Problikává mi varovný signál

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
5.11.21 17:47

Problikává mi varovný signál

Ahoj holky, jsme čerstvě zamilovaný bezdětný pár (mně 30, on o dva roky mladší). Je nám spolu samozřejmě dobře. Neznáme se však příliš dlouho, respektive přes ten pověstný závoj lásky ještě jeden druhého tolik neprokoukneme. Jedná se o dva měsíce a kousek. Sestěhovaní ani rozdíl věkový by nebyl takový problém, ale několikrát mi podsunul návrh, že by mě požádal o ruku. Vyciťuji z něho takovou abnormální rafinovanost, kterou těžko popíšu. A když jsem se s ním svěřovala mamce, upozornila mě na manipulatovní sklony přítele, které rozpoznala. Máme tedy ještě čas na posun? Vy, které jste vdané, jaký čas je optimální pro zásnuby a následující věci od počátku vztahu? Potýkate se některá s obdobnou záležitostí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2802
5.11.21 17:53

Dva měsíce je fakt malo. Na cokoliv. My jsme se brali po 4 letech. Zásnuby tedy nebyly. Rodiče mají pravdu, rozhodně teď neděli žádná velká rozhodnutí, ani sestehovani a už vůbec ne svatbu. Jako hypoteticky se zasnoubit klidně můžete, nikde není psáno, za jak dlouho pak musí proběhnout svatba a vlastně ani nemusí, že…ale je zase blbý říct ano a za 3 roky říct ne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22863
5.11.21 17:53

:mrgreen: Po dvou měsících a ještě žádná zadost o ruku? Jednoznačně rozchod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2214
5.11.21 17:55

Máma může mít pravdu… Může to být taky jeho počáteční pobláznění. Znám vztah, kde to taky ze začátku vykřikoval, jak si ji chce vzít a podobně. No nakonec spolu úplně normálně několik let chodí, žijou. Ještě se nevzali.
My se s manželem brali na šesté výročí našeho seznámení. Uvažovat o tom po pár měsících, roce mi přijde ukvapené. Nerikam, že to nemůže klapat.. a že po x letech chození je nějaká jistota… To takhle říct samozřejmě nejde… Ale pár měsíců. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
5.11.21 17:57

Když byl našemu dítěti asi rok, tak mě požádal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1091
5.11.21 17:57

Podle me se neda rict, kdy to je optimalni. Nekdo se vezme po roce a jsou spolu x let, nekdo se vezne po 9 letech a za rok se rozvede. My jsme s manzelem uz na prvnim rande vedeli, ze spolu chcem zestarnout a umrit. Jsme spolu celkem 11,5 roku, brali jsme se po 7 letech vztahu a stale nam to klape, az na par mracku, ktere jsou vsude, perfektne. Ve tvem pripade bych do toho po takovy chvilicce nesla ani omylem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11395
5.11.21 18:04
@Boscola píše:
Ahoj holky, jsme čerstvě zamilovaný bezdětný pár (mně 30, on o dva roky mladší). Je nám spolu samozřejmě dobře. Neznáme se však příliš dlouho, respektive přes ten pověstný závoj lásky ještě jeden druhého tolik neprokoukneme. Jedná se o dva měsíce a kousek. Sestěhovaní ani rozdíl věkový by nebyl takový problém, ale několikrát mi podsunul návrh, že by mě požádal o ruku. Vyciťuji z něho takovou abnormální rafinovanost, kterou těžko popíšu. A když jsem se s ním svěřovala mamce, upozornila mě na manipulatovní sklony přítele, které rozpoznala. Máme tedy ještě čas na posun? Vy, které jste vdané, jaký čas je optimální pro zásnuby a následující věci od počátku vztahu? Potýkate se některá s obdobnou záležitostí?

Tak zasnubovat se po 2 měsící je asi blbost, i když zase zásnuby neberu jako něco extra „zàvazného“ a zas to ještě neznamená, že se musíte opravdu do roka vzít :nevim:
Jen nevím v čem z toho cítíš tu „abnormální rafinovanost“, třeba je jen úplně obyčejně poblázněný?
Jinak teda nechápu, proč seš s někým o kom si tohle myslíš a potřebuješ ho prokouknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6486
5.11.21 18:14

Abnormalni rafinovanost, muzes to přiblížil na nejakem prikladu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18809
5.11.21 18:20

Cože?

jaký posun?

Pokud chodíš s manuipuláteorem a zatím to zvládáš vnítmat, tak časem se přesvědčíš že je všechno v pořádku. O to se tak nějak manupulátoři snaží, že. To je ten posun co myslíš?

Nebo si myslíš s kluka co není schopný jednat přímo a autenticky a furt něco hraje se jen tak stane normální, funkční chlap? Zejména když ty máš tendence se zamilovat do vlastní představy a ignrovat realitu.

Rozhodně si ho nastěhuj domů, vezmi si ho a nejlépe si hned nech uplést mimíska. Hlavně že budeš mít zásnuby a svatbu kterou budou kámošky na instáči závidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4039
5.11.21 18:22

Mně se zdá, že trochu hrabe spíš tobě.

rozdíl věkový by nebyl takový problém :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4013
5.11.21 18:35
@MrsNorris píše:
Mně se zdá, že trochu hrabe spíš tobě.rozdíl věkový by nebyl takový problém :P

Jsem ráda, že nejsem jediná koho to zarazilo. Hotová pedofilie z její strany, jen co je pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
5.11.21 18:38

@Boscola Já asi nechápu, v čem vidíš tu manipulaci? Jak Ti podsunul návrh, že Tě požádá o ruku? Něčím to podmínil? Není to spíš tak, že testuje (mimořádně blbě), jestli to je mezi vámi vážné, jestli to směřuje ke společné hypotéce a fíkusu? Jak máte vyřešené bydlení? Prostě se sestěhujte, zkuste spolu žít a uvidí se. Jinak není žádné obecně platné pravidlo, kdy se vzít, aby byla největší šance, že to vydrží. Ten úspěch je spíš v tom, umět dělat kompromisy, pracovat na vztahu, nedělat si dusno a mít se prostě rádi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4013
5.11.21 18:42

Mimochodem asi teda v popsané situaci nevidím manipulaci. Chudák párkrát plácne, že už mu zvoní svatební zvony a hned je z něj manipulant. :mrgreen: A nebo si zakladatelka vybrala ten nejblbější příklad pro popsání jeho manipulace, která by tam případně byla.
Jako „abnormální rafinovanost“ je co? :think: :think: :think:

A abych odpověděla na otázku, tak podle mě je vhodný čas tak 2-3 roky ve vašem věku. My se brali po 9, ale taky jsme se seznámili jako puboši, co neměli kam spěchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
836
5.11.21 18:59

Zásnuby u nás neproběhly, vzali jsme se po 2,5 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2508
5.11.21 19:08

Optimální čas neexistuje. Můžete být spolu 10 let, poté se vzít a za chvilku rozvod a nebo pár měsíců a vydrží vám to.
Jedna kámoška měla přítele dlouho cca 5 let (mladá holka v té době) vypadalo, že spolu budou pořád. Najednou se rozešli, ona si našla jiného a za pár měsíců čekali mimčo, takže svatba a jsou spolu 10 let a mají 3 dětí.
S druhou kámoškou jsem byla na pokec v městě…v té době svobodná nikoho neměla. Za měsíc na to, měla přítele a hned otěhotněla jsou spolu 3 roky už taky po svatbě.
Někdy to vyjde, ale jsou to výjimky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat