Proc je pro pretahovani predkozky hranice tri let???

2964
3.3.09 23:47

Proc je pro pretahovani predkozky hranice tri let???

Ahoj holky,

muj starsi syn ma diagnostikovanou zuzenou predkozku. Dostali jsme na to kortikostreroidovou mast Triamcinolon HBF, ktera ma zuzenou cast kuze predkozky zdecimovat, aby se pretahovat dalo. Pokud nebude tato sestitydenni terapie ucinna, mela by nas cekat obrizka, u triletaka v plne narkoze.
Vec se ma ale tak, ze mne se cely problem nezda tak fatalni. Kubik za celou dobu nemel zavaznejsi problemy. Parkrat zacervenala spicka, jednou asi tridenni vyplavovani smegmatu spolu s moci. Zatim bez zanetu nebo bolestivosti. Vlastne nerozumim, proc bych mela tu rovnovahu narusovat a nutit ho do pretahovani.
Proto muj dotaz je: muzete mi vysvetlit, proc je hranici pro pretahovani predkozky treti rok? Proc existuje „vseobecne povedomi“, ze do tretiho roku se to ma nechat a resit az pak (napr. Gregora, totez mi rekli na detske chirurgii, pediatr)? Pokud se nepretahuje, co hrozi? Proste: proc maji vsichni trileti chlapecci mit problem s pretahovanim vyreseny? Proc se to neponecha do puberty a na moznosti jejich spolupodileni na problemu?
Nejde mi ani tak o zkusenosti jako o nejake zasvecenejsi vysvetleni, mate-li ho nekdo. A predem moc dekuju!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48557
4.3.09 00:28

Ahoj,bohužel neporadím,ale také by mě zajímala odpověd.naše dr mě do přetahování nutí,mě to prostě nejde a nejde a ani ho netýrám a vždycky si vyslechnu VY ZASE NEPŘETAHUJETE :cry: a násilím přetáhne až začne malej drobet krvácet a tak by mě taky zajímalo musí se přetahovat??Proš je ta hranice když všude se uvádí něco jiného?
Já tet četla nějakou studii že přetahovat se má až po 3 roku a i když to nejde kužička prý časem sama povolí.Nechápu tyto tabulkové příkazy a pokud tvuj chlapeček nemá žádné problémy s operací bych nesouhlasila.Držím palce at to dobře dopadne!

jinak jsem našla že v jiných zemí se ani přetahování neřeší

Nechci se nikoho dotknout, ale …
Ve Velke Britanii se NEPRETAHUJE a presto narod vzkveta a prosperuje. Nekolikrat jsme se s manzelkou ptali ruznych pracovniku zdravotnictvi (maji tu trosku jinou strukturu pece) a vzdy se nam dostalo stejne odpovedi: „V zadnem pripade!“ Tvarili se na nas jako kdybychom chteli Martinkovi ublizovat a jak nas takova blbost mohla napadnout. Takze jsme se ptat prestali a NEPRETAHUJEME. Vime, ze je tu jiste zanedbatelne procento pripadu, kdy dojde ke komplikacim a musi byt provedena obrizka. Ale co je to proti mnohem vetsimu procentu, kdy prave rodice zpusobi nasilnym pretahnutim svemu diteti stejne komlikace a k obrezani musi dojit drive. A to ani nemluvim o potocich detskych slzycek zpusobene pouhym kopirovanim babskych rad, „radobyprodobrozvyku“. Vim o cem pisi, taky me pretahovali a taky to skoncilo na chirurgii. A tak k mym prvnim trvalym vzpominkam z nejrannejsiho detstvi patri vzpominka jak bez kalhot s oteklym ale vsak pretazenym penisem stojim na spickach u okna, abych s placem, ktery nikdo nedokazal utisit, vyhlizel sanitku. Pak si jeste pamatuji uryvky z chirurgickeho oddeleni, kde jsem musel stravit nekolik dni po zakroku. Rozhodne nevinim rodice, delali jen to co bylo ve spolecnosti zvykem a delali to podle sveho nejlepsiho presvedceni, pro me dobro. Asi bych stejne skoncil na chirurgii, ale asi bych si to ted nepamatoval.

Ale nemusim byt studovany, abych si dal dohromady takove veci jako je zda pretahovat nebo nepretahovat. Ktere zvire v prirode pretahuje? Zadne a je jim dobre. Priroda je mocna a my bychom ji meli vice verit, nez zacneme neco delat za ni. Treba pretahovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14079
4.3.09 08:18

Někde jsem se dočetla, že biologicky je přetahování „proti přírodě“. Dokonce se může stát, že při přetahování dojde k poranění násilně odtržené předkožky, tak začne krvácet a v těch rankách znovu přiroste, ale silněji, k tomu pindíku. Takže podle mě je horší násilím přetahovat, než nechat být. My přetahujeme tak od půl roku při koupání, zatím to máme tak na 80% a to mu to chtěla babička (tchýňka) servat v tom půl roce, že jejím klukům to taky udělali 8O :evil:
Ještě tak u problémů s ledvinama, zánětama atd., ale jinak bych to radši nechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.3.09 08:59

Já bych řekla, že ta hranice tři roky je děsně nesmyslná. Podle mých zkušeností se to samo uvolní až později, takže ty zákroky v nižším věku mi přijdou zbytečné. Myslím, že pouze v případě problémů se záněty nebo čuráním jsou nějaké terapie na místě i v předškolním věku. Bohužel doktorů s předpotopními názory je asi pořád hodně. Třeba naše první pediatrička byla snad extrém, ta trhala do krve předkožku i miminku. Na zákrok bych nešla.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
7644
4.3.09 09:08

Tak u nás jsem šílela já že bych mu měla něco takového provádět 8O :roll:
Následně mi dr. v půl roce řekla že máme při koupání jen zkusmo přetáhnout ale jen co to samo půjde,nenásilně a lehce,pokud nepůjde nechat být.Zpozačátku dělal manžel :oops: prostě jsem to dělat nechtěla a teď má to krásné jde mu to samo volně přetáhnout,tak nevím co je dobře a co ne :roll: ale jsem ráda že to za mě vzal manžel,být na to sama tak to nedělám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
4.3.09 09:10

Ahojky, tak k tomuto se musím vyjádřit. Nejsem sice žádný odborník, ale načetla jsem toho spoustu a nakonec jsem se řídila vlastním rozumem.
Přetahování nám nikdy nešlo. Naše doktorka to neřešila. Času dost. Nicméně kolem třetího roku jsem se nechala zviklat okolím (skoro všichni Kubíkovi kamarádi byli na sondičce, a to i děti lékařek) a začala jsem shánět urologa. Nakonec pomohla náhoda a jedna známa (tady z emimina - díky Martino) mi domluvila svoji známou:-))). Měla jsem strach z takových těch řezníků, kteří přetáhnou násilím, plno krve, brek, bolest......znáte to. Tady ta uroložka je naprosto perfektní. Vyzkoušela, přetáhnou šlo asi do poloviny. Potom má fyziologické srůsty. Nepřetahovat násilím, nepřetahovat ve vaně, ale těsně po vyndání a hlavně nechat to na něm. Je už veliký aby to pochopil a sám nejlíp ví kdy už to bolí. Česu dost, do 6-ti let to nebudeme řešit a potom se uvidí. Podotýkám, že JAkoubek nikdy neměl žádný problém - zánět, čurá jedním proudem, nedělá se mu při čůrání bublina, prostě nic.
Doma jsem mu vysvětlila co po něm chci a výsledkem je, že po roce přetáhne úplně a bez problémů.
To je moje zkušenost, co takhle vyhledat jiného lékaře a zkonzultovat s ním Váš problém.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2589
4.3.09 09:14

Ahoj,
před časem jsem něco hledala, protože máme prvního kluka, tak nevím vlastně nic, a předkožka teda není volná ani trošku, není co a kam přetahovat… jsem z toho už trochu nesvá, za těch 10měsíců se myslím vůbec nic nezměnilo. Naše dr. říkala do roka to neřešit- za což jsem teda opravdu ráda, když tady čtu, co se miminkům může provádět :evil:
No, nicméně tady jsem našla snad odborný názor, a snažím se teda nezmatkovat a nechat věcem volný průběh, je docela logisch, co se tu psalo- v přírodě to nikdo nikam nerve, takže se to nejspíš časem samo uvolní. Pevně doufám, že to tak bude i u nás a přesvědčím dr., že nechceme žádný velký akce, že prostě počkáme.

http://www.zdravcentra.cz/…/zc/1197.pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
4.3.09 09:35

Ahoj

já v tomto taky tápu - oni i u lékařů jsou dva tábor y- jeden radí nechat - že do 5-6ti let se to samo upraví - druzí říkají přetahovat protože pokud to přiroste tak už to nikdo krom sondy nepřetáhne -

Podle někoho je špatné to zjizvení které se tam díky přetahování - pokud se děje násilně a teče krev - dělá - pak se tam prý dělají záněty…

mám z toho taky pořádnej guláš.

Našemu Michalovi to jde tak z půlky - nikdy taky neměl problémy s čůráním nebo záněty -
a taky máme nasazenou tu masičku - tri---cosi nevím jak se jmenuje - mazat máme měsíc - prý by se to mělo trochu uvolnit… zatím mažeme týden - a žádné uvolnění nepozoruju - jsem rozhodnutá že i kdyby se po mastičce nic nestalo, tak prostě ho na to obkroužení rozhodně nenechám jít - pokud nemá problémy tak je snad čas - a je jedno jestli se to udělá ve 4 nebo 6ti letech - navíc doufám že to prostě postupem času samo povolí.

Druhému synovi to jde líp než prvnímu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
4.3.09 09:41

Ahoj,
já neporadím, ale taky mě to docela zajímá. Mi doktorka řekla, že do roka se přetahovat vůbec nemá. Od roka jen lehce pokud to jde a jak ne, tak počkat, hlavně nic nedělat násílím. Nechápu lékaře kteří přetahují násílím a potom to dítěti krvácí. To není normální.
Držím palečky ať se to mastičkou spraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
4.3.09 10:51

Přetahování je moje noční můra, i když zakladatelka psala, že ji zajímá spíš odborný názor, nedá mi to přidat moji zkušenost. Honzíkovi se to uvolnilo samo a nebylo potřeba nikdy! přetahovat, ale u Toma je to horší, má tam taktak dírku na čůrání a přetáhnout prostě není kam? Piňďa má cca 1,5cm a tak 0,5cm je jetště přebytečná kůže. Osobně si myslím, že pokud mu dost zá:,–(ně nevyroste, tak mi se té obřízce asi nevyhnem a už teď mě to děsí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
4.3.09 11:45

Ahoj, odbornou radu nemám, ale nedá mi to zareagovat. Můj syn dostal hned po porodu zánět močových cest (lokl si plodovky, která už nebyla o.k.) a tak mu předkožku přetahli už v porodnici, kde ho cévkovali a tak. Je pravda, že mu to šlo volně, ale ani tak jsem se nedonutila mu ji doma přetahovat. Bavila jsem se o tom s manželem i s mým taťkou a oba se shodli (laicky samozřejmě), že to považují za zbytečné a ničemu neprospívající. Dnes je Tomovi šest a obtíže ze „zanedbání přetahování“ nemá. Tak si myslím, že pokud dítě nemá žádné jiné obtíže, pro které by se to muselo přetahovat, tak bych nepřetahovala ona si příroda poradí.
Ahoj
LuckaH

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
4.3.09 14:17

mnohym chlapcom sa uplne uvolni predkozka az vplyvom hormonov v puberte

mimochodom, cim dlhsiu prax lekar ma, tym vyssi vek uvadza, kedy by predkozka mala ist pretiahnut

odporucam clanok https://www.emimino.cz/…s/story/5350

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2589
4.3.09 14:34

Ještě jednou já- vzpomněla jsem si totiž, že před časem jsem byla u konkurence a narazila na „predkožkový manuál :) ", na konci byl odkaz na jednu anglicky psanou stránku, autorka uvádí, že: "keď naštudujete tak viete o problematike viac než štandardný pediater, môžete doporučiť aj vášmu pediatrovi ,stránka obsahuje aj odkazy na vedecké články a rozšíri obzor“, já se na to teprve chystám, tak nemůžu podat bližší info, doufám, že se tam opravdu něco dozvím, abych si už konečně udělala trochu jasněji…

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
720
6.3.09 23:56

Tak já jsem se řídila vlastním rozumem. Jelikož nejsme v Americe, a přetahování se u nás řeší, takže proč bych svýho broučka vystavovala násilnýmu přetahování ve třech letech? Začali jsme asi ve třech měsících, opravdu pomalinku, jen co to šlo. A ono to šlo čím dál víc. V roce to Dr zkoušela, samozřejmě bez předchozího upozornění. Nedovedu si představit, jak by to dopadlo, pokud by mu to nešlo (křik, krev…BRR). Takže my přetahujem od malička a nemáme žádný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2964
7.3.09 13:09

niki , to je hezky, ale to mate proste stesti, ze nemate to, co my: zuzenou predkozku. To je vrozeny problem a kdybych se preskocila a zkousela mu to pretahovat od narozeni co pul hodiny, tak s tim proste nic nenadelam.
Ne kazdy ma stesti jako vy, ze to jde. Takze prosim nesud, co neznas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama