problémy s usínáním, pláč a zvracení - pomoc

977
26.7.07 07:03

problémy s usínáním, pláč a zvracení - pomoc

Ahoj maminy, nutně potřebuji radu, už nevím co mám dělat.
Naší Vendulce teď bylo devět měsíců a učíme jí, aby zase usínala večer v postýlce sama. Než se začala stavět, tak to zvládala bravurně a jak došlo na kouzlo stavění se, vše bylo v nenávratnu. Už se nám několikrát úspěšně podařilo, že usnula sama, ale vždy to trvalo min. hodinu a to jsme museli u ní celou tu dobu být. Neexistuje se byť jen na pár minut vzdálit, to funguje přes den, ale ne při spaní, ale když musím něco zařídit a nechci jí nechat poletovat po bytě. Ale už se taky 3× stalo, že začala plakat, i v naší přítomnosti, a došlo to tak daleko, že se začala zakuckávat a hodila děsnou šavli, takže metoda nechat vybrečet jaksi pak nefunguje. A včera to udělala, i když jsem si jí nakonec vzala do náruče. Já mám pocit, že to dělá úmyslně, ne to zvracení, ale ten pláč tak vytlačuje, že se nakonec tak pozvrací. Neslyšeli jste některá o tom nebo nečetla nějakou diskuzi někde? To se přeci musí vyřešit. Už jsme dokonce přemýšleli o ledové sprše. Ale na to se mi zdá dost malá, ale když by to mělo pomoct, jako že zvracelas a zlobila, to je trest, tak to udělám, fakt. Moc děkuji všem za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
26.7.07 07:26

Radu moc nevím, už se na toto období mocnepamatuji, ale ledovou sprchu bych i u batolete použila opravdu jen v krajním případě…To že zvrací, svědčí o velkém stresu, ale zase-může to být jak píšeš, že si to částečně vyvolá sama…

Myslím, že pokud předtím usínala sama bez problémů, tak se to za supraví. To, že se mímo naučí stoupat a obcházet kolem postýlky, je pro něj velká událost a pamatuju si, že to tak měsíc trvalo to samé-my jsme položili, Vítek stoupl. a neuměl si zas sám lehnout a tak řval. do zblbnutí jsme ho chodili pokládat.Asi to pak nějak odeznělo samo, to už nevím…A když byla hysterie, tak vždy zabralo na zklidnění prso…možnáto není dobrý recept, ale prso bylo vždy poslední záchranou 100% fungující. Kojíš ještě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12142
26.7.07 08:32

Ahoj Pajonko, tohle taky znám. To zvracení z pláče je fak super :( , člověk neví, co si počít. Nejdřív jsem se hrozně lekla, že je nemocná, ale nebylo to tak. Jenom nechtěla usínat sama. Do té doby to bylo ideální, usínala sama ve své postýlce. Od té doby uspávám malou v náručí. Sedím v křesle u televize, malá mi leží na rukou a usne. Spící ji pak přenesu do postele. Spí v naší posteli. Má divoké spaní a tím nočním „šařením“ se v postýlce budila tím, jak se bouchla o šprušle v postýlce. Je to náročnější, ale trochu si to i užívám, protože mě zatím potřebuje a to je hezké. Říkám si, že až jí bude 15 let, už se mnou spát nebude chtít.. :lol: :lol: . A tu ledovou sprchu bych určitě nezkoušela. To mi příjde docela kruté. Myslím si, že nemůže za to, že se bojí samo a chce mámu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
26.7.07 08:44

Bohužel kojo nám nevyšlo, tak pomáhá lahvička. Ale ona je pak schopná vypít toho strašně moc, takže to děláme s mírou. Já vím, že ledová sprcha je krutá, ale kdyby mi někdo řekl, že to pomůže, tak to udělám, jak jsem z toho už nešťastná… Ale nechápu proč pláče, když jsem u ní. To spaní praktikujeme asi 10 dní, tak snad se to zlepší. Každý den děláme to samé, proto je mi divné, že někdy usne v poho a jindy dostane takový hysterák. Jestli to i po měsíci nepůjde, tak jí snad zase začnu uspávat v náručí, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
26.7.07 08:50

Ja si taky myslim, ze je to tim, ze se zacala stavet. V teto dobe ma problemy s usinanim vetsina deti.

Jinak k tomu zvraceni, nam to dela dcera uz asi rok. Ted jsou ji dva. Breci, potom zacne kaslat a nakonec se cela pozvraci. Ale jde na ni videt, ze to dela schvalne a chce si tim neco vynutit. Pravidelne mame tyto problemy po nemoci, kdyz zavadime zpatky normalni rezim. Vecer proste chce spat v nasi posteli a ne zase ve svoji a tak se rozkasle a pozvraci a vi, ze ji vezmeme, znovu vykoupeme a nakonec dame do nasi postele, abychom mohli tu jeji prevlect. Po vsem moznem, co jsme na ni vyzkouseli, tak funguje jedine. V momente, kdyz zacne kaslat (uz ten kasel rozeznam), tak na ni zakricet, ze tohle se proste delat nesmi a ze to nebudeme tolerovat. Vetsinou se lekne, sice dal breci, ale dal uz nezkousi zvracet. Tohle se da delat u 2letaka, ale ne ne u 9 mesicniho miminka, tak jsem asi moc nepomohla. Jen, aby si vedela, ze v tom nejsi jedina :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
26.7.07 09:32

Tak to jsem ráda, že to není vyjímka. Tedy ne že bych to jiným přála, ale že se to tedy děje i jinde. No holt se budu muset obrnit a zkoušet dál. Ten kašel už taky poznám, tak jí snad vzít rychle do náruče a dát pít. Uvidíme, jinak bych se holt vrátila k uspávání v náručí (na balóně), většinou do 20min usne, no. Když si vzpomenu, jak to krásně před tím stoupáním zvládala … Chjo. No jo, trpělivost růže přináší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
26.7.07 09:35

Jo a k tomu, že se bojí. Ona nemá důvod se bát. Od narození spí ve své postýlce, nikdy s námi (až na malé vyjímky a ty by se dali spočítat na prstech obou ruk) v posteli nespala. A když usíná, tak jsem celou dobu s ní. Tak tomu moc nerozumím. Strach asi ne, jen si prostě vymrčuje, je asi dost tvrdohlavá a jak není po jejím tak se vzepře a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
26.7.07 16:01

Ahoj,
tak u nas Honzik nechtel usnout sam, tak jsme ho uspavali na balone. Pak jsme jeli do Jeseniku a ja si rekla, ze ho naucime usinat samotneho, povedlo se nam to vyrvaci metodou, zvraceni u nas taky bylo, ale uz to umi. Musim rict, ze mi ho bylo strasne lito, kdyz jsem ho slysela plakat a vydrzel to pres hodinu, druhou noc necelou hodinu a treti jen 15 minut, ted kdyz ho polozime, tak si spis zanadava a usne, ale asi to na kazde dite neplati a ne kazdy na to ma nervy. Drzim palce, aby se to Vendulka naucila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
26.7.07 16:15

Ja teda deti jste nemam, ale sestrenka kdysi pouzila ne sprchu, ale jen maleho lehce pocakala studenou vodou..jak se lekl, tak byl klid. Sprcha je fakt asi moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6927
26.7.07 20:25

Ahoj,

u nas mame ten samej problem, od te doby co stoji a zacina tapkat, sama v postylce neusne, Do ted to bylo naprosto v pohode. Tak jsme se vratili zpet k uspavani, je to desny.
Sprchu bych urcite nedavala, na to je prilis mala a muze dojit k sokovemu stavu, urcite to nedelej. Muzes nechat vyrvat, nebo dobry napad ma jedna holcina od nas z diskuze, privazat spaci pytlik k posteli a uz se nezvedne.

No, my uspavame, ale uz me to prestava bavit, tak asi od vikenda najedem zase nasamousinani v postylce.

Hodne sil a trpelivosti , verim, ze se to u nas i u vas casem vrati do normalu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
26.7.07 21:55

Nebojte, s tou ledovou sprchou jsem to nemyslela až tak vážně, ale co dělat, když začne plakat a pak blindí, že? To je těžké jí pak nechat vyřvat. Se přiznám, že jsem dnes vyměkla a uspala jí v rukách a trvalo to jen deset minut. Tak nevím, zda mi to uspávání v postýlce zatím stojí za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.11.07 14:48

Usínání

PAJONKO! Náhodou jsem narazila na tuto starší diskuzi a protože mám teď momentálně podobný problém (moje roční holčička začala zlobit s usínáním, nosím a uklidňuje se flaškou, asi do 10 m usínala sama), zajímalo by mě jak to u vás nakonec dopadlo, jestli to samo přešlo, nebo mám zkusit vyřvání (moc se na to necítím). Kdyby ses ozvala, byla bych moc ráda. Díky Miluška

• Nahlásit
  • Citovat
1490
2.12.07 01:20

děvčata obdobný problém jsem četla v jedné knize, pokud chcete vědět, jak to řeší, písněte SZ. Knížku mailem přepošlu.

pet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
2.12.07 15:44

My jsme měli obdobný problém - kolem 12 měsíců jsem zkusila tzv. vyřvávací metodu. Matýsek se pokaždé pozvracel (tím jak vzteky řval), nakonec to došlo tak, že při mé nepřítomosti delší než 5 minut se snažil vylézt z postýlky a jednou hodně ošklivě spadl, takže jsem toho okamžitě nechala (zkoušeli jsme to asi 3 dny). Teď je mu 18,5 měsíce, před 3 týdny si sám řekl, že chce uspávat v postýlce. Takže po večeři nakojím, sám se odtáhne a řekne hajat tam a já ho tam položím. Pohladím, zazpívám pár ukolíbavek, zavře očka a spí. Před tím jsem ho „ukojila“ do spánku u sebe v posteli a pak přendala, ale často se při tom vzbudil a chtěl zase dudat.
Milli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
977
2.12.07 17:15

Ahoj Miluško, tak u nás je to už super! A to minimálně od září (no možná už i dřív). Nepřešlo to tedy úplně samo, museli jsme tomu pomoci. Přečetla jsem si rady o uspávání - nechat mimi chvilku plakat, pak tam jít, pak zase plakat a nelžu, ale do týdne to bylo bezva a už teď nám i přes den i večer usne vždy sama. Má rozsvícené světýlko, hračky a knížky, které si ráda „čte“ a necháme jí třeba i mlíčko na dopití a nejpozději do 30min spí a bez pláče. Jestli mi napíšeš adresu, tak ti pošlu kopii té knížky: Estivill pro zbabělé a fakt to stojí za přečtení!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama