná. Občas cítím i při močení takové píchání :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat