Problémy se srůsty na děloze při porodu

18.2.20 21:24

Problémy se srůsty na děloze při porodu

Ahoj maminky. Mám na vás otázku která mě trápí celé těhotenství. Jsem 22+5tt a jsem po dvou gynekologickych operacích. Při první mi byl odebrán neprůchodný vejcovod kvůli srustum po slepaku. Druhá byla kvůli rozrušení srustu. Stejně mi ale nějaký srůst na děloze museli nechat protože byl na špatném místě a museli by mi kousek dělohy odebrat. Tuto možnost lékař odmítl. Bylo mi pouze 17 let a chtěl zamezit větším komplikacím v těhotenství a při porodu. O to větší strach mám protože gynekolog který mě měl celou dobu na starost odesel do důchodu a ve chvíli co jsem otěhotněla. Je místo něj hodne mladý lékař. Sice milý a zda se i šikovný ale bojím se že něco zanedbá. A teď k otázce. Máte nějaká z vás podobnou zkušenost? Moc se bojím přirozeného porodu aby mi srůst nepraskl a nenastaly komplikace. Děkuji předem za odpovědi a přeji krásný zbytek dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21995
18.2.20 21:50

Zkušenost nemám, ale jistě ti budou srůst sledovat, zvlášt pokud máš na děloze nějaké ztenčení. Podobně jako se sleduje jizva po císařském řezu. Pokud by část dělohy byla příliš tenká, předpokládám, že tě normálně rodit nenechají. Dopředu neplaš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1495
18.2.20 22:21

@Barka00 nejsem lekar, tak nevim, jaky je rozdil ve tvem srustu oproti srustum po cisari. Ja jich mela po prvnim cisari hodne a je to naprosto bezne (dle gynekolozky). Srusty mam i po operaci slepeho streva. Po cisari, tedy se srusty, je mozne rodit vaginalne. Pokud by u tebe doslo k cisari, poptej se dopredu v porodnici na gel proti srustum. Osobni zkusenost s nim nemam, ale nekolik lekaru mi jej doporucovalo, takze si jej necham aplikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama