Problémy se školkou kvůli trvalému pobytu

3
28.4.20 06:59

Problémy se školkou kvůli trvalému pobytu

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Se svý synem jsme se přestěhovali k příteli a jeho rodine. Bydlí nás tu celkem 7 (2generační barak) takže si dokážete představit jak tu panuje atmosféra. Jeho maminka mi tu neumožní nahlásit si tu trvalý pobyt a já nevím zda mi syna přijmou do školky když ho máme úplně jinde. Nevíte někdo prosím co a jak dělat? Pokud mi syna do školky nepřijmou bude to špatně. Nemůžu každý den vozit syna X km do školky a jezdit do práce opačným směrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11731
28.4.20 07:03

Nech se překvapit.. :nevim: jak my máme vědět, kolik dětí se k vám hlásí a kolik jich berou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3250
28.4.20 07:06

Záleží jestli je o tu školku zájem, přednost určitě mají děti, které tam trvalý pobyt mají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20220
28.4.20 07:09
@petchiz píše:
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat. Se svý synem jsme se přestěhovali k příteli a jeho rodine. Bydlí nás tu celkem 7 (2generační barak) takže si dokážete představit jak tu panuje atmosféra. Jeho maminka mi tu neumožní nahlásit si tu trvalý pobyt a já nevím zda mi syna přijmou do školky když ho máme úplně jinde. Nevíte někdo prosím co a jak dělat? Pokud mi syna do školky nepřijmou bude to špatně. Nemůžu každý den vozit syna X km do školky a jezdit do práce opačným směrem.

a co na to přítel? ten to s maminkou nedomluví? nastěhovat se jen k příteli do baráku jeho maminky, chce silné nervy -) to jste to dopředu neprobírali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14625
28.4.20 07:13

Promiň, ale já spíš nechápu, že se nastěhuješ někam, kde nemáš tyto věci předem dořešené. Přijetí syna do školky nijak neovlivníš, školka ho buď vezme, když budou mít kapacity, nebo ne. Případně řešte soukromou školku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
28.4.20 07:32

Ale podle mě, jde přece trvalý pobyt změnit pouze malému nebo ne? Tak by to bylo vyřešené. Pokus se tchýni vysvětlit, že přednost dostane vždy dítě, které je ze spádové oblasti a poté podle kapacity se řeší, zda přijmout další atd. Také záleží kolik je tvému synovi let. To má samozřejmě také vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.4.20 07:37

@Keyllah @neila řesili jsme to několikrát vše bylo v pohodě jen teď se vše změnilo a dělají se tu naschváli. Přítel se s maminkou hada furt, ale když řekne ne tak já s tím nic bohužel neudělám. Pouze jsem chtěla vědět jestli není nějaká možnost jak to udělat bez trvalého pobytu. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.4.20 07:39

@bryonka synovi je 5 let teď by měl nastoupit jako predškolák. Každopádně se zkusím poptat na změnu jak píšete pro malého jestli to jde nebo ne. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
28.4.20 07:46

No spíš bych si rozmyslela jestli bych tam vůbec zůstala bydlet. A jinak záleží jak je školka plná, třeba u nás by se nedostal protože by byl až na 4 místě za 3 letými s bydlištěm v obvodě a to se ani ty 3 lety nedostanou všichni. U synovce na vesnici zase berou všechny i 2,5 leté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
28.4.20 07:51

@petchiz
Určitě. Držím pěsti :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
28.4.20 07:53

@petchiz
A jestli je mu 5 let tak to je super. Věk totiž hraje taky roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
28.4.20 07:55

Předškoláci se berou přednostně ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10875
28.4.20 08:10
@Tojsemja3 píše:
Předškoláci se berou přednostně ne?

Jo, ale ti s trvalým pobytem ve spadove oblasti. Když ho mají jinde tak jsou až za 3 letyma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
28.4.20 08:21
@petchiz píše:
@bryonka synovi je 5 let teď by měl nastoupit jako predškolák. Každopádně se zkusím poptat na změnu jak píšete pro malého jestli to jde nebo ne. Děkuji

No, předškoláky berou přednostně, ale zase nejdřív děti ze spádové oblasti a potom až jiné. Jinak TP můžeš přepsat i jen malému. Ale ne všechny obce to tak dělají. U nás byl problém, pokud někdo chtěl zapsat TP jen dítěti. Ale těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21873
28.4.20 08:28
@petchiz píše:
@Keyllah @neila řesili jsme to několikrát vše bylo v pohodě jen teď se vše změnilo a dělají se tu naschváli. Přítel se s maminkou hada furt, ale když řekne ne tak já s tím nic bohužel neudělám. Pouze jsem chtěla vědět jestli není nějaká možnost jak to udělat bez trvalého pobytu. Děkuji

Dobře ti tak, neměla jsi tam lézt. Chudák kluk, vyrůstat v nějaké cizí psychorodině, kterou řídí cizí bába :roll: u nás se třeba tp dítěte řídí tp rodiče, takže buď bude bydlet s otcem, matkou nebo v ústavu, což rozhodne soud. Rozhodně ho nemůžeš nahlásit bůhví ke komu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat