Problémy se zubním implantátem

772
29.1.21 10:37

Problémy se zubním implantátem ?

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, mám již přes dva roky zavedený implantát, jsem s ním spokojená a náležitě se o něj starám ( kartáček, mezizubní kartáček, jednosvazkový kartáček, nit ). V poslední době se mi stává, že po jídle ( zůstane mi např. v mezizubním prostoru ), či se mi nepodaří zuby řádné vyčistit, tak mě ten implantát někdy tak trochu nebo i více pobolívá…když provedu důkladnou hygienu, tak to hned přestane. Prostě očividně se mi tam usazují zbytky jídle kolem a pak mě to dráždí…máte někdo zkušenosti, je to normální, nebo to mám řešit??? já jen abych nešla k dr a ten mi neřekl, že to je ok a mám dodržovat přísnou zubní hygienu ( což vím taky )…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1090
29.1.21 11:16

Můžeš zkusit ústní sprchu, ta se dostane všude, já na ni nedám dopustit.
Nicméně by to chtělo o tom i tak se zubařem promluvit.
Zkušenosti nemám, ale jídlo by ti neměl brnkat na nerv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4899
29.1.21 11:32

To znám. Ale nevím co to způsobuje. Mám 2 velké plomby na horních zubech, kde mám tedy větší mezeru a usazuje se mi tam často jídlo.
A u jednoho zubu mám udělané kanálky a u druhého ne. No a u obou těchto zubů, mě to někdy poboliva, když mi tam zůstane delší dobu jídlo. Nebo nevím jak po popsat. Prostě si dám oběd a zůstane tam kousek masa, který nemohu dostat ven,, tak mě to jakoby bolí.
Byla jsem s tím na hygieně a na rtg nic nebylo. Koukal na to pro jistotu i doktor a nic. :nevim:
Prostě to tak prý může být. Z jídla, únavy, stresu, nachlazení atd.
A to samé má můj chlap. Toho to taky sem tam chytne a pak ok.
Tak snad to budeš mít stejné. Že to nic není, ale holt to jídlo jak se tam usadí, tak dělá své. A to čistím stejně jako ty.
Přemýšlím nad zubní sprchou. Ale to AG po poradě se zubarem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1090
29.1.21 11:38

@Maja25 ústní sprchu mám a je perfektní.. :palec: doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
29.1.21 11:44
@KahlanAmnel píše:
Můžeš zkusit ústní sprchu, ta se dostane všude, já na ni nedám dopustit.
Nicméně by to chtělo o tom i tak se zubařem promluvit.
Zkušenosti nemám, ale jídlo by ti neměl brnkat na nerv.

děkuji, mrknu na tu ústní sprchu…no na nerv mi to nebrnka, když tam zub nemám, tak ani nerv, ne? dráždí mě to dáseň, takto jsem to myslela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
29.1.21 13:14

Ty nechodis co pul roku s implantatem na kontrolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
29.1.21 13:56

@Peggy54 každého pul roku ne, byla jsem dvakrát po roce u implantologa, povídal, že vše ok, že už stačí když zkontroluje moje zubní lékařka na prevenci. Tam chodím samozřejmě jednou za pul roku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
29.1.21 14:17

@Klara178 aha tak mne si teda zve chirurg prave kazdy ten pulrok. Jinak jestli se ti tam zachytava jidlo, a peclive cistis tim mezizubakem tak se pry muzou zuby posunout, tak mi to teda rikala hygienicka. Ja bych si teda zasla na kontrolu k tomu co ti delal implantat, za to nic nedas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
29.1.21 14:23
@Peggy54 píše:
@Klara178 aha tak mne si teda zve chirurg prave kazdy ten pulrok. Jinak jestli se ti tam zachytava jidlo, a peclive cistis tim mezizubakem tak se pry muzou zuby posunout, tak mi to teda rikala hygienicka. Ja bych si teda zasla na kontrolu k tomu co ti delal implantat, za to nic nedas.

Díky za radu, taky mě to napadlo, jestli se mi to trochu neposunulo, i když se mi pohledem nezdá, ale samozřejmě to může být nepatrně a nemusím si toho vůbec všimnout…a to se dá nějak řešit??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat