Proč je tu půlka diskutujících zadlužená?

53
29.2.16 21:52

Proč je tu půlka diskutujících zadlužená?

Zdravím, nedá mi to se nezeptat, není to nijak špatně míněno - ale jaktože tu má tolik maminek tolik dluhů? Jak se to vůbec stane?

Nemám na mysli případy, kdy si někdo vezme půjčku na televizi dovolenou dárky či dokonce ledničku či pračku, to je bohužel hloupost těch lidí a nikdo s tím nic neudělá. Ale jak se to tedy stane? Chápu že můžou nastat v životě takové případy…ale že by jich bylo tolik? Neříkejte mi že jsme stát kde se děje takové množství tragédií…práci (i když třeba mizernou) sežene ve finále každý, jídlo (taky mizerné) se nechá s trochou rozumu koupit nesmírně levně. Přijde mi, že pokud se nestane vyloženě nějaká tragédie, tak těžko nastane situace kdy je nutné zadlužit se.

Přijde mi to jen, nebo se lidé zadluží protože je to lehčí? Protože na něco kašlou, nedovedou si představit vydržet rok o „suchých rohlících“ a tak si vezmou půjčku s tím že to přece splatí a teď se budou mít líp. Zajímají mě vážné odpovědi, možná jsem měla v životě jenom štěstí, ale neznám osobně nikoho kdo by byl zadlužený nebo s tím měl nějaké problémy, proto mě překvapuje, že o tom pořád všude čtu a slyším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Poison Eve
29.2.16 21:55

Ja jsem zadluzena a jeste dvacet let budu, nebot mam hypoteku :nevim:. Hlasim se timto mezi zadluzene.

• Nahlásit
  • Citovat
589
29.2.16 21:56

Ahoj! Podle mého znáš spoustu zadlužených lidí, jen o tom nevíš. Oni se k tomu lidi neradi přiznávají, raději si potajmu berou půjčky a dusí to v sobě, protože pokud by to přiznali, tak by si nepřipadali dobře. Myslím si, že dalším důvodem zadluženosti je žití na kontokorent + finanční negramotnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
29.2.16 21:56

Mě spíše zaráží, jak si může dlužník vysedávat s mobilním internetem a cigárem frontu na sociálce pro dávky hmotné nouze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
29.2.16 21:57

Blbost lidi, spatna financni situace, dluh za nekoho jineho… osobne zadluzene lidi znam. Dluh z podnikani a dluh z blbosti - da se rict z financni negramotnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
29.2.16 21:57

Fakt neznáš nikoho kdo ma půjčku/hypotéku na bydleni? :think:
Ja zas neznám asi nikoho kdo zadluženy neni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
848
29.2.16 21:58

Asi máte vážně štěstí a vaši přátelé též: http://www.profipravnik.cz/…kuci-35.html

Alarmující je, že s exekucí má více méně aktuální zkušenost již více než 20 procent občanů České republiky, a toto číslo neustále roste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
29.2.16 21:58

Ano, i hypoteka je dluh, i nakup pracky na splatky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
29.2.16 21:59

@JanaStey být zadlužen anebo mít s tím problém, je sakra rozdíl… :think:

Jak Tvé okolí přišlo k bydlení, např.?

• Nahlásit
  • Citovat
7320
29.2.16 22:00

@Aneťák89 ja zadluzena nejsem :-D zatim :-)

Myslim, ze zakladatelka myslela spis ty, co jsou v pruseru a neni schopny splacet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8317
29.2.16 22:01
@Aneta.Berg píše:
Ahoj! Podle mého znáš spoustu zadlužených lidí, jen o tom nevíš. Oni se k tomu lidi neradi přiznávají, raději si potajmu berou půjčky a dusí to v sobě, protože pokud by to přiznali, tak by si nepřipadali dobře. Myslím si, že dalším důvodem zadluženosti je žití na kontokorent + finanční negramotnost.

To stejné si myslím také.
Měli jsme nejlepší známé. Byli zadlužený šíleně. Ale přesto si žili na vysoké noze. Nikdo, ani nejbližší rodina netušili, jak se situace má. Každý si myslel, že výlety, nakupování, večeře, vše je z vydělaných peněz. Ona ing.,on taktéž inteligentní člověk. Dopadlo to špatně, o vše přišli, rozvedli se a dodnes se topí v dluzích. A půjčovali jim lidé z okolí, aniž by měli sebemenší podezření, že nic zpátky neuvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.2.16 22:02

Taky se hlásím mezi dlužníky a při nízkých úrokových sazbách budu mít hypotéku klidně dalších 50 let, pokud se toho dožiju :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1405
29.2.16 22:02

Tak já znám spoustu lidí, kteří jsou zadlužení z blbosti - neplacení internetu, telefonu atd. prostě tam naskákaly penále, který už byly tak vysoký že dotyční už to nebyli schopní uhradit a neřešili to..řekli si nějak to dopadne :zed:. Nepochopitelný…naštěstí pro mě poučný tak si vše hlídám. Ale sama jsem se dostala do dluhu tak, že muj otec za mě něco nezaplatil když mi bylo asi 12 a v 18 mi to samozřejmě dorazilo i s penálema :cert:. Naštěstí už to mám vyřešený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
29.2.16 22:03

My jsme nikdy nebyli zadlužení ani korunou. Já bych brala zadlužení ve formě hypotéky, ale manžel ne a nechce, takže nezbývá nic jiného, než čekat, než si na barák vyděláme, a to bude dloooouho.. Ale co s ním nadělám! :cert: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
29.2.16 22:05

@Pomka Tak to jsi dobra :palec:

Je mi jasne jak to bylo myšleno, ale zakladatelka pise, ze nezna nikoho zadluzeneho :nevim: ;)

Každopádně taky nevim o nikom v okolí, kdo by mel zbytecne pujcky a mel s tim problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama