Problémy s řemeslníky, nesolidní firma

21.6.20 11:59

Problémy s řemeslníky, nesolidní firma

Dobrý den.
Chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s podáním trestního oznámení, či občanskoprávní žaloby na firmu. Před 3 týdny začala firma v měm bytě rekonstrukci jádra. Do dnešního dne nejsou ještě ani pořádně vyzděné zdi z ytongu. Pán / majitel firmy chtěl navýšit rozpočet za vícepráce a další položky o cca 30 tis. S firmou mám uzavřenou smlouvu na částku (podle mně přimeřenou za tuto rekonstrukci).. Za opodstatněne vícepráce jsem ochotná zaplatit, ale pán to o hodně přehnal. Když jsem tuhle částku neodsouhlasila, bylo mi řečeno, že bude pozastavena stavba. Dále mi pán zatím nevydal faktury, pouze doklad o zaplacení. Chci odstoupit od smlouvy a podniknout kroky…jestli máte někdo zkušenost, budu ráda za názor. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

59670
21.6.20 12:04

@marika12345 řeším rekonstrukci, platím předem pouze materiál.. Za práci až po odvedeni.. Jinak ano, máš právo odstoupit, ale bude to na dlouhé lokte a nejspíš soud

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
21.6.20 12:06

Mate ve smlouve, do kdy to ma byt hotove a ze viceprace pouze po predchozi dohode? Treba by se od toho dalo odpichnout s tim odstoupenim, ale zkusenost nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.20 12:29

@Kosopemi Ano ve smlouve mam, do kdy to ma byt hotove a ze viceprace az po vzajemne dohode. Podle mne neplati DPH a proto nechce vystavit fakturu…rozhodne mam v plane zajit i na financni urad. Firma ma 50 pozitivnich recenzi, jsem docela v soku jaky buran - majitel se dostavil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.20 12:30

@martina.se zatim jsem zaplatila pouze za to co pan dodal - dodany material, odvedena prace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
21.6.20 12:42
@marika12345 píše:
@Kosopemi Ano ve smlouve mam, do kdy to ma byt hotove a ze viceprace az po vzajemne dohode. Podle mne neplati DPH a proto nechce vystavit fakturu…rozhodne mam v plane zajit i na financni urad. Firma ma 50 pozitivnich recenzi, jsem docela v soku jaky buran - majitel se dostavil.

Recenze mohou byt falesne. Mam zkusenost s architektem a stavbyvedoucim, ktery ma x kladnych recenzi, az mi prijde, ze si je pise sam. Moje zkusenost od stavebniho povoleni vydaneho na jine jmeno, po spatne spocitanou vysku podhledu a prasklou nosnou zed, vypovida o necem jinem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59670
21.6.20 12:52
@marika12345 píše:
@martina.se zatim jsem zaplatila pouze za to co pan dodal - dodany material, odvedena prace.

Tak aspoň, že tak.. Chce to. Mrknout do Smlouvy, bez toho těžko radit, jak přesně dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.20 13:14

@Kosopemi po tehle zkusenosti uz remeslnik pouze na doporuceni znamych…zadne recenze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.20 13:16

@martina.se Podle smlouvy bych mohla odstoupit na zaklade nedodrzeni stanovene ceny…jeste se zitra poradim na portalu na kterem jsem firmu nasla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59670
21.6.20 16:25
@marika12345 píše:
@martina.se Podle smlouvy bych mohla odstoupit na zaklade nedodrzeni stanovene ceny…jeste se zitra poradim na portalu na kterem jsem firmu nasla…

Pokud to máš ve smlouvě, tak by to mohlo být ono..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
22.6.20 01:34

S řemeslníky je to katastrofa, nejvíc mě dostává, když čtu články o tom jak nemají kvůli COVIDu zakázky, nemají úspory a bla, bála. osobně se chystám „zakleknout“ na jednoho řemeslníka, ale spíš z principu (strávila jsem s ním spoustu času, byli jsme dohodnutí na poměrně velké rekonstrukci a on se neobtěžoval ani přijít). Tvůj případ na trestní oznámení není, jediné že bys mu prokázala podvod. Ta smlouva určitě půjde nějak ukončit. Příště doporučuji dát si do smlouvy smluvní pokuty za nedodržení termínu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama