Problémy s váhou (jojo efekt)?

20.4.17 22:28

problémy s váhou (jojo efekt) ?

Ahoj holky, chtěla bych se s vámi podělit o kousek příběhu z mého života. Chtěla bych jen slyšet, co si o tom myslíte. Téměř před rokem jsem prožila mojí první lásku, jenže to nebyl tak obvyklý vztah jak by se mohlo zdát, byl na dálku. První měsíce byly ok, moje váha byla v pořádku. Pak ale nastalo období, kdy náš vztah začal skřípat, ale stále jsem se držela. Ale v srpnu to vše vypuklo, kvůli nervům jsem přestala úplně jíst ( problémy v rodině atd…) a moje váha šla ze 68 kil na 62. Postupně se začali přidávat i nervy kvůli vztahu ( přece jen, s psychikou to hodně udělá :? ), který nakonec skončil v listopadu. Týden jsem opět nejedla a má váha šla na 60kg. Přitom měřím 172 cm. A pak nastalo období kdy jsem začala opět pořádně jíst a to tak, že má váha se vyhoupla na 69 kilo, který se stále drží.. Chtěla bych vědět, jestli někdo má zkušenosti s takovou situací, a jestli je v pořádku takle najednou přibrat.. protože mně osobně se to moc nelíbí a byla bych ráda za slušný názor :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

20.4.17 22:40

Tak v pořádku…dostala si se na svojí původní váhu…tím, ze si předtím ze stresu nejedla to slo rychle dolu…ale jak stres poleví a zase zacnes jist tak to hned naberes zpět…tenhle proces je normální…zdravé to není…ale co ma člověk dělat kdyz ma nervy…me se ze stresu kazi abnormálně chrup…dřív jsem nabirala na vaze (pac jsem ve stresu hodně jedla)…no ted nemám pro změnu čím :lol: :lol: takže váhu úspěšně držím :dance: :dance:…nee kecam zuby mám…akorát je to drahá sranda :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10819
20.4.17 22:45

Jojo efekt znamená, že jste hladověla, zničila si tím metabolismus a tělo se teď logicky připravuje na to, že zase bude hladomor a ukládá.

Pokud chcete měnit svoje tělo, tak potřebujete změnit životní styl tak, abyste pořádně spala, pořádně kompenzovala stres (stresové hormony v organismu=ukládá se tuk na horší časy), dostatečně se hýbala a jedla tak, abyste pokryla alespoň svůj bazální energetický příjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 22:50

@Ou co znamena pořádně kompenzovala stres?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 23:10

@Holka 21
Možné to je, když držíš hladovku, tělo si pak uloží, když má co prootže očekává další.
Stres, hladovka, k tomu hádám ještě nedostatek spánku - nic dobrého.

On ok není ani ten úbytek :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 23:14
@zvidavajanca píše:
@Holka 21
Možné to je, když držíš hladovku, tělo si pak uloží, když má co prootže očekává další.
Stres, hladovka, k tomu hádám ještě nedostatek spánku - nic dobrého.On ok není ani ten úbytek :nevim:

Právě, taky se mi zdá, že schodit v podstatě tolik najednou není moc dobré.. co se týče toho spánku tak je pravda, že jsem zrovna dvakrát nespala, vše mi šrotovalo hlavou a nedovolilo mi to odpočívat :( a myslím si, že jakmile jsem začala jíst tak mí tělo si nahrazovalo vše, co ztratilo :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 23:17

@Holka 21
Ano. A tobuď ráda, že nemáš dalších 5+10 kg navrch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
21.4.17 00:06

Tak hladovění není ideální cesta ke zdraví a pěkné postavě. Já osobně se přikláním spíše k modelování postavy než přímo k cílenému snížování váhy (pokud teda nejsi vyloženě obézní, což podle údajů, cos uvedla, nejsi). Váha není jediný údaj, který by tě měl zajímat. Důležitý je i podíl svalové hmoty, tuku, apod. Mně osobně vyhovuje pro udržení pěkné postavy kombinace cvičení a vyvážené stravy (nehladovím, ale jím to, co je zdravé - ovoce, zelenina, celozrnné pečivo,…).

• Citovat
  • Upravit
Shaari90
21.4.17 00:11

@Holka 21 Jinak z mojí zkušenosti… psychika je mocná čarodějka. Já jsem před několika lety během 2 měsíců přibrala asi 8 kg :? Byla jsem taky po rozchodu a navíc jsem si našla takovou práci, kde jsem byla skoro pořád (cca 300 odpracovaných hodin za měsíc), takže jsem měla solidní spánkový deficit, jídlo jsem hltala ve stoje a nakonec se to projevilo na váze :? ale ty kila jsou naštěstí už dávno pryč. Ale u mě toto přibírání jojo efekt rozhodně nebyl - dostala jsem se na váhu, na které jsem nikdy předtím nebyla.

• Citovat
  • Upravit
22.4.17 10:51

Každý asi zažil v životě stresující situaci, že při ní pár kilo ztratil nebo nabral a po návratu ke klidovému období se váha zase upravila zpět. Vyhladovění o 8 kilo dolů, pokud se neděje opakovaně sem a tam, opravdu nezničí metabolismus :roll:

A jsi s těmi 69 kily spokojená? Pokud jo, tak super. Pokud ne, tak trocha pohybu a úprava stravy, ale nenásilně a tak, abys to byla schopná dodržovat dlouhodobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.17 13:12

@The_Assassin abych pravdu řekla tak nejsem, chtěla bych tak 64.. Takže se snažím jíst víc zdravěji a až bude venku lepší počasí, tak víc sportovat :) minulý rok to bylo poprvé, co se mi ta váha tak radikálně změnila, ale jak říkáš, bylo to tím obdobím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.17 19:41
@Holka 21 píše:
@The_Assassin abych pravdu řekla tak nejsem, chtěla bych tak 64.. Takže se snažím jíst víc zdravěji a až bude venku lepší počasí, tak víc sportovat :) minulý rok to bylo poprvé, co se mi ta váha tak radikálně změnila, ale jak říkáš, bylo to tím obdobím :oops:

Tak to zní jako splnitelný cíl :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama