Proč je taková fluktuace chův v dětských skupinách?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 13.09.19 12:40
Proč je taková fluktuace chův v dětských skupinách?

Ahoj, holky,
ptám se jen ze zajímavosti - přihlásili jsme dceru do soukromé školky - 2 chůvy/učitelky na třídu /max 12 dětí, celkem mají 2 třídy) - chodili jsme tam průběžně na adaptaci od července, vše ok, a najednou ke konci srpna tam všechny 4 učitelky skončily, šly jinam a přišly 4 nové (jedna tam teda bývala už přes léto, kdy zaskakovala za ty, co zrovna čerpaly dovolenou…) Učitelky mi řekly, že v dětských skupinách se chůvy mění často pořád, a že tady se aspoň snaží stejné učitelky vždy dokončit školní rok - přitom ve státních školkách (aspoň u nás a v okolí, co vím) jsou stabilně již léta stejné učitelky… - nevíte, čím by to mohlo být? Osobně mě to hodně zklamalo, protože dcera potřebuje čas, než si na někoho zvykne a ty dnes již bývalé učitelky byly moc fajn

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Maminka-Praha
Povídálka 30 příspěvků 13.09.19 12:47

Řekla bych, ze to muže byt penězi. Mzdy tam nebudou nějak zavratne. :think: Jinak třeba zjisti, ze práce s tak malými dětmi je pro ne náročná. Nebo se nepohodnou s sefovou/šéfem. :nevim: Muže to byt cokoliv. Dcera vloni chodila do jesli a za cely rok se učitelky nemenily. Spis byl nedostatek, shanely další.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 13.09.19 13:07

Musí být v dětských skupinách študované učitelky?
Možná to dělají holky jen s nějakým kurzem a až v praxi zjistí, co je to za pakárnu a řeknou si, že jim to za to nestojí.
Zatímco učitelky, co to vystudovaly nebo mají dlouholetou praxi už ví, do čeho jdou, proč to dělají a nějaké obavy už je nerozhází :think:

nena2016
Stálice 54 příspěvků 13.09.19 13:08

@Beckyttine5 o jakou detskou skupinu se jedná?

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 13.09.19 13:11
@Mar__tanka1983 píše:
Musí být v dětských skupinách študované učitelky?
Možná to dělají holky jen s nějakým kurzem a až v praxi zjistí, co je to za pakárnu a řeknou si, že jim to za to nestojí.
Zatímco učitelky, co to vystudovaly nebo mají dlouholetou praxi už ví, do čeho jdou, proč to dělají a nějaké obavy už je nerozhází :think:

Ne, tady v té soukromé školce má většina jen nějaký certifikovaný kurz na Chůvu, který snad uděláš za měsíc, max dva… jedna tam měla i VOŠ, ale ostatní jen ten kurz a ty nové taky ten kurz… přitom oproti klasické školce to mají jednodušší v tom, že mají výrazně méně dětí, jsou na ně vždy dvě a mají i volnější program… Ale zase mají jen 4 týdny dovolené ročně a finančně nevím, jak na tom jsou v porovnání s učitelkami z klasické MŠ…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 13.09.19 13:19

@Beckyttine5 no ale hlavně, na nějakém měsíčním kurzu fakt nezískají dost vědomostí ani zkušeností, jak s takovým kolektivem pracovat.
Možná, pokud k tomu přistupují jako „pohlídám, dám najíst, pomůžu utřít zadek, však o co jde“, tak to prozření bude tvrdé.
Nehledě na to, že v těch dětských skupinách budou téměř jistě hlavně malinké děti, takže o to je to náročnější. Nemají takové zázemí jako školka, prostě jedno s druhým… :nevim:

Já bych řekla, že v tomhle je celý problém.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1241 příspěvků 13.09.19 13:22

Ano.. je to tím, že neví, do čeho jdou :mrgreen:
kdežto klasická vystudovaná učitelka s praxí to ví moc dobře a preferuje stabilitu..

Aduš8
Kelišová 5535 příspěvků 13.09.19 13:23

Já to řeknu asi takhle… Byla jsem na zvykacku v jeslích se synem týden. A já bych utekla ještě v prvním pololetí. Stejně jako práce se seniory, to prostě není pro každého. Ona dětská skupina a školka je trochu něco jiného. Ve školce jsou děti víceméně samostatné, samozřejmě v rámci možností. Ale tahle prťata, to je šílené

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 13.09.19 13:23

No a nebo taky může být celý kino v tom, že je ředitelka (nebo vedoucí, nebo jak se místní šéfka nazývá) prostě kráá… a tak se holky domluvily, že se na to můžou vykašlat hromadně… :nevim:

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 13.09.19 13:26

Jo, je pravda, že ty děti tam jsou mladší, nejčastěji kolem 2 let, kdy polovina si dojde na záchod, polovině se mění plenky, jsou vybíravější v jídle - sama jsem tam zažila, kdy jedno dítě nechtělo připravenou svačinku, tak mu nabídly jiné varianty, co by mu mohly připravit, a pak mu dělaly něco jiného než měly ostatní děti, některé děti tam mají z domu vlastní oběd, který jim musí speciálně ohřát, protože nejí to stejné, co ostatní děti… ale zase to byly samy matky, co měly zkušenosti od vlastních dětí a s dětmi to fakt uměly…

Michelle_M
Závislačka 2816 příspěvků 13.09.19 13:27
@Mar__tanka1983 píše:
No a nebo taky může být celý kino v tom, že je ředitelka (nebo vedoucí, nebo jak se místní šéfka nazývá) prostě kráá… a tak se holky domluvily, že se na to můžou vykašlat hromadně… :nevim:

Přesně toto se děje ve školce u neteře, ředitelka zvládne vždy za rok vyštvat komplet celé osazenstvo :nevim: většina se snaží s dětmi aspoň dokončit rok, ale už tam byly i takové, co to vzdaly po pár týdnech.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 13.09.19 13:30

Ale souhlasím, že to bude asi hlavně tím, že brzy zjistí, že jim ta práce tolik nevyhovuje a kolem menších dětí je více práce než kolem větších a soběstačnějších… zase je jednodušší udělat si jen krátký kurz a nastoupit, než studovat vše, co se požaduje po učitelkách ve státních MŠ… navíc jsem četla, že není ani podmínkou ten kurz absolvovat, že se pak jde jen přihlásit na zkoušky a získat certifikát, pokud se to člověk naučí doma a má nějaké zkušenosti…

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 13.09.19 13:30
@Michelle_M píše:
Přesně toto se děje ve školce u neteře, ředitelka zvládne vždy za rok vyštvat komplet celé osazenstvo :nevim: většina se snaží s dětmi aspoň dokončit rok, ale už tam byly i takové, co to vzdaly po pár týdnech.

Tak to je mi líto :-( ale tady u nás se mi zdá, že je ta ředitelka v pohodě, a holky šly prostě za lepším…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 13.09.19 13:32

@Beckyttine5 jenže ono je sakra rozdíl, starat se o dvě tři děti své, se kterými si jedeš svůj systém, v případě potřeby je můžeš pochválit-potrestat, víš kudy na ně.
Nebo mít partu deseti dětí, různé výchovy, různé povahy, navíc všechno skoro mimina. Už jenom měnit pleny polovině dětí může být záhul, když k tomu máš řešit speciální obídky a bůhvícoještě…
Fakt se nedivím, že to nepřipravené a nezkušené holky nedají…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 13.09.19 13:35
@Beckyttine5 píše:
Ale souhlasím, že to bude asi hlavně tím, že brzy zjistí, že jim ta práce tolik nevyhovuje a kolem menších dětí je více práce než kolem větších a soběstačnějších… zase je jednodušší udělat si jen krátký kurz a nastoupit, než studovat vše, co se požaduje po učitelkách ve státních MŠ… navíc jsem četla, že není ani podmínkou ten kurz absolvovat, že se pak jde jen přihlásit na zkoušky a získat certifikát, pokud se to člověk naučí doma a má nějaké zkušenosti…

no a to je podle mě právě hrozně špatně.
Vždyť ty holky neví vůbec nic o skupinové práci, o psychologii, o dynamice v kolektivu,…
Vem si, že by se ti najednou do bytu nasypalo dvanáct batolat. Jak to zorganizuješ, aby to fungovalo dýl než hodinu? ;)
I proto se ty školy študují…
Já sama sebe považuju za logicky uvažující, samostatnou, inteligentní ženu, co je schopná zorganizovat všechno, od bandy opilců po partu dětí od kamarádek.
A i tak si myslím, že bych do týdne seděla v rohu, hlavu v dlaních a tiše bych si plakala do výstřihu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.09.19 v 13:37

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama