Probuzení z letargie v 35 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 05:47
Probuzení z letargie v 35 letech

Zdravím, jdu si pro povzbuzení. Je mi 35 let, jsem sama s dítětem. Uvědomila jsem si, že kromě dítěte v mém životě nemám nic, s čím bych byla spokojená. Nemám žádné koníčky, nic mě nebaví, nic neumím. Celé dětství jsem totálně proflákala, nestudovala jsem VŠ, neumím jazyk. Po SŠ jsem veškerou energii věnovala práci v oboru, který mě nenaplňoval, a z kterého jsem ze zdravotních důvodů musela odejít. Teď končím rodičák a uvědomila jsem si, jak jsem ho opět celý proflákala, mohla jsem se za ty tři roky konečně naučit aspoň anglicky. Práci jsem sehnala samozřejmě jen podřadnou. Mám na sebe obrovský vztek, protože si za všechno můžu sama. Teď jsem si ale řekla, že s tím konečně něco udělám. Začala jsem tím, že jsem se konečně doma sama začala učit angličtinu. A pak jsem si dala cíl, že se vypracuju v práci tak, abych dostala takový plat, abych si mohla vzít hypotéku a splnit si svůj sen a koupit si chalupu.
Co myslíte, nejsem blázen? Není už pozdě?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineDenisa76
Vesmírná mluvilka 33755 příspěvků 26.08.18 06:07

Nikdy není pozdě a směle do toho :kytka:

terien
Echt Kelišová 8023 příspěvků 26.08.18 06:10

Pozdě určitě není, jen do toho :palec:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15468 příspěvků 26.08.18 06:23

Pozdě není, ale pořádně bych to rozmyslela. Proč angličtinu, potřebuješ ji v práci? Využijes ji posléze, aby jsi ji aktivně udrzovala či ji zase rychle zapomeneš? Vypracovat se v práci, vidíš nějaké konkrétní kroky/mety, které je potřeba udělat/dosáhnout? Pak je cesta k hypotece na chatu reálnější, než když ten konkrétní plán nemáš.

Novire
Neúnavná pisatelka 19837 příspěvků 26.08.18 06:39

Není pozdě, v 37 letech jsem si dala přihlášku na VŠ a úplně měním obor… A asi o dva roky dříve jsem si našla koníček, který mě baví, pořád se v něm zlepšuju a učím se nové věci. Sice pomalu, ale co, nemusí být všichni mistři světa.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 06:47
@Cuddy píše:
Pozdě není, ale pořádně bych to rozmyslela. Proč angličtinu, potřebuješ ji v práci? Využijes ji posléze, aby jsi ji aktivně udrzovala či ji zase rychle zapomeneš? Vypracovat se v práci, vidíš nějaké konkrétní kroky/mety, které je potřeba udělat/dosáhnout? Pak je cesta k hypotece na chatu reálnější, než když ten konkrétní plán nemáš.

Angličtinu proto, protože si myslím, že tu člověk využije téměř vždy. Protože je to takový základ, který by dnes měl umět každý. A i když ji nevyužiju, alespoň nebudu mít takový mindrák, že ji neumím. Jinak co se týče práce, konkrétní kroky zatím nevím. Ještě jsem tam nenastoupila. Zatím jsem se jen rozhodla, že se prostě budu aktivně snažit.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15468 příspěvků 26.08.18 06:53
@Anonymní píše:
Angličtinu proto, protože si myslím, že tu člověk využije téměř vždy. Protože je to takový základ, který by dnes měl umět každý. A i když ji nevyužiju, alespoň nebudu mít takový mindrák, že ji neumím. Jinak co se týče práce, konkrétní kroky zatím nevím. Ještě jsem tam nenastoupila. Zatím jsem se jen rozhodla, že se prostě budu aktivně snažit.

Hm a já bych řekla, že tebou zmíněné důvody nejsou dostatečně pro učení něčeho. Ve skutečnosti tu angličtinu použijes v běžném životě velmi málo a pokud netravis dovolené převážně v zahraničí nebo ji nepotřebuješ v práci, tak ji nedokážeš udržet na dosažené úrovni. To je problém věcných začátečníků.

Russet
Extra třída :D 11573 příspěvků 26.08.18 07:26
@Anonymní píše:

Dobrý začátek. Co třeba pak začít chodit i na kurz, jestli máš hlídání? Potkáš nové lidi a třeba se někam nasměruješ…

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25004 příspěvků 26.08.18 07:29

No uvidíme za rok, jak jsi se pohnula. Musíš mít velkou motivaci, proč se sebou něco dělat, kdy jsi to do teď neudělala.

LadyLada
Závislačka 4530 příspěvků 26.08.18 07:35

Nikdy není pozdě, ale toho probenděného času je fakt škoda. Sama cítíš, že budeš startovat z naprosté nuly. Bude to chtít hodně síly, odříkání a vytrvalosti a nějaké ty roky dřiny to bude skutečně stát. Důležité je si vytyčit cíle - krátkodobé, střednědobé, dlouhodobé a k nim směřovat. Bez plánu a směru to moc dobře nepůjde - čekat na nějakou životní náhodu - no nevím, nevím, a ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným. Urči si, co chceš dělat, popř. kde a jaké předpoklady k tomu potřebuješ a na nich začni makat. Angličtinu se určitě uč, protože v 97% inzerátů (teda podle toho asi v jakém oboru a na jaké pozici), chtějí cizí jazyk. Navíc je načase začít s procvičováním mozkových závitů.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 26.08.18 07:50

Pokud mas hlidani dej si prihlasku na nejakou skolu. Ja zacala u prvnino chodit na socialni obor VOŠ, bylo to na 3 roky dalkove a pravé tam byla anglictina. Chodila jsem asi 10× za semestr pa a so. Platilo se celkem 3t za rok a mam titul DiS. Bylo to super, donutilo me to se znovu se ucit, oprasila jsem jazyk a ted pokracuju na bakalare na normalni VŠ. Da se rict, ze mi to dalo novy smer, skvelou partu spoluzaku a narozdil od klasicke VS to pro zacatek nebylo tak narocne. Zacinala jsem v 35. Ted se mi narodilo druhe mimco, pisu bakalarku a planuju, ze na rodicaku dodelam i Mgr. dalsi 2 roky, ctu hodne veci z oboru, zajimam se o dalsi veci okolo. Uz nejak bez te skoly nemuzu byt :-) a neresim jenom deti a domacnost.

Loll
Závislačka 2927 příspěvků 26.08.18 08:10

@kytkalenka Na jakou VS chodis? A co prijmacky, bylo to tezke?

Monika123
Závislačka 4385 příspěvků 26.08.18 08:36

Nikdy nie je neskoro, ale musis vediet co chces co je tvoj ciel. Ciel musi byt realny a dosiahutelny, meratelny tzv. SMART (vygoogli si). Ako ciel vypracovat sa v praci, ktoru ani nemas je uplna blbost. Mozno by ti pomohol nejaky couch - existuju dobrovolnicke organizacie, ktore s tym pomahaju.

Uživatel je onlinemrav
Neúnavná pisatelka 17988 příspěvků 26.08.18 08:37

Máš to složitější, ale s pomocí nejbližších a rodiny se dá zvládnout všechno. Taky jsem už rok sám s dítětem a vím, o čem to je. :mavam:

Ijen
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 26.08.18 08:45

Pozde urcite neni. Spis jde o to aby to nebyl jen takovy vykrik do tmy, ale nasledovala skutecne nejaka akce. Pokud clovek nekolik let proflaka, potrebuje o to vic nadseni a sebekazne, aby se k necemu dokopal. A stanovit si cile, coz je podle me nejtezsi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >