Problémy s vyprazdňováním - psychický blok?

176
14.6.15 21:36

Problémy s vyprazdňováním - psych. blok?

Ahoj maminky, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně 2,5 leté dcery, která má už téměř měsíc problém s vyprazdňováním stolice. Pediatrička tvrdí, že je to pravděpodobně psychického původu. Cca měsíc zpět měla zácpu, bolelo ji to, nešlo vytlačit, po několika dnech se s křikem vyprázdnila. Přesto, že se nyní snažím dávat jí stravu, která by ji ve vyprázdnění podpořila, vyzkoušeli jsme dětské projímadlo Forlax nebo sirup Fruktolax, mrkvovou šťávu, kompot, bílé jogurty, glycerinové čípky… nic nezabírá a neustále stejný problém, vykaká se vždy tak po pěti, šesti dnech, stolici zřejmě zadržuje, bojí se kakat, že jí to bude bolet, pak se jí tam nahromadí a zhruba každý pátý den se s hrozným křikem vyprázdní. Nevím, jak víc jí pomoct, co dělat, co vyzkoušet… Pediatrička nás už dvakrát odkazovala na klystýr, ale to jí nechci udělat, to by ten blok měla ještě větší… :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1451
14.6.15 21:46

Znám, je to psychické. Taky jsme si vytrpěli když měla zácpu a od té doby se bojí..Malá to teda nedrží tak dlouho. Já už i musela dat klystýr (ani si toho nevšimla.. manžel jí „zabavil“ a já použila malou stříkačku. Stačilo trošičku a šlo to hned.. Jinak u nás pomáhá kompot - na tom poznám že je to o psychice - dá si kousíček a okamžitě musí jít že to HNED pomohlo. Taky vyžaduje aby jsme šli s ní na WC když chce na velkou - taky nás má jako psych. podporu. Měla i špatný sny o záchodu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5198
14.6.15 21:55

@Anny_sn
bohužel jsem řešila něco podobného u dcery cca ve dvou letech. Taky psychického rázu, schovávala se za gaučem a nohy křížem a prostě zadržovala co to šlo… klidně i 9 dní. Už dvakrát skončila na klystýru (opravdu šílený - doufám že už to nebude muset podstoupit). Zkoušela jsem všechno: strava, švestky, vláknina, fruktolax, forlax, lactulozu apod… je to běh na dlouho trať. Ona je schopná zadržet i průjem. Čípek nezabíral. Lepili jsme samolepky na dveře za každý bobek - motivační. Prostě jsme asi dělali všechno a celkem bez úspěchu.
Malá byla hodně dlouho na lactuloze a forlaxu… dávala jsem jí to do mléka. Nemohla ani změnit prostředí… jak jsme jeli někam na výlet, tak prostě nekakala :roll:
No a nakonec jí pomohla její sestra, když šla ona, tak šla s ní. Byl to ale šílený půlrok a stejně není vyhráno… pořád jí hlídám, stále má forlax-už jenom půl sáčku. Postupně vysazujeme.
Kdo to nezažije, tak to nepochopí… je to šílená bezmoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3028
14.6.15 21:58

Synovi pomohlo Nutrabona symba s b-glukany.
Měl ve stejném věku úplně stejné problémy, narodil se mu sourozenec…psychika haprovala neskutečně, já přemýšlela jen o ho…ech kudy chodila, načetla spousty článků a tipů. Tohle jsem mu míchala ráno jako kakao a efekt okamžitý. šlo o to, aby zjistil, že to jde, nebude to bolet a zapomněl…Po tomhle musel, prostě musel.

Příspěvek upraven 14.06.15 v 22:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 22:06

@Anny_sn já jsem malou prohnala Easylaxem a pak jsem jí začala dávat Lactulosu sirup. Nejprve ráno a večer po jídle kávovou lžičku a pak už jen jednou denně. Když jsem viděla, že potřebuje jít na velkou, ale bojí se, že to bude bolet, tak jsem si sedla s k ní, chytly jsme se za ruce a tlačily jsme spolu. Nebo jsem jí říkala, že bobek už ťuká na vrátka a chce ven a že mu musí otevřít ☺. Jak se to zlomilo tak už začala zase kakat sama. Ta laktulosa změkčuje stolici a není návyková. Přeji pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
14.6.15 22:32

Příspěvek upraven 17.06.16 v 09:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
14.6.15 22:37
@ikina píše:
@Anny_sn
bohužel jsem řešila něco podobného u dcery cca ve dvou letech. Taky psychického rázu, schovávala se za gaučem a nohy křížem a prostě zadržovala co to šlo… klidně i 9 dní. Už dvakrát skončila na klystýru (opravdu šílený - doufám že už to nebude muset podstoupit). Zkoušela jsem všechno: strava, švestky, vláknina, fruktolax, forlax, lactulozu apod… je to běh na dlouho trať. Ona je schopná zadržet i průjem. Čípek nezabíral. Lepili jsme samolepky na dveře za každý bobek - motivační. Prostě jsme asi dělali všechno a celkem bez úspěchu.
Malá byla hodně dlouho na lactuloze a forlaxu… dávala jsem jí to do mléka. Nemohla ani změnit prostředí… jak jsme jeli někam na výlet, tak prostě nekakala :roll:
No a nakonec jí pomohla její sestra, když šla ona, tak šla s ní. Byl to ale šílený půlrok a stejně není vyhráno… pořád jí hlídám, stále má forlax-už jenom půl sáčku. Postupně vysazujeme.
Kdo to nezažije, tak to nepochopí… je to šílená bezmoc.

Já jí ten forlax a taky syrovátka dávala taky do mléka, protože to jinak nechtěla vypít a díky tomu mi teď nechce už ani mléko a mám co dělat do ní dostat nějaké pití, hrůza… :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
14.6.15 22:43
@Vigošek píše:
@Anny_sn já jsem malou prohnala Easylaxem a pak jsem jí začala dávat Lactulosu sirup. Nejprve ráno a večer po jídle kávovou lžičku a pak už jen jednou denně. Když jsem viděla, že potřebuje jít na velkou, ale bojí se, že to bude bolet, tak jsem si sedla s k ní, chytly jsme se za ruce a tlačily jsme spolu. Nebo jsem jí říkala, že bobek už ťuká na vrátka a chce ven a že mu musí otevřít ☺. Jak se to zlomilo tak už začala zase kakat sama. Ta laktulosa změkčuje stolici a není návyková. Přeji pevné nervy.

Já ji taky držím, nosím se skrčenýma nožkama, dělám co se dá, ale ona hystericky řve, že to nejde a hotovo :-(( Šílená bezmoc… Zkusím ještě tu Lactulosu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5791
14.6.15 23:49

Dalsi moznost ke zvazeni je, ze se dite nakazilo parazitem. U nas po lecbe Vermoxem se zase dostavame na interval aspon co dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
14.6.15 23:53

@Anny_sn také jsem to měli… Ale v trochu nižším věku. Nám pomohl laktobacílek (od swiss). Dost se po něm vyprazdňování zlepšilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 14:00
@Anny_sn píše:
Já ji taky držím, nosím se skrčenýma nožkama, dělám co se dá, ale ona hystericky řve, že to nejde a hotovo :-(( Šílená bezmoc… Zkusím ještě tu Lactulosu…

@Anny_sn A nechceš vyzkoušet ten Easylax, že by ji to třeba nakoplo. Je to z heřmánku a ibišku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
15.6.15 18:37

@Anny_sn Na Lactulozu musí dítě hodně pít, na to pozor. Jinak to nebude mít vůbec žádný efekt. Navíc to nepůsobí nijak projímavě, jen to vyloženě změkčuje stolici a je potřeba to brát delší dobu. Pokud člověk potřebuje dítě vyloženě vyprázdnit, tak s tímhle neuspěje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
28.8.18 23:14

@ikina Můžu se zeptat, co nakonec pomohlo a jak jste příp. upravovali stravu nebo se to zlepšilo věkem? Dcera 2 roky má od mala pomalou peristaltiku, ale poslední dobou se to zhoršovalo, pak už i krev, nechce kakat, dokonce zadržuje moč:-( od Mudr máme Forlax, při dávce 2× denně šla tak 2-3 den, možná jsem jí to brzo začala dávkovat míň - už v 2.týdnu jí to dávám jednou za 2 dny a zase 4 dny nekadila a myslím po dobrání to bude zase jako dřív bez zlepšení.. Mudr řekla pomalu vysazovat, tak když mám 20 sáčků, na moc dlouho to není… můžu teda zkusit i tu Lactulozu? Nebo Fructolax? Nechci, ať si na něco zvyká, ale když prostě nekadí denně (což nedělala nikdy), tak se to hůř řeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
28.8.18 23:38

Mohu po našich zkušenostech poradit EasyLax. Bez receptu k dostání v lékárně. Je přírodní a může se používat dokonce i u malých miminek. Naše zkušenosti také šílené. Malá nedonošená, problémy se střevy od malička. Později zadržování kakání 6-8dní. Toto nám vždy pomohlo a věkem postupně těchto stavů ubývalo. Nakonec kolem 3,5 let vše odeznělo. Zjistili jsme, že potřebuje také soukromí…a to do dneška. Bobkům jsme začali před spláchnutím mávat a na tyto strasti v jejím věku 5 let, začínám zapomínat… :dance: Držím palečky, ať se to u vás zlepší. Znám tu bezmoc… :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
755
28.8.18 23:43

@Radka610 Ale ten Easylax dávat jak často? Když se týden nevykadí, tak dát tento klystýr? Pomůže to, aby se dítě přestalo bát? Už jen představa, že jí to mám aplikovat je pro mě scifi, ona se šíleně brání, nenechá si ani změřit teplotu v podpaží:-( plínu vyměnit jen za plínu, nic s ní nedělat, i ve spaní se mi bránila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama