Proč je špatně dát dítě na hlídání k babičce brzo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivet18
Povídálka 20 příspěvků 29.06.19 23:01
Proc je spatne dat dite na hlidani k babicce brzo?

Ahoj, mam nabidku zucastnit se jednoho koncertu na ktery bych moc chtela, tou dobou bude memu diteti 3,5 mesice, mam z toho ale nejak spatne svedomi, ikdyz vim, ze babicka to s nim perfektne umi a stoprocentne ji verim… nejela bych mimo mesto, takze bych byla pri nejhorsim do pul hodky u nej, samozdrejmne by jsme si dali treba zkusebni noc, kdy by babicka byla u nas nebo ja u ni s ditetem a starala by se naplno ona a ja bych zasahla jen v pripade nouze… zkusila jsem se podivat tady na vase zkusenosti, kdy jste dali dite na hlidani a uprimne jsem byla v soku, kdyz vetsina uvadi, ze 3lete dite jeste na hlidani nebylo a podobne a ze to neuznavate. Muzu se zeptat proc? Je skutecne spatne, kdyz chce rodic zit i vlastni zivot a zajisti pro dite hlidani u spolehliveho a milujiciho prarodice? Zatim je malemu pres dva mesice a neprijde mi, ze by nejak vyrazne vnimal, jestli je na hlidani nebo ne, chtela bych ho prave na tohle zvykat v cas… jake mate prosim zkusenosti s hlidanim a proc myslite, ze je spatne dat dite brzo…? Dekuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
GabbyW
Povídálka 11 příspěvků 29.06.19 23:03

Podstatné je právě to, že to s nim “babička perfektně umí a ty jí stoprocentně věříš”. Tohle právě nemá každý :)

veria
Nadpozemská drbna 25834 příspěvků 29.06.19 23:06

Nevím proc by to mělo byt něco špatného. Takhle na jeden večer dávám hlídat od cca půl roku, na víkend cca od roku, ne často, víkend tak dvakrát za rok, ale proc ne. Zarid se dle sebe a ne podle ostatních. Některé matky jsou na deti nezdravě upnute, a to není dobre.

reny14
Závislačka 2515 příspěvků 29.06.19 23:06

Pokud máš ochotnou babičku, tak na tom nevidím nic špatného. Já jsem teda v této době každé 3 hodiny kojila, takže bych odejít nemohla a lahvičku jsem dávat nechtěla.

Euforia
Kecalka 270 příspěvků 29.06.19 23:09

Ja davala dceru na hlidani babicce / moji mame/ hned po sestinedeli. Dvou-trihodinove hlidani, kdyz jsme sli s manzelem na vecu, do kina..jinak bych asi skoncila v blazinci:)). Na vikend ji poprve hlidala mamka ve 4,5 mesicich, pak treba v 1,5roce byla na tyden u more s mamkou.. nahodou je to parada, kdyz je ditko zvykly od brzo:)
Nevidim na tom nic spatnyho a na koncert bych sla bez sebemensich vycitek :)

Pety2
Závislačka 2707 příspěvků 29.06.19 23:11

Tak je to na tobě, viď, ty jsi maminka. Takto malá miminka právě vnímají jen matku, protože je to symbol bezpečí a je to jediný člověk, kterého opravdu znají, protože ji z celého těhotenství znají, její hlas, její vůni, její pohyby. Všechno ostatní je nové a oni to teprve musí poznávat, tedy postune prechazet od zameho k neznámému. ale bezpečí a jistotu mají jen u matky, to není můj výmysl, to je dokázáno psychology, možná proto většina maminek nerada opouští takto malé děti…ale je to na každé, navíc někdy to prostě nejde, přiznám se že u takovýchto drobečku byl můj zivot jen s nimi, asi bych se nedokázala bavit a mít doma 3,5 měsíční miminko :nevim: ale to je čistě můj pohled na věc…zásadně nehodnotim a neodsuzuji nastavení jiných maminek

tini
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 29.06.19 23:13
@GabbyW píše:
Podstatné je právě to, že to s nim “babička perfektně umí a ty jí stoprocentně věříš”. Tohle právě nemá každý :)

Presne tak, protoze vim, ze mama mi nezavola, kdyz se neco bude dit, protoze „co by se asi delo“, protoze vse co ji chci rict jsou nesmysly a ona vi vse nejlepe a „co by se asi tak mohlo stat“. Proste u nas neni duvera a uz ani vule na zadne strane

romik0013
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 29.06.19 23:14

Ja taky. v tyhle dobe kojila a jeste dlooooouho potom :mrgreen: ale i kdyby ne, tak jedine hlidani pres noc pripada u nas doma…sem na rodicovske, aby sem si to s ni co nejvic uzila, ja svuj zivot nedelim s ni a bez ni, je soucasti vseho, takze ja se prizpusobim, ono mi taky nic neutece, az podroste bude na vsechno zase dost casu ;)

blumen
Hvězda diskuse 51930 příspěvků 29.06.19 23:15

Ja nemela potrebu dite nechavat hlidat. Navic teda ani nebylo komu :mrgreen: ale i tak, vecer jssm rada v klidu a doma, nemam rada lonocovani. Pro me bylo dite idealni k tomu, mit konecne vymluvu, zustat doma nebo jit domu driv a neponocovat :mrgreen:

Edit: ted ve 4,5 letech na tyden odjelo a cekam, az dorazi na misto a muzu jit spat :mrgreen:

89Luca
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.06.19 23:17

@Ivet18 jak už tu zaznělo, pokud máš někoho komu 100% věříš není na tom nic špatně. Moje vlastní máma by si netroufl-jo pokud by se něco stalo tak věřím že by to zvládla, ale jinak vždy špatně nešla když u ní nějaké vnouce pláče. A tchyni nevěřím, ae to je jedno proč. A taky jak už tu zaznělo. Můj syn na mě dost vysel (pořád jsme kojili) a nechtěla jsem ho učit na lahvičku.

kacakaca
Závislačka 2769 příspěvků 29.06.19 23:19

Oslavila jsem konec sestinedeli tim, ze jsem nakojila, nechala mimco tatovi a zasla si do kina, s cestou pres 3 hodiny. Pry neco revu probehlo, ale prezili to vsichni. Mel uz natrenovano, po porodu ji dostal do rukou na dve hodiny (mne uspali), to se mooc tesil, az mi ji preda.

romik0013
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 29.06.19 23:21

Ale o o to bude hodne i o veku..ja se na materskou hrozne tesila, i na to vstavani, nevyspani, dokola nejake uceni neceho, ja sem tu pro ni…a teda nevim kdo to psal, ale rok a pul stary dite nechat jit s nekym na dovolenou, tak to by me ani ve snu nenapadlo :zed: v prvom rade mam ja ze nej odpovednost a predstava, ze tyden u neho nebudu, nepofoukam bolistku, neobejmu…

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 29.06.19 23:22

@Ivet18 jsou tu holky, které dělají školu, tak jim občas babička hlídá i takto malé dítě, a všechno je v pohodě
pokud nekojíš, tak nevidím, proč bys nemohla na koncert jít, ten nápad, ať si to babička ozkouší, je dobrý, já bych šla

belladonna
Závislačka 3102 příspěvků 29.06.19 23:31

Každá máme jiné zkušenosti, i ty děti jsou jiné. Jiní prarodiče, přeci je normální, že to má každá máma jinak. Můj byl jako miminko nehlídatelný, potřeboval moji přítomnost, jinak skoro ve sto procentech řval. Poznal i, že ho v kočárku veze někdo jiný a řval. Kamarádka měla pohodovou holčičku, položila ji, ta spokojená u kohokoliv kdekoliv, ta měla situaci zase jinou.

Ivet18
Povídálka 20 příspěvků 29.06.19 23:31
@romik0013 píše:
Ja taky. v tyhle dobe kojila a jeste dlooooouho potom :mrgreen: ale i kdyby ne, tak jedine hlidani pres noc pripada u nas doma…sem na rodicovske, aby sem si to s ni co nejvic uzila, ja svuj zivot nedelim s ni a bez ni, je soucasti vseho, takze ja se prizpusobim, ono mi taky nic neutece, az podroste bude na vsechno zase dost casu ;)

Ja chci jit jen na koncert, to snad neznamena vyloucit dite ze sveho zivota a tam ho brat skutecne nebudu…;-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama