Problémy se ségrou, nic nejí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 21:07
Problémy se ségrou, nic nejí

Dobrý den,
Předem se chci omluvit za to, že jsem tu, jelikož tato poradna je určena především pro maminky a dospělé ženy. Já ale nutně potřebuji poradit, a to konkrétně od zkušených maminek.
Na začátek řeknu že je mi 16 let, mé ségře je 7 let. Žijeme s tátou a mámou v rodinném domku. Všechno je v pořádku až na takový problém, který se mě začíná týkat čím dál častěji.
Ségra nejí. Tím nemyslím že jí málo. Ale ona jí jen vybraná jídla, která nemění a bohužel jejich škála není příliš pestrá. Už kvůli tomu se mamka ptala obvodního lékaři a on jí řekl, že se to časem srovná, ať netlačí na pilu, že to chce čas. Tohle jí tvrdí od segrinych 4. narozenin. Problém je v těch potravinách. Samé masné výrobky, pečivo (upozorňuji že jen rohlíky a chleba). Ovoce žádné, zelenina jen v polivce. Z mléčných výrobků jen mléko. Bábovku od babičky ano, ale žádná jiná,,buchta''. Jakmile uz to má jiný tvar, nejí to. Snídame ráno jen málo, pečivo a nato sýr, šunku nebo nějaká pomazánka. Já nedokážu do sebe narvat hned po ránu něco extra velkého, takže si beru do školy velkou svačinu a většinu sním první přestávku, což je něco jako moje snídaně a pak ten zbytek si nechávám jako svačinu. Oběd buďto ve škole. A když doma, tak něco a jako přílohu zelenina, nejčastěji rajčata, okurky… Přestože je tato zelelnina u nás běžná, ségra ji ani jednou neochutnala.
Ano, v tom vidím ten problém. Ona nic nechutná. Chápala bych kdyby to ochutnala a řekla že ne, ale ona to ani nechutná.
Zeleninu a ovoce nejí, zato buřty, klobásky, grilování a slanosti to jsou její.
Zpět k jídelníčku. K odpolední sváče většinou vymetu lednici špajz. Zkrátka studený jídlo
Největší problém je večeře. Všichni jsme spolu, takže by bylo dobrý se pořádně nadlabnout. Jenže ségra má zase pečivo a něco k tomu, taťka nemusí nic moc mít, tak mamka nic nedělá. A já to respektuji, protože ve svým věku si dokážu něco uvařit a chápu že mamka není nase kuchařka. Tak to zakončím u nějaký rychlovky, sice teplý, ale tak rychle se zařídit nedá něco extra. Já mamce pomáhám v kuchyni, v tom bych problém neviděla. Spíš je problém v tom, že když máme válečnou poradu o tom co bude k obědu, setkávám se často s větou:,,To by Lenka nejedla.'' atd. Takže skončíme zase u nějakého masa a bramborami. Pozor, ségra musí mít kaši.
Prostě hrůza. Už mě to nebaví. Bavila jsem se o tom i s mamkou, ale ta mě odbyla tím, že se to srovná.
Ještě poznámka, ve škole ségra nechodí na obědy, protože nejí nic jiného, než to na co je zvyklá.
Možná jsem se potřebovala jen svěřit, vypsat se…setkal se někdo s něčím podobným, jak to skončilo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
joli31
Kecalka 357 příspěvků 15.07.19 21:17

Ahoj, má to tak můj syn a to jako malý jedl vše..až se školní jídelnou se to začalo takto profilovat. Jí pouze 4 jídla s masem, zeleninu pouze nějakou a ovoce totéž. Snažím se to střídat, at má dostatek všeho a víc neřeším.

Sluníčko1511
Kecalka 253 příspěvků 15.07.19 21:17

Moc Ti neporadím já (23) mám bratra (11) od svých 3 let ji jen kuřecí maso, brambory a těstoviny… Teda ve škole chodí na obědy a sní vše. Doma ne… Pije jen Coca colu - ohledně onoho nápoje jsem s mámou už měla řeč ale nic měnit nechce… Ještě před dvěma lety se dal ocurat ( např - když byl u mě na návštěvě a dělala jsem čočku tak ji snědl protože to byl jiný druh brambor ) prostě lhát ale z milosti… Snad to trochu pomůže…

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 1 inzerát 15.07.19 21:19

Hele tohle je o výchově. Takže to neřeš a nech to na mamce s taťkou. Pokud tobě chybí pestřejší strava, řekni mamce a vař si sama, ale stravovací návyky tvé sestry nejsou tvá starost :nevim:

Podle nadpisu jsem si představovala, že sestra je anorektička, ale tohle je fakt jen špatná výchova :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 21:23

Asi jsem to jako dite mela podobne. Mela jsem obdobi, kdy jsem nejedla nic sladkeho, pak jsem zase nejedla zeleninu, az na drobne vyjimky. Dnes uz jim skoro vsechno, nesnasim jen kase, syry a jidla „na sladko“. Nejvic se to zmenilo, kdyz jsem si zacala varit sama a pak v tehotenstvi…

mamina89
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 15.07.19 21:24

Já mam taky zkušenost se sestrou. Jedla taky jen kuřecí a kaši, brambory ne, červenou omáčku ne atd. Kolem 9 let mamka přišla na to, že ji roste jedno prso. Ale jen jedno. Šly k doktorovi a ta hned řekla, že to má z přebytku kuřecího masa. Ať to okamžitě omezí. Omezila. Sestře je dneska 12 a už je to daleko lepší. Jednak musela a jednak na to přišla sama. Spoustu věcí totiž dříve taky ani nechutnala :palec: :*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 21:26

Hlavne nelhat a neskryvat to, co nechce, do neceho jineho. To jsem se vetsinou (s prominutim) poblila a nejim to prave dodnes. Kdyz nekde vari treba ryzovy nakyp, musim odejit :poblion:

Uživatel je onlinelilithlilith
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 15.07.19 21:30

Je rozmazlená, chyba ve výchově. Ty to neřeš.
Překvapuje mě, kolik dětí nejí ovoce a zeleninu, a mámy krčí rameny „on/ona mi to prostě nesní“…cože??? Jenže sedmi, desetileté děcko už jen těžko donutíte, to se musí úplně odmala a hlavně důsledně.

joli31
Kecalka 357 příspěvků 15.07.19 21:31
@Anonymní píše:
Hlavne nelhat a neskryvat to, co nechce, do neceho jineho. To jsem se vetsinou (s prominutim) poblila a nejim to prave dodnes. Kdyz nekde vari treba ryzovy nakyp, musim odejit :poblion:

Jo, stejně to má syn. Ale babička se ho snaží občas ošidit a nastrká to do něčeho a syn pak prská a nejí to.

Monchichik
Echt Kelišová 9414 příspěvků 15.07.19 21:36

@lilithlilith no s tím tak úplně nesouhlasím, protože ani malé dítě ti nesní něco, co prostě nechce…vyzkoušeno vše…nevím, jak v tom pomůže důslednost, když to do pusy nedá…

Julinka 18
Kecalka 381 příspěvků 15.07.19 21:45

Manželovi dceři je 17 let a je to pořád stejné. Obcas mi přijde, že je živá ze vzduchu..když u nás byla jako malá o víkendu, já byla na nervy, pořád se řešilo co se bude jíst aby to jedla…nejí žádnou zeleninu, sýry, z ovoce jenom jablka, obcas meloun a to ji to člověk musí strčit pod nos…kdyz jsme jeli na dovolenou, jediné co jedla k jídlu byl řízek a hranolky v restauraci a nebo pizzu..nic jiného…naprosto chápu, jak se cítíš :srdce:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.19 21:50

Díky, jsem ráda, že ségra není ojedinělý případ. :srdce:

Fonty
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 15.07.19 21:50
@Monchichik píše:
@lilithlilith no s tím tak úplně nesouhlasím, protože ani malé dítě ti nesní něco, co prostě nechce…vyzkoušeno vše…nevím, jak v tom pomůže důslednost, když to do pusy nedá…

Souhlas, jak mam prosim vychovat svyho dvouletaka aby snědl například hrášek. To mu to mám narvat do krku.? Starší syn jí normálně všechno, mladší ne..točí pár jídel. Ale vychovavam je stejně :nevim:

radka_bbb
Povídálka 33 příspěvků 15.07.19 22:01

Ségra bude mít velmi špatné stravovací návyky do života… Je hezký, že to vidíš a chceš s tím něco dělat. Ale hlavní je, aby si to uvědomili rodiče a něco s tím udělali - nekupovali klobásy, tolik pečiva apod. Protože ona si to sama asi nekoupí, ale jí, co najde doma, že? A co vidí, že jí tvoji rodiče, že? Holt s tím musí něco udělat oni. Nekupovat to, udělat zdravější večeře, bez kaše - však sestra se to bude muset naučit jíst. Hlavně netlačit, ale jen normálně říct, že k jídlu je tohle a nic jiného v domě není… A sestra hlady nezemře, neboj :)

marcela-matej
Stálice 59 příspěvků 15.07.19 22:05
@lilithlilith píše:
Je rozmazlená, chyba ve výchově. Ty to neřeš.
Překvapuje mě, kolik dětí nejí ovoce a zeleninu, a mámy krčí rameny „on/ona mi to prostě nesní“…cože??? Jenže sedmi, desetileté děcko už jen těžko donutíte, to se musí úplně odmala a hlavně důsledně.

Já zvolila opak. Když mu něco nechutnalo, nenutila jsem. Teď mi malý - 5 let, jí skoro vše. Občas má výpadek, třeba v zimě mu nechutnají rajčata, jinak je po nich jak divý, Některé jídla taky nejí, tak mu je nedávám (sladké kendlíky, sladké kaše, přesnídávky). Pečivo moc nemusí, ale když má hlad je rohlík dobrý. Když je co jiného na jídlo, tak mu pečivo nenutím. Sama jsem byla jako malá nejedlík a nucení k jídlu problém spíše zhoršil…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama