Problémy s usínáním a probouzením u dvouletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 06.11.14 20:51
Problémy s usínáním a probouzením u dvouletého dítěte

Ahoj maminky, napadlo mě poprosit vás o rady nebo spíš jestli to máte doma někdo také tak jako my a případně zda máte nějaké tipy, jak na to.
Naše dvouletá holčička dřív zlobila se spaním, nechtěla být v postýlce, spala s námi v posteli…ale později chodila spát dýl a dýl, až prostě bez nás nespala, nakonec i když jsme šli s ní, skákala po nás, lezla dolů z postele atd…jelikož jsem čekala další mimi, rozhodli jsme se a naučili jí spát v pokojíčku…nejdřív jsem zkoušela metodu vracení se po pár minutách, ta nefungovala, tak jsem jí asi dva dny nechala vyplakat…od té doby spinkala krásně celou noc, spinkat chodila sama, lehla si, zazpívali jsme, dali pusinku, zavřeli a vše bylo ok…nedávno se ale naučila otevírat si dveře a od té doby nejen že večer si neustále otvírá a zůstat v postýlce odmítá, ale co je horší, skoro každou noc přijde za námi do ložnice, švíkne sebou o zem a řve, dokud jí neudělám mléko…zamykat jí v žádném případě nebudu, to že k ní musím vstát mě štve proto, že mimo ní vstávám několikrát i k malému, ale nejvíc mě na tom štve fakt, že mi takhle malého budí a že i ona nemá kvalitní spánek v kuse…Děkuji moc za rady, jestli nějaké máte :) a prosím neodsuzujte mě za to, jak jsme jí naučili spinkat…věřte, že jsem zkusila víc metod, ale žádná nezafungovala…ur­čitě bych jí nenechala hodiny plakat až do pozvracení, ale šlo to celkem hladce, během pár dní se naučila spinkat krásně..

Reakce:
anti17
Kecalka 467 příspěvků 06.11.14 20:53

U nás je to podobně.

Teeeri
Echt Kelišová 8583 příspěvků 06.11.14 20:54

@Chiřdlová Asi jí vadí, že tam máte miminko a ona je tam sama. jí vemte k sobě na čas. Nebo jí posílat do pokojíčku a spinkat. Bude to těžké ale zlepší se to až bude starší:-))))

Kájín
Extra třída :D 10264 příspěvků 06.11.14 21:23

@Chiřdlová A nemůže, aby nežárlila, spát u ní v pokojíčku třeba manžel? :think: Přijde mi, že asi žárlí.

idealistka
Kecalka 205 příspěvků 06.11.14 21:24

A proč nespí s Vámi?
Za to vyřvání při usínání nikoho neodsuzuji, to je každého věc, já jsem např. své dvouleté dceři, se kterou jsme chodili usínat, vysvětlila, že mám v kuchyni práci a nechám ji otevřené dveře a když bude chtít, ať zavolá a já přijdu. Tak začala postupně usínat sama.
Ještě před pár měsíci nebylo vůbec možné opustit pokoj-to byl strašný řev.
Prostě jen nemá ráda zavřené dveře, chce mít pocit, že může kdykoliv odejít - a tak je spokojená a vydrží sama v pokoji usínat, nebo si tam brouká a povídá, než usne, občas na mne zavolá.

Tak moje rada - buď jí vezměte k sobě do ložnice, jedno nebo dvě děti je asi jedno, nebo jí zkuste také nechávat otevřeno, aby mohla komunikovat přes dveře.. u nás to zabralo :nevim: :nevim:

Bačavelmistarý
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 06.11.14 21:29

Tak ji vemte k sobě, ne? Náš triletak spí s námi pořád a už jsme si i zvykli, fajne me zahřívá pod perinou, je takový malý ale krasne teploucky, doporučuji:-) manžel bývá stejně kolikrát v noci pryč, tak aspoň nespim sama:-) občas mu nabidnu jeho postylku, ale nechce, tak si to užívám dokud mužu protože věčne taky nebude chtít spát u nás

Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 06.11.14 21:30

Máme hrozně malou ložnici, malej spinká v postýlce, ale když ho v noci krmím, být čtyři v posteli je fakt mazec…malá se roztahuje a vadí jí, když se jí malej dotýká, takže je to docela složitý…ale to s těmi otevřenými dveřmi zkusím, děkuju za tip

Kájín
Extra třída :D 10264 příspěvků 06.11.14 21:35

Nechci se dostat do konfliktu s ostatními přispěvatelkami, ale já bych teda raději už zkoušela naučit spát ve svém pokojíčku, když ho má. Zpátky do ložnice už bych asi nebrala. Ona skutečně potřebuje svůj klid a dostatek spánku, ty taky, miminko taky. Ale bude to asi boj.

danik
Ukecaná baba ;) 2350 příspěvků 06.11.14 21:38

Mám děti s věkovým rozdílem 2 roky. Bydleli jsme tehdy ve 2+1, spali jsme všichni 4 v jedné místnosti - postele ode zdi ke zdi (děti v postýlkách).
Děti jsem dávala spát ve stejný okamžik (mimi i dvouleťáka) a nebyly žádné scény, řvaní, žárlení, nic…

salamander369
Závislačka 2535 příspěvků 06.11.14 22:01

Máme to doma podobně, akorát u tříleťáka, když se narodilo mimi, bylo to fpoho, když se vzbudil, šel bez protestů spinkat do pokojíčku, ale od září školka, takže si myslim že ta tomu taky přispěla, prostě že chce mít naší společnost aspoň v noci, jednou sem ho vzala na manželskou postel a už nikdy víc, předtím jsem to nedělala - jsem toho odpůrcem, ale dokázal být třeba dvě hodiny v noci vzhůru a pofňukávat, vymýšlet si, že chce čůrat, že chce pít, že chce srovnat peřinu, atd., vyslala jsem manžela…spí tam asi tak 3 týdny a malý se stejně v noci probudí a koukne se, zda tam tatínek je :mrgreen: takže abych se vyspala aspoň trochu u mimi, tak sme to vyřešili takhle…

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 06.11.14 22:17

Koukám že mám sakra štěstí že „zatím“ z postýlky neleze. Řeknu jdem hajat, nahází si do postýlky asi dvacet plyšáku, lehne do nich a přerovnává dokud neusne. Jsem tam s ní a dělám že spím. Maximálně jí řeknu že už má spát, ale jinak to je dobrý.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >