Proč chtějí lékaři ihned revizi?

26
24.5.18 19:44

Proč chtějí lékaři ihned revizi?

Ahoj, sice jsem zde častý návštěvník, ale moc nepřispívám, jen ted - jsem tak nějak pořád v šoku.
Jsem po svém prvním IVF. Test pozitivní, těhotenství potvrzené. Zažila jsem už postupný ZT s dvojčaty, tak vím, že je vše nejisté. No, a od minulého pátka mě dost bolelo břicho, navíc jsem zašpinila, tak jsem se raději vypravila na ambulanci. Doktorka konstatovala hrozící potrat. Já na konci sedmého týdne a byl tam videt jen takový flíček. Napsala mi, at přijdu v pondělí nalačno - což mi bylo jasné, co znamená. V pondělí jsem se teda najedla, protože jsem typ, co se nechá překecat. Říkala jsem si, že dokud je tam něco vidět, počkám. Jenže v pondělí už byla diagnoza anembryomola. Prostě prázdno. A doktorka začala s tím, že musím podepsat reverz, proč na tu revizi nechci - že je to jen 10 minut a pak hned můžu jít do práce. Protože jsem chtěla ještě zajít do CARu, tak jsem řekla, že teda přijdu v pátek. Bylo mi to tak líto, proč znovu ZT? Říkala jsem si, že je škoda, že jsem jedla, už jsem to mohla mít za sebou, z anaembryomoly už nic nebude.
Dnes jsem ještě zašla k mému gynekologovi pro neschopenku. Dr. se ještě zeptal, jestli se chci pro jistotu podívat a já povídám, že to není nutné, když tam v pondělí už nic nebylo. A ano - dnes se na ultrazvuku embryo nejen objevilo, ale bilo mu i srdíčko. To bylo poprvé, co jsem se u doktora rozbrečela. Říkám si, jak je to vůbec možné? Už jsem na tu revizi skoro šla, pobolívalo mě břicho a já se bála nějakého zánětu…vysadila jsem všechny léky…začala chodit zase do laborky (pracuju ve výzkumném ústavu) a najednou takový obrat. Vím, že mi pořád ještě může zamlknout, ale jestli tohle přežije, no prostě ufff. Uvidím, co bude za týden, ale stále ještě to nemohu zkousnout. Hlavně to, že jsem skoro přistoupila na tu revizi.
Omlouvám se, jestli je to zmatený, není to ani žádný dotaz, ale tentokrát se asi fakt potřebuju vypsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6230
24.5.18 19:49

Držím pěsti :hug: Máš zlatýho doktora :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3462
24.5.18 19:53

.

Příspěvek upraven 31.05.20 v 22:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1287
24.5.18 19:58

@Krokod rozhodně bych zašla na onu ambulanci a nechala je najit živý plod a poté bych odesla jen s uspokojujicim vysvětlením, jak se to mohlo stát. Minimalne tim treba zachrániš nějaké další mimčo, dají si třeba pred takovymi ortely načas! Druha věc, proc hned revizi, nabizej to jak igelitky v marketu!..vzdyt SP je prirozena vec a telo by to melo zvládnout, kdyz by teda nebylo neco v pořádku. Když by to do tydne nezvladlo, po dalsi kontrole může přijít na řadu revize..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73252
24.5.18 20:01

@yellowyedna Tak proč hned nabízejí revizi je celkem jasný - z jejich pohledu je to bezpečnější řešení, minimalizují riziko, že čekání způsobí problém a někdo je kvůli tomu bude popotahovat. To, že by to tělo zvládlo samo se po revizi už nezjistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73252
24.5.18 20:02

@Krokod Měla jsi dobrý odhad počkat :kytka: a teď už musíš jen věřit, že to mimčo zvládne, evidentně žít chce ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3773
24.5.18 20:10

@Krokod mimčo bude bojovník. :srdce: dobře, že jsi nešla. Držím pěsti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
782
24.5.18 20:22

Moc drzim palečky ať je to v poradku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41939
24.5.18 20:36

Držím palce. Jinak revizí mám za sebou několik a minimálně ta poslední mi zachránila život…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 20:42

Tak ja jsem treba byla na revizi s anembriolou, ale doktorka počkala až do 9. tydne, než mě poslala do nemocnice…co kdyby se nahodou jeste srdicko objevilo…hlavně že jsi dala na instinkt, tak snad už bude vše ok a paní dokorce bych došla omlátit o hlavu fotku ultrazvuku :-) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
2870
24.5.18 21:03

Me doktor rekl ze bude lepsi kdyz pockam na SP, kdyz v 11 tt odhalil ZT, takze ne vsichni posilaj na revizi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
24.5.18 22:01

Toto se mi stalo pri mem prvnim (bohuzel zamlklem) tehotenstvi. v 8tt gynekolog usoudil, ze jde o zamlkle tehotenstvi a vylozene na me tlacil, ze jeste ten den musim! jit na revizi, jinak…
nesla jsem, sla jeste k jinemu gynekologovo pristi tyden na druhy nazor. choval se ke me dost protivne, jak se odvazuji neco takoveho pozadovat. pak jsem se jednoho dne probudila a vedela, ze je konec. prestala me bolet prsa a tak. objednala jsem se na kyretaz v 11tt a byla jsem na to psychicky pripravena. v zahranicni literature pisi, ze se casto stava, ze plod neni dlouho videt, zvlast pokud je trichu odlisne postavena deloha. me sestre se embrio objevilo take az v 9tt. jeji doktorka byla ale opatrna, merila ji hcg a do niceho nehonila. ja pak vymenila gynekologa, protoze takoveto natlaky nesnasim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
24.5.18 22:07

Děkuji moc za milé reakce. Já tam akorát zítra zavolám, že anembryomole bije srdce, a tak nepřijdu. Nechci se teď ještě víc stresovat. Kdo ví, je dost malinký, tak uvidím, jak to zvládne. Abych tam nemusela za týden… Manžel je teda proto, abychom už příště jeli do jiné nemocnice. Pro mě už loňská revize byl hrozný zážitek díky nim. A teď tohle. Lituju, že jsem tam strčila nos, měla jsem počkat do car.
Ale tak teď myslet pozitivně, snad to zvládne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
24.5.18 22:16

@lisatka no, mě právě také zmizely příznaky, fakt jsem myslela, že je konec. Ale zjevně ne.
Na mě kromě nemocnice netlačil nikdo. Dr v car mi loni dokonce domlouval konzultaci u třetího gynekologa. A můj normální mi doporučil počkat na SP. (na to ale nemám).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
24.5.18 22:30

@Krokod take jsem se bala samovolne. v zahranicnich diskuzich to popisovali a je to jen pro otrle, a cim starsi tehotenstvi, tim je to horsi. Kazdopadne jsem hned znovu otehotnela a ted mam ctyrleteho kluka, ted spi vedle me v posteli ;-)
s doktorama jsem si jeste uzila ohledne screeningu, chytry jak radio, lhali mi do oci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama