Proč dávají lidé dětem takové zvláštní jména?

Anonymní
1.8.20 17:40

Proč dávají lidé dětem takové zvláštní jména?

Ahoj, jen tak pro zajímavost zakládám dizkusi. V mém blízkém okolí, se nedávno narodili dvojčata kluk Kenzo a holka Penny. Příjmení mají typické české Novák. Proč si myslíte že dávají lidé takové zvláštní jména?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

98
1.8.20 17:47

Treba proto, ze se jim libi?? Sto lidi, sto chuti, sto nazoru.. :nevim: co jineho chces slyset?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
1.8.20 17:47

Chtějí se odlišit, mají oblíbený seriál. Myslí, že budou originální, ale zas někdo musí být první, kdo jméno dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
1.8.20 17:49

Já si myslím, že to jsou spíš nějaké kompexy, být za každou cenu jiný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8040
1.8.20 17:52
@Anonymní píše:
Ahoj, jen tak pro zajímavost zakládám dizkusi. V mém blízkém okolí, se nedávno narodili dvojčata kluk Kenzo a holka Penny. Příjmení mají typické české Novák. Proč si myslíte že dávají lidé takové zvláštní jména?

Proc davaji lide jmeno Pepa, Fanda, Karel? Chteji mit typicky ceske jmeno. Tito lide se chteji odlisit. Tak daji netypicke jmeno. :nevim: v cem je problem? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
1.8.20 17:52

Vzdyt je to jedno :) v dnesni dobe uz ani originalni nebudou. V okoli mame takova unikatni jmena, ze se nad tim ani nepozastavujem.
Na nas taky koukali jak na exoty a to je jmeno normalne v kalendari :) ted, kdyz je malej na svete tak jim to neprijde..
No a dnes preji vsichni, tomu nasemu slunicku, k svatku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4975
1.8.20 17:54

Rádi se koukají na TBBT a používají parfém Kenzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.8.20 17:55

@Kacenka.k8 jméno se může každému líbit jaké chce, taky si tak může pojmenovat dítě. To já nikomu nezakazují, jen by měl taky myslet trochu na dítě. A dizkusi zakládám jen tak pro zajímavost.

• Nahlásit
  • Citovat
3233
1.8.20 18:05

Ty jsi anonym a jejich jména tu uvedeš? To se ti zdá košer? @admin prosím o odtajnění anonyma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2118
1.8.20 18:08

Třeba kolem mě dávají dvě jména jen jednodušší lidi. A extrémně originální cizí jména jen ti, kteří jsou extrémně tuctoví :think: ale kromě jména dítěte vážně ve všem… celý život žijí v jednom městě, každý rok jezdí na dovolenou k moři do takových těch typický českých destinací, koukají jen na populární filmy, mají většinové názory prakticky na všechno :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329

Já nedávno objevila v kalendáři jméno Vojna, říkám to se smíchem těhotné kamarádce, jestli ví, že takové jméno existuje :lol: a ona se nad tím vážně zamyslela 8o prý by byl nebo byla jediná v republice 8o 8o tak snad jsem nerozšířila rejstřík zvláštních jmen :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11290
@Havlova píše:
Ty jsi anonym a jejich jména tu uvedeš? To se ti zdá košer? @admin prosím o odtajnění anonyma.

Tak se na ni, paní Nováková, nezlobte. Ona to nemyslela zle ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50957

Pro každého je nějaké jméno zvláštní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3233
1.8.20 18:10
@Prof. Farnsworth píše:
Tak se na ni, paní Nováková, nezlobte. Ona to nemyslela zle ;)

No jo, ale teď všichni znají jméno mých dětí a za chvíli jim vykecá i velikost mé nohy. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11290
1.8.20 18:15
@Serpentini píše:
Třeba kolem mě dávají dvě jména jen jednodušší lidi. A extrémně originální cizí jména jen ti, kteří jsou extrémně tuctoví :think: ale kromě jména dítěte vážně ve všem… celý život žijí v jednom městě, každý rok jezdí na dovolenou k moři do takových těch typický českých destinací, koukají jen na populární filmy, mají většinové názory prakticky na všechno :lol:

Čím toho ta rodinka méně dokázala a čím hůř na tom jsou, tím víc se snaží alespoň jménem dětí být „něco“. A ono to většinou vyjde naopak - působí to jako pěst na oko. Takové ty Mercedes Lakatošové nebo Kevinové Tancošové…

Jméno člověka nedělá - člověk dělá jméno. Třeba takový Jaromír - ještě v osmdesátých letech to byl trouba z filmu, co si dával vypálené sirky do krabičky a spálil si příslušenství. Až v devadesátkách přišel nějaký Jágr, a hned mělo jméno jiný „švunk“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama