Proč je průjem při prořezávání zubů?

neczuz
27.8.10 22:35

Proč je průjem při prořezávání zubů?

Klukovi roste jeden zub za druhým, kadí Xkrát denně a já furt přemýšlím, jakým mechanismem ten průjem vzniká. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1371
27.8.10 22:40

Víc „mele“ pusinkou a polyká, dělá se víc slin … s tím souvisí peristaltika, tj. pohyb střev. Je to ten samej mechanismus jako když dudlík pomáhá při kolikách, pusinka cumlá a polyká a tím se nastartuje trávení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5457
27.8.10 22:41

Ahojky,
tak fakt mě nikdy nenapadlo na tohle myslet :think: :lol: , ale možná to bude tím, že organismus je nějakým způsobem oslabený - asi se více věnuje zoubkům než střevům a určitě s tím bude mít hodně společného i nadměrné slintání :think: :lol:
Naše malá měla při růstu zoubků mimo průjmu navíc ještě horečky a strašnou rýmu :think: :think: :think:
Ještě, že už to máme za sebou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15840
27.8.10 22:42

Když jsme měli jít na MR a malý měl být stopro zdravý, tak nám právě kvůli průjmu dělali výtěr. Nic tam nebylo, tak dr. řekla, že je to k zubům a i ona sama řekla, že spojitost mezi zoubky a průjem pro ní není zcela jasná. Tak když to neví ani dr., tak jsem po tom příliš nepátrala.

Možná je to „zkrat“ těla z velké bolesti. Přeci jen, přetížit nervovou soustavu u miminka asi nebude takový problém, ale proč zrovna průjem? :nevim: Možná je to tím, že při prořezávání zoubků se může dáseň zanítit (což je většinou bakteriální záležitost) a tím by se průjem vysvětlit dal.

Ale to jsem zašla v uvažování už docela daleko :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neczuz
27.8.10 22:44
Rampepurna píše:
Víc „mele“ pusinkou a polyká, dělá se víc slin … s tím souvisí peristaltika, tj. pohyb střev. Je to ten samej mechanismus jako když dudlík pomáhá při kolikách, pusinka cumlá a polyká a tím se nastartuje trávení.

vidíš, s tím dudlíkem mě to taky nenapadlo. vždycky jsem to brala tak, že dudlání pomáhá jen jako univerzální uklidnění.
podle této teorie by měli mít dudlající děti řidší stolici. :think: :-D

• Citovat
  • Nahlásit
4271
27.8.10 22:46

No to by mě taky zajímalo. Tobíkovi je skoro 2,5 roku, teprve teď mu rostou trojky (má jedničky, dvojky a čtyřky), takže kajdí taky furt. Ale co ten průjem způsobuje? To nevím, že by to způsoboval třeba nějaký hormon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neczuz
27.8.10 22:47

Kakkiko - je pravda, že když mám nervy, tak taky běhám. S tim zánětem se mi to ale moc nezdá.

• Citovat
  • Nahlásit
719
27.8.10 22:49

Já si myslím že je to stresem, bolí je to, jsou nervozní a tělo reaguje zrychlením peristaltiky. U mne to tak funguje, trocha nervozity a sedím na WC.......... :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10365
27.8.10 22:51

Neczuz- ať je ti útěchou aspoň to, že během následující doby mu víc jak 20zubů celkem nevyroste :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
27.8.10 22:52

Nemuze to byt zmenou ph? Moc je taky agresivnejsi, kdyz rostou zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neczuz
27.8.10 22:57
čičinka píše:
Nemuze to byt zmenou ph? Moc je taky agresivnejsi, kdyz rostou zuby.

s tou močí už to vůbec nechápu. že by se změnilo natolik pH vnitřního prostředí, že by to ovlivnilo i pH moči. :think: :nevim: Fakt nevim. zkusim ještě pana Gůgla.

• Citovat
  • Nahlásit
neczuz
27.8.10 22:58
zuzouš píše:
Neczuz- ať je ti útěchou aspoň to, že během následující doby mu víc jak 20zubů celkem nevyroste :wink:

už „jen“ 13. :-?

• Citovat
  • Nahlásit
13674
27.8.10 23:09

tak my budeme asi výjimka, my kadíme plastelínu :mrgreen: . Je nám půl roku, máme osm zubů, devátej a desátej už se klubou taky ven a průjem jsme neměli ani jednou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3200
27.8.10 23:15
bulina píše:
tak my budeme asi výjimka, my kadíme plastelínu :mrgreen: . Je nám půl roku, máme osm zubů, devátej a desátej už se klubou taky ven a průjem jsme neměli ani jednou :lol:
:mrgreen: :mrgreen: nám je 9 měsíců a taky plastelína a ted nám leze druhej zub! :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8297
27.8.10 23:20
neczuz píše:
čičinka píše:
Nemuze to byt zmenou ph? Moc je taky agresivnejsi, kdyz rostou zuby.
s tou močí už to vůbec nechápu. že by se změnilo natolik pH vnitřního prostředí, že by to ovlivnilo i pH moči. :think: :nevim: Fakt nevim. zkusim ještě pana Gůgla.

Ale s tou moci je to fakt, miva pak cervene skvrny, i kdyz hned prebalim. a je to presne v mistech, ktera si njvic pocura :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat