Problémy s rodiči v pubertě - hádky, ponorka, výčitky

Anonymní
29.3.20 22:14

Problémy s rodiči v pubertě - hádky, ponorka, výčitky

Ahoj, předem se omlouvam za hnusny pubertální výlev. Moje chování myšlenky atd. jsou odsouzenihodne ja vím a mrzí mě to. Ale proste už to nedávám a potrebuju se vypovídat. Jsem takový ten typ, který snadno bouchne. Když mě něco naštve, vidím rudě a snadno to dojde do hádky. Mě se úplně zatemni v hlavě a chovám se hrozně. Pak se uklidnim a lituju toho a úplně mě to psychicky vyčerpává. Chtěla bych s našimi mít dobře vztahy a mrzí mě to, když vidím jak jim to ubližuje ty věčné hádky.
Akorát ta moje hrdost mi naseptava ze přece nemůžu furt se podřizovat a ze bych měla být trochu sebevědomá před nimi. Pak když jde do tuhého tak já se vždy stáhnu a omluvím se, začnu hysterčit. A pak je mi to líto, říkám si takové protichůdné věci: nemáš ustupovat, buď “tvrdší”; vydíš zase ses naštvala a další zbytečná hádka z toho, mamku to teď mrzí…
Přiznávám se ze na rodiče (zvlášť na otce) mám už docela averzi. Proto aby to bylo klidnější tak jsem odešla na intr, ale teď jak jsem doma tak už mi fakt dochází síly. Ono táta jenom na mě promluví a já už v duchu zuřím, mě vadí být i s nim v jedné místnosti pomalu (je to hrozné to tak napsat, stydím se, pardon).
Dnes například jsme se chytli s tátou kvůli tomu že jak to že si píšu úkol v devět večer. Ani jsem neměla konkrétní důvod jen se mi chtělo, ale proste strašně jsem vystartovala a jsem z toho taková celá špatná, mi to mrzí. Je to teď ještě horší mezi námi a ze už celou tu karantenu nic moc.
Omlouvám se za román a za chyby případně. Radši anonymně

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17582
29.3.20 22:19

Bud v klidu, mam doma sestnactileteho pubertaka a zrovna dneska je na presdrzku a to ja jsem s mladsim pubertakem do ctvrtka v karantene, takze nemuzu ani vzit toho psa ven a vyvětrat si hlavu.

Pubos místo aby byl rad, ze muze omezene, aspoň s tim psem ven nebo do kramu, tak ještě vysira, ze musí se psem, no na tecku mezi oci.

Nemit zahradu a vetsi barak, kde každý ma svůj pokoj, tak nevim nevim…

Takze bud v klidu, je to normalni…urcite rodice taky seres, ona ta karanténa je na pytel. Zkuste si třeba zahrat karty nebo Clovece nezlob se, třeba budou radi, ze s tim prijdes ty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4924
29.3.20 22:23

Jednoduchá ráda chovej se k rodičům tak jak chceš aby se i oni chovali tobě.. slušně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 22:35

@Hanka1 díky moc za příspěvek. Tak to já chvalabohu chodím aspoň s těmi psy (mám 3 fenky a jsou to jediní členové domácnosti kteří mě drží nad vodou). Ze začátku měli naši různá omezení typu jenom na hodinu, jenom dvakrát denně atd., ale už to pochopili ze když nebude dloooouha vycházka tak psiska asi zdemolujou byt (borderka no…)
Ano a samo snažím se být zakázka v pokoji jenže naši sem pořad chodí pod různými zaminkami, achjo. Souhlas KARANTENA JE TĚŽCE NA PYTEL, už se těším až to skončí a to nemám úplnou, jen nejsem na intru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3678
29.3.20 22:36

Nevidím v tom popisu jediný problém, jen to že jsi puberťačka. To přejde a tvoje psychika se vrátí do normálu, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 22:36

@Alušáček díky o to ja se právě snažím. Chci s nimi pěkne vycházet, jen už mi trosku docházejí nervy no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 22:39

Tak mám po anonymitě, koukám. No nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
29.3.20 22:42

@milujubalet1903 tak zase si dobrá, že s něma chce s vycházet a trápí tě to. Já v pubertě naše nesnášela, hlavně mámu, ale do dnes se tomu furt moc nedivím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13029
29.3.20 22:50

Hele sebevědomí není o tom, že jdeš do konfliktu, ale o tom, že se neničíš za běžné chování výčitkami o tom že jsou tvoje myšlenky odsouzeníhodné.

Všem nám v karanténě, bez možnosti ventilace tečou nervy. To je normální. Stejně tak je zcela normální a vlastně potřebné jít do konfliktů s rodiči v rámci dospívání.

Člověk se s těmi konflikty naučí zacházet.

Jestli táta ještě nespí, tak prostě jdi a omluv se za to, že si vypěnila. Nejde o podstatu sporu, nejde o to kdo měl pravdu - to se neřeší. Prostě jdi a řekn: „tati mrzí mě, že jsem na tebe vystartovala, jem podrážděná a nějak to špatně dávám“.

Tím nijak nesnižuješ svoji hodnotu a nebo tak něco - tím prostě uznáváš, že tě mrzí, že jste se dostali do konfliktu a neřešili jste ho ani jeden úplně dobře. KDyž to zvládneš, uleví se ti a bude se ti líp spát.

(mimochodem nemáš k tomu všemu před menstruací? To spousta z nás je daleko podrážděnější než normálně)

Jinak - stáhni si tuhle knihu (bohužel je jen mizerný scan) - pomůže ti těm emocím porozumět a nabízí vcelku praktický nástroj, co s ními

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 22:52

@Kristina1990 tak upřímně je to v mem zájmu a nemám moc na výber. Jsem nezletila, skoro cely gympl mám před sebou, snad i ještě výšku. To by nebyla dobra situace aby mě vyhodili se psy na ulici :-)
Ale ne to byl spis vtip… ja proste chci mít radši dobre ty vztahy, ono to je vždycky lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
114
29.3.20 22:56

@milujubalet1903 to je taky dobře :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 23:05

@Ou díky za příspěvek je moc krásný. Za tátou teď už nejdu, ale zkusím to až vychladne. Bohužel mezi nama je to takové ze spory vyvoláváme oba ale on je vždycky ten kdo se snaží mě správně vychovat, zatímco ja ta špatná která by měla ideálně přilezt po kolenou, sypat si popel na hlavu a odprosit. Je to taková ta stará škola nesnese ani slušně když mu cokoliv řeknu. Všechno bere jako útok na neho, ze jsem drzá neposlušna atd. Tu moji labilitu a nervy si úplně vychutnáva vyhrožuje mi kolikrát ze mi vystrčí psy ven na mráz (mmch border terierka 10 let a těžká artritida, Boc odrostle stendo necelý rok, kavalirka 3 roky - upřímně afekt chápu ze si chce dokázat ze má navrch ale jenom vypustit z pusy ze vyhodim staryho nemocnyho psa na mráz to mi přijde vrchol nechutností!!!) nebo ze prý se blbě učím a půjdu do továrny dělat, ze nedostanu kapesné, nebo na školný atd.
Jo jinak ses trefila ms čekám za 2-3 dny
Mimochodem ta knížka nějak se mi to nenacetlo, nevím jestli měl být název nebo odkaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
29.3.20 23:25

@Hanka1
Od mě by hned puberťák jednu chytil:)
Takže si naše puberťačka dává bacha, a mlu u s náma slušně, myslet si občas může co chce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 23:30

@GitD ale ja nebyvam sprostá, tak jednou za uherský rok. Myslet si muže každý co chce;-) dokonce i puberťák. a stejně se to nedá dokázat když si to jen myslíte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5175
29.3.20 23:39

@Hanka1
Ani nevis, jak me to potesilo, ze i tve dite umi odmlouvat… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...