Problémy s otěhotněním - po úrazu (muž)

467
5.2.18 01:11

Problémy s otěhotněním - po úrazu (muž)

Zdravím všechny,
doufám, že s tím nebudu otravná, v pár diskusích o snažení už jsem se o tom bavila, ale nebaví mě to zmiňovat a řešit to v debatách ostatních, co se snaží o dítě, když se jedná o tak specifický problém.
Taky spíš hledám někoho kdo má podobný problém, nebo si s ním prošel a byl by ochotný poradit, popsat kroky, co se dělo, jak se postupovalo.

Takže, manžel je po úrazu, již od mládí. Následkem je snížená pohyblivost těla a hlavně snížená citlivost. V prvních letech vztahu jsme to brali jako výhodu, dlouhou výdrž, spousta užívání si a tak. Ale teď, když už jsme se rozhodli pro dítě, konečně si vybudovali zázemí, koupili dům a jsme zajištěni (bylo v tom mnoho rodinných důvodů k odkládání proto prosím nesuďte, proč jsem čekali tak dlouho), se to projevuje jako problém.
Jde o dost intimní záležitost, kdy máme problém vůbec zajistit početí. Prostě problém s ejakulací a to v návaznosti na daný úraz. Takže je nezbytné vůbec sledovat ovulaci, aby v ty dny došlo ke styku ve snaze oplodnění, který se bohužel milování vůbec nepodobá.

Můj gynekolog o problému ví a samozřejmě nabídl možnost umělého oplodnění, ale chtěli jsem to zkusit nejdřív přirozeně, co kdyby se zadařilo. Přece jen jsem doufala a musím přiznat, že manželovi se to přes lékaře vůbec řešit nechce. Prostě mužský a přístup k doktorům :-). Ale měsíc za měsícem ubíhají a nic. Dali jsem si termín do tohoto března. Pokud v březnu stále nic, rozjedeme mašinerii ohledně umělého oplodnění.
Zatím jsme tedy i bez vyšetření. Prostě jsem zkoušeli a doufali. První měsíce náhodně, od podzimu se hlídala každá ovulace a plánoval se styk aby to bylo, co nejpřesnější. A mě je z toho stále víc a víc smutno.

A tak se chci zeptat, je tu někdo s podobným problémem? Někdo kdo si tím už dokonce prošel a podařilo se? Vážně bych ráda našla někoho v podobné situaci, s kým bychom si navzájem psychicky pomohli, nebo by mi byl schopen poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
5.2.18 07:01

Dokaze manzel ejakulovat pri masturbaci? My meli jeden cas podobny problem, ale nikoliv nasledkem urazu, takze to bylo jen docasne.
A podarilo se mi otehotnet, kdyz jsme po masturbaci a ejakulaci manzela mimo me telo spermie zavedli na misto urceni alternativne. Ale je treba vedet, ze ty nemas zadny problem a presne vychytat ovulaci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.18 07:35

@Elath jestli dokáže manžel ejakulovat, tak nemusíte hned na IVF, můžete nejprve zkusit IUI. Ty jsi jinak naprosto v pořádku?
Jinak mám v okolí pár, který měl obdobný problém, s tím, že ale muž ejakulovat schopen nebyl. Dítě mají po IVF.
Jestli jsem to dobře pochopila, tak už asi nejsi nejmladší a začíná vás tlačit čas, takže mi přijde rozumný ten limit do března a pak to začít řešit v CAR.
Přeju hodně štěstí a ať se vám miminko brzy podaří ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.18 08:49

@Elath

Tak od podzimu do jara to není zas tak dlouhá doba, aby v tom musel být hned nějaký problém - spousta zdravých, mladých párů za půl roku prostě neotěhotní - skutečně to chce čas. U starších to chce logicky toho času ještě více (myslím, že u zdravého páru ve věku nad 35 let jsou „normou“ 2 roky - ale kdo by chtěl čekat tak dlouho, že).
Pokud vás už ten čas trochu tlačí (věk), něco už tam být může. Spermie nemusí být úplně v kondici a ve vyšším věku žena neovuluje každý měsíc + kvalita vajíček dramaticky klesá…
Takže je potřeba si odpovědět na základní otázky:
1. Je muž schopen ejakulovat? Klidně i bez soulože?
2. Jaký má spermiogram?
3. Jak jsi na tom ty? (ovulace, průchodnost)
Návštěvu CAR bych asi už déle neodkládala - s tím, že nemusíte hned na umělé oplodnění. Ale kvůli právě těmto otázkám. Pokud by byly spermie v pořádku a ty normálně ovuluješ a partner je ejakulace schopen - můžete klidně zkoušet doma (např. zavést sperma stříkačkou) nebo inseminaci (lékař zavede sperma přímo do dělohy). V CAR ti pohlídají ovulaci a načasují dobu „styku“, aby byla nejvhodnější.
No a pokud by byly spermie k. o. nebo nějaké problémy u tebe - budete aspoň vědět, na čem jste a mít nějaký čas na rozmyšlení a hledání vhodných řešení.
Chci hlavně podpořit, že CAR nemusí být vždy nutně jen o umělém oplození a může pomoci. Ale je dobré se tam poradit a zjistit co a jak. My tam chodili pravidelně, obě děti byly počaty - sice pod kontrolou lékaře - ale doma bez hormonální stimulace.
Držím palce, ať se brzy dočkáte!

• Citovat
  • Nahlásit
467
5.2.18 19:07

Bohužel nejde označit, tak vám všem odepíšu v jednom komentáři.
Ano tlačí nás čas protože mě už bude 30 a manžel je ještě starší. Neodkládali jsem to z nějakých nesmyslných pohnutek, ale proto, že to v tu dobu vážně nešlo ať už kvůli zázemí, nebo rodinné situaci.

„Teprve od podzimu“… no ono je to dýl, jak bych to vysvětlila, od podzimu hlídám ovulaci a plánujeme podle toho, protože při klasickém milování se prostě manžel neudělá, nedojde k ejakulaci, takže musí sám. Proto snahy o miminko milování vůbec nepřipomínají, v tomhle případě jde jen o oplodnění. Proto v podstatě, co jsem s manželem nepoužívám antikoncepci. Už to bude deset let, co jsme bez ochrany.

Proto, když jsem se bavila se svým gynekologem, hned mi bylo nabídnuto umělé oplodnění- tedy inseminace v první řadě a samozřejmě vyšetření. To bylo před skoro rokem, a s manželem jsme si dali prostě čas na pokusy přirozeně, už jen kvůli jeho přístupu k lékařům.

Úsměvné je, že včera se mi ho konečně podařilo přemluvit k vyšetření a spolupráci ohledně lékařů. Asi je to i tím, že se nám blíží termín vyčerpání pokusů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat