Problémy ve vztahu, které vyústí v nevěru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
14.1.22 13:18

Problémy ve vztahu, které vyústí v nevěru

Ahoj, pečlivě pročítám poměrně již staré vlákno Nevěra - Jak žít dál po nevěře ženy? . Jsem v podobné situaci, ale nechci přispívat tam. Jsem přes dvacet let ženatý, máme dva syny, které budou končit základku a dceru na prvním stupni. Život tak nějak běží a já pojal podezření, že neběží tak, jak má. Jsem rád, že má žena spoustu kamarádek, se kterými se stýká, já tak zajdu na fotbal a pak někdy na pivo. Žena jela nedávno na víkend do Brna za bývalou spolužečkou z gymplu. Ani nevím jak jsem k tomu došel, ale divný pocit mi napověděl, že to je jinak, což se mi potvrdilo. Během toho víkendu jsem měl pocity od „rozvedeme se“ po „nic ne nestalo, to se vyřeší“. Hned jak se vrátila, tak sem se jí zeptal, jesli máme ve vztahu nejaké problémy. Bylo to hned po ahoj. A ano, začala mi říkat, že si ji nevšímám a podobně. Už dříve mi říkala, že nám to nefunguje, ale já moc neposlouchal, já to tak necítil.
Zeptal jsem se jí, jestli jela na víkend s někým, u koho hledá to, co ve mě už nemá. Stále tvrdila, že byla u spolužačky. Řekl jsem jí, že vím že tam nebyla, ale nic nepřiznala.
Přiznání jsem po ní nevyžadoval a ani aby mi potvrdila to co vím a já důkazy nepředkládal, to jsem nechtěl. Nechci ji prosit, ani přemlouvat, ať kontakt s tím, s kým o víkendu byla ukončí, to musí vzejít od ní.
Dohodli jsme se, že na tom budeme pracovat, abychom ten vztah zachránili. Snažíme se a já si spoustu věcí uvědomil, že jsem se fakt nechoval jako partner. Možná se tedy spíš snažím já, protože tam svoji vinu vidím a v podstatě nemám nic, co bych jí vyčetl.
Po týdnu jsme to probírali, co vlatně chceme, jak by se to mělo zlepšit a podobně.
Jenže pořád je tu ten její víkend. Když jsem se o tom zmínil, tak stále mluvila o spolužačce, ale dostával jsem jasné signály, že nemluví pravdu. Pro mě je to pochopitelně dost problém, nevím, jestli to mělo dlouhodobý vývoj, nebo to byla jen příležitoat, ale pro mě to je překážka k urovnání vztahu. Lepší by bylo, kdybych se to nedozvěděl, ale pak by ty problémy na povrch nevyplavaly a já si je neuvědomil.
Chci ten vztah zachovat, jenže teď vidím problémy k řešení dva, náš vztah a moji důvěru. Taky se to, co se stalo snažím nějak vytěsnit, stejně jako asi ona, ale vím, že to tak lehce nepůjde. Vlastně jsme se domluvily, že na vztahu budeme pracovat, ale nezeptali jme se, jestli vlastně chceme. Nevím, jak se jí ptát jestli to už ukončila, anebo jak to má.
To vlákno výše, které mě sem přivedlo mám zatím přečtený do půlky a budu pokračovat, ale budu rád za vaše názory a hlavně zkušenosti.

díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1151
14.1.22 13:24

Jak se ti to potvrdilo? Jak to víš? Jak chcete pracovat ve vztahu, když tohle necháte „vyhnít“?

Musíš si s ní ten víkend vyjasnit. Jinak to bude pořád vyset ve vzduchu a pokaždé, když se zmíní o spolužačce, budeš se cítit jak blbec..

Pokud se nepřiznala a furt mele o spolužačce, tak zřejmě nemá v plánu být upřímná ani do budoucna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
14.1.22 13:40

Ahoj, mně taky žena ve všem lhala. Dokud jsem neměl důkaz, tak nic nepřiznala. Každý je si dobře vědom, co se pak může stát. Jak si zjistil, že nebyla u spolužačky? Nepředpokládej hned to nejhorší, třeba to jen zkouší a zatím k ničemu nedošlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72164
14.1.22 13:40

??? Jsi tajemný jak hrad v Karpatech. Takže co? Ani nevíš proč nebo víš proč si myslíš, že nebyla u kamarádky? " nechtěl jsem předkládat důkazy" - takže je máš a nechceš předkládat, nebo žádné nemáš a jen máš tušení… nebo jak to tedy je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
14.1.22 13:48
@jirnov píše:
Ahoj, pečlivě pročítám poměrně již staré vlákno Nevěra - Jak žít dál po nevěře ženy? . Jsem v podobné situaci, ale nechci přispívat tam. Jsem přes dvacet let ženatý, máme dva syny, které budou končit základku a dceru na prvním stupni. Život tak nějak běží a já pojal podezření, že neběží tak, jak má. Jsem rád, že má žena spoustu kamarádek, se kterými se stýká, já tak zajdu na fotbal a pak někdy na pivo. Žena jela nedávno na víkend do Brna za bývalou spolužečkou z gymplu. Ani nevím jak jsem k tomu došel, ale divný pocit mi napověděl, že to je jinak, což se mi potvrdilo. Během toho víkendu jsem měl pocity od „rozvedeme se“ po „nic ne nestalo, to se vyřeší“. Hned jak se vrátila, tak sem se jí zeptal, jesli máme ve vztahu nejaké problémy. Bylo to hned po ahoj. A ano, začala mi říkat, že si ji nevšímám a podobně. Už dříve mi říkala, že nám to nefunguje, ale já moc neposlouchal, já to tak necítil.
Zeptal jsem se jí, jestli jela na víkend s někým, u koho hledá to, co ve mě už nemá. Stále tvrdila, že byla u spolužačky. Řekl jsem jí, že vím že tam nebyla, ale nic nepřiznala.
Přiznání jsem po ní nevyžadoval a ani aby mi potvrdila to co vím a já důkazy nepředkládal, to jsem nechtěl. Nechci ji prosit, ani přemlouvat, ať kontakt s tím, s kým o víkendu byla ukončí, to musí vzejít od ní.
Dohodli jsme se, že na tom budeme pracovat, abychom ten vztah zachránili. Snažíme se a já si spoustu věcí uvědomil, že jsem se fakt nechoval jako partner. Možná se tedy spíš snažím já, protože tam svoji vinu vidím a v podstatě nemám nic, co bych jí vyčetl.
Po týdnu jsme to probírali, co vlatně chceme, jak by se to mělo zlepšit a podobně.
Jenže pořád je tu ten její víkend. Když jsem se o tom zmínil, tak stále mluvila o spolužačce, ale dostával jsem jasné signály, že nemluví pravdu. Pro mě je to pochopitelně dost problém, nevím, jestli to mělo dlouhodobý vývoj, nebo to byla jen příležitoat, ale pro mě to je překážka k urovnání vztahu. Lepší by bylo, kdybych se to nedozvěděl, ale pak by ty problémy na povrch nevyplavaly a já si je neuvědomil.
Chci ten vztah zachovat, jenže teď vidím problémy k řešení dva, náš vztah a moji důvěru. Taky se to, co se stalo snažím nějak vytěsnit, stejně jako asi ona, ale vím, že to tak lehce nepůjde. Vlastně jsme se domluvily, že na vztahu budeme pracovat, ale nezeptali jme se, jestli vlastně chceme. Nevím, jak se jí ptát jestli to už ukončila, anebo jak to má.
To vlákno výše, které mě sem přivedlo mám zatím přečtený do půlky a budu pokračovat, ale budu rád za vaše názory a hlavně zkušenosti.
díky

Buď důkaz nevěry máš nebo nemáš, na tom nezmění, jestli jí ho „předložíš“ a jestli se k němu vyjádří. Podle popisu akorát víš nebo jsi přesvědčený, že nebyla tam, kde tvrdila, tedy u té spolužačky. Nebo víš konkrétně a spolehlivě, s kým a kde byla?
Taky je možnost, že Tě chtěla nakopnout k reakci, což se jí viditelně podařilo.
Když tomu chceš dát šanci, tak myslím nepomůže ji tlačit k přiznání něčeho, co stejně přiznat nechce. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11642
14.1.22 13:53

Ten víkend byste si měli ujasnit, pokud fakt důkazy nemáš, nemůžeš z ní přiznání mámit. Třeba si fakt potřebovala vyčistit hlavu a nebo tě nakopnout, aby sis to uvědomil. Jestli vám to dlouhodobě nefunguje a hlavní vinu na tom neseš ty, tak jsi ji ale zradil mnohem víc, než ona tebe, uvědomuješ si to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3541
14.1.22 13:54

Tak mas neco potvrzene, nebo to jsou jen „jasne signaly“ v tvoji hlave?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23050
14.1.22 13:54

Jestli nám tady nechceš říct, o co pořádně jde, tak ti asi těžko někdo poradí. Leze to z tebe jak z chlupatý deky, napíšeš ze všeho půlku a ještě děsně tajně :roll: to se ani nedivím, že jste doma k ničemu nedošli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72164
14.1.22 13:58

Jinam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2411
14.1.22 14:09

Tak je potřeba vědět, ne se jenom domnívat. První krok po nevěře je ujasnit si, zda chcete a nebo nechcete zůstat spolu. Pokud ne, je to vyřešeno a rozchod. Pokud ano, je třeba o tom spolu mluvit. A odstranit veškeré nepříjemné pocity s touto vzpomínkou spojené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
14.1.22 19:41
@Modra1 píše:
Jak se ti to potvrdilo? Jak to víš? Jak chcete pracovat ve vztahu, když tohle necháte „vyhnít“?
Ano, důkaz o tom, že byla jinde mám. Mám přesnou adresu. Jak jsem to zjistil jsem psát nechtěl, protože na to nejsem dvakrát hrdý. S kým tam byla ale nevím a nevím k čemu tam došlo.
@LukeR1 píše:
Ahoj, mně taky žena ve všem lhala. Dokud jsem neměl důkaz, tak nic nepřiznala.
@catch-22 píše:
Taky je možnost, že Tě chtěla nakopnout k reakci, což se jí viditelně podařilo.
Když tomu chceš dát šanci, tak myslím nepomůže ji tlačit k přiznání něčeho, co stejně přiznat nechce. :think:
Taky ještě pracuji s variantou, že když to teď přizná, nebo jí dám přímí důkaz, tak to nabourá snahu o záchranu vztahu. Je to tejden stará záležitost. Chci tomu dát čas.
Kromě toho, když jí teď ten důkaz předložím, přijdu o možnost zjistit pokud by se ta lež opakovala. Pak už by byl konec snahy z mé strany.

Vím, píšu to to trochu jako jantar, ale tak se teď cejtím. Zabalit to nechci, protože si uvědomuju svůj díl viny a není malý. Vlastně mě nenapadá, co bych ji vytknul a co by byl její díl viny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
14.1.22 20:00

Hm, takže jsi ji nějak vysledoval, find my phone apod. služby přes GPS, když to přiznáš, ona si to lokalizování vypne a ještě tě seřve, že jsi šmírák. Já myslím, že nic z toho není podstatné, ty jí teď už nevěříš a jestli si někde prcla, je skoro jedno. Vyřešte tu důvěru a rozklíčujte ty problémy, že se jí nevěnuješ, pak ti nebude pcat jinde. Pokud ji nezačneš věřit, tak je to konečná a jen tě to bude sát. Nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
14.1.22 20:39

@jirnov Jenže pokud se ti nepřizná, tak ti v tobě bude hnít. A s takovou nemůžeš počítat o nové důvěře, bohužel.

Můžeš ji říct jiný zdroj, že je někdo viděl, že si dostal anonymní zprávu, že tě žena podvádí.

Nebo si to klidně vyzkoušej ještě týden, dva.. Uvidíš, že to nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
14.1.22 22:21
@Modra1 píše:
Nebo si to klidně vyzkoušej ještě týden, dva.. Uvidíš, že to nedáš.
A to myslíš jak, že to nedám? To jako že to mám zabalit hned?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4787
14.1.22 23:50
@jirnov píše:
Taky ještě pracuji s variantou, že když to teď přizná, nebo jí dám přímí důkaz, tak to nabourá snahu o záchranu vztahu. Je to tejden stará záležitost. Chci tomu dát čas.
Kromě toho, když jí teď ten důkaz předložím, přijdu o možnost zjistit pokud by se ta lež opakovala. Pak už by byl konec snahy z mé strany.Vím, píšu to to trochu jako jantar, ale tak se teď cejtím. Zabalit to nechci, protože si uvědomuju svůj díl viny a není malý. Vlastně mě nenapadá, co bych ji vytknul a co by byl její díl viny.

Sice ti ještě rozumím, ale moc a zbytečně to komplikuješ.
To se tak stává, když víš ne nevěře partnerky/partnera, ale necháš si to pro sebe.
Ty si prožiješ standardní „proces“ zvládání nevěry, ale partnerka o tom moc netuší.
V podstatě jí teď nedáváš šanci s tím moc dělat.
Na konci té cesty je stav, kdy ti to bude jedno, rezignuješ na vztah a ten už pak nebude možné zachránit.

Takže:
a) pokud se chceš rozvést, tak jí to neříkej, a sežeň si právníka.
b) pokud chceš vztah zachovat, tak jí to řekni! Jinak jí nedáváš šanci něco dělat. Na nějaké uchovávání důkazů se vykašli.

Tvoje vina je to co jsi dělal. Ne její nevěra, to udělala ona.

Pokud bude chtít vztah zachovat, nastav taková pravidla, aby jsi tu cestu ke zjištění pravdy nepotřeboval. Pokud odmítne vztah zachraňovat, ty sám s tím nic neuděláš.
Jasně jí dej na vědomí, že pokud bude lhát je cestou buď volný vztah nebo rozvod.
Pokud chce vztah zachovat, mazejte do manželské poradny!

Stále máš několik možností co dělat, obnova vztahu, rozvod, formální (volný vztah).
Když jí to neřekneš, že víš, dostanou tě okolnosti s největší pravděpodobností k rozvodu.

PS: nepotřebuješ vědět detaily. Dobré pravidlo je sednout si opakovaně, aby jste každý měl čas si srovnat myšlenky a pokud nechce něco říct, aby mlčela - nesmí lhát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat