Reklama

Problémy s přítelkyní - šikana

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JustThomas
Nováček 1 příspěvek 04.09.18 22:08
Problémy s přítelkyní - šikana

Zdravím,
měl bych na vás otázku. Mám problémy se svoji přítelkyní (18), ne však mezi sebou ale spíš s jejíma spolužákama, kteří si ji furt dobírají, smějí se ji a verbálně ji šikanují. Hodně si toho v životě prožila a je na tom teď psychicky dost špatně právě kvůli nim. Jde o to, že to tak nechci nechat a prostě si na ty dotyčný individua počkám před její školou a neskutečným způsobem je dobiju, že pro ně bude dost možná muset přijet rychlá. Spíš mě zajímá, až se toto napadení a ublížení na zdraví bude řešit u soudu, jestli mám nějakou šanci nebo prostě i přes všechno co ji za celou střední udělali z toho budu mít velké problémy a půjdu si možná i na chvíli sednout. Jen bych rád podotkl, že nejsem násilnickej typ ani žádnej cholerik, mám čistej rejstřík, ale to co jí celou dobu dělají prostě nenechám jen tak a je upřímně u chlupatýho zadku, co z toho budu mít za komplikace, spíš jen chci vědět, na co se mám připravit. Děkuji za odpověď :)

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 22:17

Hele, mně na střední taky dávali sodu, dávali mi barevný křídy do tašky, odpaďák na hlavu, odpadky na lavici a další kraviny. Doporučuji spíš si to vyřídit přes jejich rodiče nebo jiné blízké, aby věděli co mají doma. Já takhle po letech jednu tu mrchu potkala v obchoďáku, šla jsem i se svým chlapem k ní a aby to slyšeli všichni kolem: „Hele, to je ta mrcha co mi na střední nasazovala odpaďák na hlavu a mlátila mě ukazovátkem“. Ještě jsem na ní ukázala rukou aby nedošlo k mejlce. Hvězda tam byla se svým frajerem a můžu ti říct, že byla rudá až na zadku a do smíchu jí rozhodně nebylo :mrgreen: Z toho že někoho zbiješ budeš mít akorát tak průser ty.

Kriss Tina
Kelišová 5014 příspěvků 04.09.18 22:17

Tak tohle je hodně špatné řešení jakéhokoliv problému. Jde to přece i jinak ne? Pokud je šikanována, musí to v první řadě chtít řešit ona tzn říct to rodičům, učitelům, vedení školy, ti by to měli řešit dál s rodiči těch co jí ubližují. Hádám že když je přítelkyni 18 tak i její spolužáci jsou plnoletí a s takovou se to dá řešit třeba i přes policii :think: proč si chceš kazit svůj život, pošpinit si trestní rejstřík, riskovat soudy a postihy, když to lze řešit nenásilně?
Edit: nehledě že když jim fakt ublížíš, tak těm hajzlikum pak ještě budeš platit třeba náklady na léčbu, bolestné atd :palec:

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8091 příspěvků 04.09.18 22:23

ne na chvíli, ale klidně na hodně let a k týhle diskuzi se policajti pravděpodobně dostanou a ta ti ještě přitíží, protože bude zřejmý, že je to plánovanej skutek

sediza
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 04.09.18 22:41

Já bych na to šla psychologicky - je to fyzicky totiž bude bolet jen chvíli. Šla bych oznámit šikanu na policii ČR. Ta to bude muset přešetřit a ti lidi budou muset na výslechy a to bude teprve pěkná potupa, až se to dozví jejich rodiče a celé se to rozmaže. Pokud ty lidi zbijete, budete za toho špatného jen a jen vy. Trpělivost a promysle to… Já bych nahlásila jména těch lidí na policii a popsala bych tam vše, čeho se dopustili.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 22:43

Není jediná, která prožila šikanu, jako miliony dalších lidí a pokud mají oporu tak to zvládnou. Je to jen přechodná situace, a za chvíli ze školy odchází, když ji je 18. Nejhorší co můžeš udělat, je někoho napadnout, chápu tvé pocity, ale napadnout někoho je neinteligentní, spíš ji to ještě více ublíží a tím tuplem se s ní nikdo nebude bavit a myslím, že to nechceš. Píšeš v afektu, uklidni se, popřemýšlej, vždy se to dá vyřešit jiným způsobem. Ve školách jsou od toho lidi, zejména na středních se to řeší vážněji. Jakožto psycholožka, která měla tu „čest“ zažít případy šikany ve školách vím, že za toto není jen napomenutí, minimálně podmínečné vyloučení a problémy u PČR, v případě jejich nezletilosti u OSPOD.

Nejlepší co můžeš udělat je, abys to teď nechal, podrž ji psychicky, ona to zvládne. Až se ti rozsvítí před očima tak začněte proti tomu sbírat důkazy, škola i PČR má povinnost se tím zabývat i bez hmotných důkazů, ale když je budete mít, půjde to jen rychleji.

Za ublížení na zdraví jsou větší tresty než za šikanu, nedej bože se stane něco horšího a ty, nebo tví rodiče se budou muset plácnout přes kapsu a platit odškodné, protože jsi nejednal v sebeobraně.

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 04.09.18 22:44

Ano - samozřejmě že pokud někoho zbiješ, tak to bude trestný čin a ty za to budeš stíhaný.

Tvé přítelkyni to vážně nepomůže, ještě si k tomu přidá výčitky za to, že ty jsi za něco takového odsouzený. Je to naprosto idiotský nápad a jí jen ještě víc ublížíš.

To co tvoje slečna potřebuje je pomoc s tím, aby sama sebe začala mít ráda a dokázala bránit sebe sama. Bez toho, aby to přesáhlo zákonné hranice. Nejspolehlivější cesta k tomu je psychoterpie. Podpoř ji v tom, aby našla sílu se se svými démony vyrovnat.

fera21
Stálice 75 příspěvků 04.09.18 22:47

To je nějaké péče :D Vždycky platilo zlatý pravidlo, šáhls mi na holku, dostaneš po tlamě. Šikana je věc, která se strašně těžko dokazuje a navíc spousta učitelů a hlavně ředitelů nemá ani nejmenší zájem něco takovýho řešit, protože je to zbytečná komplikace a policajti o to taky moc zájem nemají právě kvůli tomu dokazování. Pokud už bys to nahlásil, tak by to všecko bylo na dlouhý lokte a nakonec by z toho ta tvoje milá mohla vyjít jako paranoidní hysterka, která si to všecko vymyslela (i když by to třeba nebyla pravda). Takže moje rada, dej jim do huby, nemusíš je zranit nijak moc, stačí varování, šikanátoři bývají většinou zbabělci, ovšem musíš bejt připravenej na to, že následky a ty můžou být dost drsný, si poneseš sám.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 383 příspěvků 04.09.18 23:42

To jsou pitomé žvásty typu, že bylo šikanováno spousta lidí, všichni to zvládli, nikdo neměl následky a vlastně je to úplně normální. :roll: Potom to nemá vypadat, jak to vypadá. :roll: Díky takovým superhrdinům jako jste vy potom všichni čučí jak bulíci když si to mladej člověk hodí nebo skočí pod vlak - to potom teprve začnou všichni křičet, proč nikdo nic neudělal. Kdyby šlo o vaše dítě, tak doufám, že byste taky řekli; no Bože, mě taky šikanovali a přežila jsem to… Hlavně si vezmi starý triko ať si nezničíš nový, až ti budou šlapat po zádech. :dance: :mavam:

Mart81
Závislačka 2796 příspěvků 05.09.18 07:08
@JustThomas píše:
Zdravím,
měl bych na vás otázku. Mám problémy se svoji přítelkyní (18), ne však mezi sebou ale spíš s jejíma spolužákama, kteří si ji furt dobírají, smějí se ji a verbálně ji šikanují. Hodně si toho v životě prožila a je na tom teď psychicky dost špatně právě kvůli nim. Jde o to, že to tak nechci nechat a prostě si na ty dotyčný individua počkám před její školou a neskutečným způsobem je dobiju, že pro ně bude dost možná muset přijet rychlá. Spíš mě zajímá, až se toto napadení a ublížení na zdraví bude řešit u soudu, jestli mám nějakou šanci nebo prostě i přes všechno co ji za celou střední udělali z toho budu mít velké problémy a půjdu si možná i na chvíli sednout. Jen bych rád podotkl, že nejsem násilnickej typ ani žádnej cholerik, mám čistej rejstřík, ale to co jí celou dobu dělají prostě nenechám jen tak a je upřímně u chlupatýho zadku, co z toho budu mít za komplikace, spíš jen chci vědět, na co se mám připravit. Děkuji za odpověď :)

Možná k tomu soud lidsky přihlédne, zejména kdybyste měli důkazy a svědky té šikany, jenže to bys musel postavit spíš na svém zoufalství a chybě v úsudku, tom, jak moc přítelkyni miluješ a že se ti původní záměr jít si s nimi promluvit, vymkl z rukou. A stejně se na to nedá spolehnout.

Někam psát nebo vykládat, že jim od začátku plánuješ vážně ublížit a následky (tedy právo a soudní moc) jsou ti jedno, tím si spíš přitížíš, protože soudy a policie těžko budou shovívavé k někomu, kdo bere zákon do svých rukou a tím jim narušuje sféru působení. To, když se ti vymkne, tak můžeš jít opravdu natvrdo sedět. A tvá slečna bude mít další tlak tím, že tě bude navštěvovat ve vězení a muset dělat oporu tobě, navíc nebude venku nikdo, kdo by ji ochránil, když by se kamarádi nebo okolí toho, koho pošleš do nemocnice rozhodlo k odvetě (zejména pokud šikanujícími jsou Romové nebo jiní soudržní).

Pokud jde šikana prokázat, mohli byste to řešit spíš legálním způsobem. Záleží co je to za lidi. Pokud na slušňáky si hrající, tak už prošetřování té šikany jimi může dost otřást a pokazit jim profil. Pokud spodina, cikáni a podobně, tak těm to asi bude +- jedno a jde jen o to, zda máte dost důkazů a bylo to dostatečně závažné, aby jim za to vůbec něco hrozilo.

Pokud by se prokazovala těžko nebo se jich tvá slečna příliš bojí a ty to chceš řešit rychle, tak si ideálně zajisti takovou převahu, abys je nemusel neskutečně dobíjet nebo jednat jinak výrazně brutálně, ale abys mohl větší část vyřešit pouhým zastrašením. Aby viděli, že za šikanovanou stojí lidé, kteří jsou ochotní jít kvůli ní do konfliktu. Že není sama. Lepší, než jeden naštvaný, co na ně rovnou zaútočí pěstmi a kopy, je pět lidí v klidu, kteří toho kdo šikanuje obklopí, promluví mu do duše a napoprvé ho nechají odejít s pár strčeními, možná fackou.

Jen si to dobře promysli, včetně dalšího vývoje, následků a podobně. Ať máš větší šanci, že to půjde směrem, kterým potřebuješ.

pohledzdruhestrany
Echt Kelišová 8091 příspěvků 05.09.18 09:05
@sediza píše:
Já bych na to šla psychologicky - je to fyzicky totiž bude bolet jen chvíli. Šla bych oznámit šikanu na policii ČR. Ta to bude muset přešetřit a ti lidi budou muset na výslechy a to bude teprve pěkná potupa, až se to dozví jejich rodiče a celé se to rozmaže. Pokud ty lidi zbijete, budete za toho špatného jen a jen vy. Trpělivost a promysle to… Já bych nahlásila jména těch lidí na policii a popsala bych tam vše, čeho se dopustili.

aha, a jaký trestný čin to bude ? málo se to ví, ale za neopodstatněné trestní oznámení se může poškozený domáhat náhrady škody občanskoprávní cestou, takže tahle cesta může být dost drahá

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 16:13

@AnnaNuvoletta07 Jojo, kdyby se choval takhle každý, tak jsme ve středověku, špatně jste se na mě podívala, tak vás majznu kýjem po hlavě, protože mi to zkazilo náladu, třeba. Už jsme v moderní, vyspělé společnosti (i když čím dál víc o tom pochybuju) a lidé by se měli chovat inteligentně, bohužel inteligenční kvocient některých je pěkně nízko, násilím se nic nevyřeší. :think:

Bohužel to není tak jednoduché jak prezentujete, nikdo se nikdy jen tak nerozhodne, že když je šikanovaný, skočí pod vlak. Většinou je tam mnoho faktorů, které to ovlivňují, jako situace v rodině apod. Každý má hranici psychického zhroucení jinak vysoko, ti co ji mají výš to ústojí, ti ostatní potřebují patřičnou podporu, aby se předešlo psychickému zhroucení, a to že přítel, který má za úkol šikanovanou podržet a pomoct ji to vyřešit LEGÁLNÍ cestou, se bude tahat po soudech, popř. skončí ve vězení ji opravdu nepomůže, ba naopak, taky to může být jeden z faktorů psychického zhroucení. Lidé, zejména muži, mají zakódováno, že musí chránit partnerku, popř. rodinu. V tomto případě, to, že zmlátí pár výrostků, kteří taky moc inteligence nepobrali, nebo mají jiné psychické potíže, nepomůže přítelkyni, nýbrž sobě!! Dokáže si, že jednal, udělal co mohl, jinak by si mohl nehezky poranit ego, ale to opravdu za to nestojí.

Přes internet si každý mysli, že je odborník, protože vystudoval „školu života“. Bohužel v tomto případě si nejsem jistá, jestli tazatele vůbec odpovědi a rady zajímají, nebo se jen chvástá, to je ve hvězdách.

Každopádně píšu znovu, mé doporučení je, aby se to řešilo právní cestou - shromáždilo se nejvíce důkazů. Vaším hlavním úkolem je přítelkyni podržet. Myslím, že nechcete, abyste byl více potrestán vy, než oni.

Pokud se nechcete tahat po soudech, tak ať přítelkyně přejde na jinou školu.

vokishka
Extra třída :D 12595 příspěvků 05.09.18 16:18

Jak jemožné, že první odpověď je tulipán? Nediskutuje náhodou zakladatel sám se sebou, nejde jen o rozproudění debaty?

pepa_z_depa123
Stálice 72 příspěvků 05.09.18 16:26

Ahoj, promin, ale tohle mi prijde neuveritelne ze dvou duvodu:

1. v 18ti letech (dospeli lide pred maturitou) nekdo nekoho sikanuje? Co to je proboha za skolu? Nechapu
  1. Jak muze sikana fungovat v dnesni dobe modernich technologii? Staci mala nenapadna, vhodne umistena kamera a predani reditelce/rodi­cum/policii a je snad vyreseno ne?

janca0101
Kecalka 246 příspěvků 05.09.18 17:35

@pepa_z_depa123
1. Záleží na škole, jestli to je nějaký učňák tak bych se nedivila
2. Nevyřešilo, soud by to jako důkaz nemusel uznat. Kdyby to natočila přímo policie, tak to je něco jiného.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >