Proč je tu tolik rejpavých reakcí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
afghani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 22:05
Proč je tu tolik rejpavých reakcí?

Ahoj holky, chci se zeptat, jaký vidíte smysl diskusí na emiminu? Já osobně ho vidím v tom pomoct jiné ženě, předat svoji zkušenost, snažit se v dobrém a v klidu poradit. Proto mě překvapuje v některých diskusích tolik rejpavých reakcí a hysterie, tolik napadání. Připadá mi to zbytečné(!). Zaráží mě např. v diskusích o sociálních dávkách atd.,že když se tam některá zeptá, často hned dojde k reakcím, že chce jen zneužívat dávky, že má jít dělat, poradit si bez pomoci státu atd. Přitom my o situaci uživatelky nic nevíme, ani nám nepřísluší někoho soudit, myslím si, že cílem by mělo být věcně reagovat na její dotaz. Mám ráda dva citáty z Bible:Hoď kamenem, ale jen ty, jenž jsi bez viny! a Třísku v oku druhého vidíš, trám ve vlastním ne! Často jsem se v životě unáhlila, někoho odsoudila, aniž bych o jeho situaci věděla víc, proto už jsem opatrná. Chci se zeptat vás, jak to cítíte vy, jestli vás někdo v diskusi někdo nesmyslně napadl, a v čem vy vidíte smysl diskusí tady na emiminu. Dík :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »
Reakce:
destrukce
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 22:08

To by vydalo na knihu :lol:

petruska131
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 02.02.17 22:09

@afghani Presne!! Moje slova :palec: Posledni dobou, kdyz sem nekdo napise dotaz, v zaveru se jeste omluvi, protoze tady uz je to jen o hodnoceni a buzeraci druhych :( Driv to tu bylo jine…lepsi :nevim:

Ketris
Echt Kelišová 9811 příspěvků 02.02.17 22:10

… protože hormony :mrgreen:

bigl
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 02.02.17 22:12

Někdo ti poradí, někdo tě napadne.
To bude vždycky tam, kde lidi přispívají anonymně. Sice pod nějakým smyšleným jménem, ale stejně anonymně. Nikdy nechápu, že se tady někdo rozčiluje, že někdo přispívá anonymně, mě připadá, že anonymní jsme všichni. Když je to pod rouškou anonymity, lidi si dovolí říct víc a být otevřenější, než kdyby to bylo z očí do očí. S tím by měl každý počítat, zvlášť, když se jedná o nějaké kontroverzní téma.
To je holt virtuální život. Ne jenom na emiminu.

Ketris
Echt Kelišová 9811 příspěvků 02.02.17 22:13

Víš co, když se tu sejde kupa těhotných nebo i velice „zkušených maminek, které prostě mají ve všem pravdu“ :roll: pak se není divit, že jsou dohady a hlavně ty hádky.. Prostě každý umí posuzovat cizí život nejlíp, ale na svůj se ani nekoukne.. Je to smutné, proto je nejlepší takové lidi ignorovat a radějí z diskuze odejít.. Už jsem tu zažila dost takových rýpalek, ale já se snažím vždy si zachovat chladnou hlavu :andel:

Ester13
Kelišová 5846 příspěvků 02.02.17 22:13
@Ketris píše: … protože hormony :mrgreen:

:lol: :lol: :pankac: Přesně :)

Liliana08
Zasloužilá kecalka 585 příspěvků 02.02.17 22:16

Nikdy jsem neměla pocit, že by mě v diskuzi někdo napadl. Ale zase s negativními reakcemi a případně kritikou mé osoby tak trochu počítám a to, že se mnou někdo nesouhlasí a odporuje mi neberu jako napadení.
Jako hlavní smysl diskuzí tady vidím to, že zjistím názory/rady ostatních na určitou situaci. Ale upřímně mě trochu zaráží to, že se tady lidé ptají na věci, co si na internetu najdou mnohem rychleji a navíc správně (co se týká například i těch soc. dávek).

Fonty
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 1 inzerát 02.02.17 22:18

Smysl vidím stejný. Bohužel již několikrát jsem vznesla dotaz a dočkala se všeho možného, dozvěděla jsem se jak mám nevychovane dítě a jak trapim svého muže a podobne libůstky. Domnívám se, ze anonymita internetu je mocná a musím si říkat, že ten, kdo mi sprdnul, může byt vlastně zamindrakovana nešťastná ženská, co toho muže doma ani nemá. Nebo nevím. Je hrozné, jak se občas útočí. Několikrát jsem přemýšlela že končím a už sem nenahlednu, ale abych byla spravedlivá, e mimi mi několikrát pomohlo..jen jsem se utvrdila v tom, že spíše nahlížet do již proběhlych ci starších diskusí. Ta kritika a to jak hned všichni ví jak to doma máme, mi odradila. Je to každopádně škoda.

Ginuš
Hvězda diskuse 38092 příspěvků 02.02.17 22:34

@afghani občas na mě někdo vyskočí a to třeba jen proto, že napíši názor. Vidím problém i v tom, že to kolikrát přes písmenka vyzní jinak - prostě chybí intonace a gestikulace a problém je na světě. Nejsem dokonalá, někdy taky vyjedu, ale zrovna dneska jsem venku koukala na dospívající mládež a prostě jsou jinde. 20 let rozdílu a prostě se to někde projeví.
Já se tu dozvěděla, že mám doma hladové nahé dítě a chlap mě podvádí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a to jen proto, že jsem měla prostě rozdílný názor :nevim:. Dneska jsem opravila jednu uživatelku protože něco napsala špatně - vysvětlení IVF a KET a hned jsem byla označena za tu, co ráda poučuje :roll: neuděláš nic. Ženský si prostě nesednou :nevim:

jakákoliv
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 02.02.17 22:44

Taky mě zbytečné rýpavé komentáře vytáčí..zrovna tak jako chytání za slovo a to, že se dost často diskuze zvrhne na řešení úplně něčeho jiného, než na co se zakladatel/ka ptal/a :zed: a v momentě, kdy se někdo brání, tak je stejně smeten, že s tím musí přece počítat, když přispívá na anonymní webovou diskuzi :zed: původně jsem diskuze tady chápala jako pomoc s problémem, předání zkušeností, ale bohužel to tak ve finále dost často vůbec není..holt jsou tu i lidi, kteří si musí za každou cenu rýpnout, i když přímo k tématu nemají co říct…a dost často jsem si všimla, že třeba diskuze na začátku běží v klidu, komentáře jsou k věci, psané se snahou pomoci..no a pak se najde první rýpal a davová psychóza jen jede :zed:

monrom
Nováček 02.02.17 22:45

@afghani naprosto souhlasím. Žel se mi zdá, že nejčastěji rýpou nejčastěji přispívající uživatelky, tudíž ty, které čtou a reagují na vše. Nejspíš nemají nic lepšího na práci anebo jsou na emiminu již tolik závislé, že si nemohou pomoct. Nebo se jinde než tady realizovat neumí…

Alkata
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 02.02.17 22:47

Vítej na internetu, ty tu musíš byt nová :lol:

jakanas
Kelišová 6330 příspěvků 02.02.17 22:51

To je hrozný zase téma kde sou samý protivný ženský co na něco ( někoho) nadávají :lol: :mrgreen: :lol: :P

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 17294 příspěvků 02.02.17 22:52

Stalo se mi to několikrát - v obou směrech. Až na malé výjimky jsme si to v pohodě vysvětili a jede se dál, do dalších diskusí žádnou zášť netaháme. Na to je sám život příliš náročný, aby se člověk samoprudil ještě virtuálně :mrgreen:
Jinak hodně často se mi potvrzuje fakt, že řeč je pramenem nedorozumění. A zejména pak ta písemná, kdy si člověk řadu slov vyloží jinak, než byla myšlena, nebo se zrovna nenachází v optimální psych. konstelaci, tak ho popudí věc, která by ho jindy zanechala chladným.
Ale kde je vůle, je i cesta - je to o komunikaci a vysvětlení. Nemám důvod zanevřít na emimino jako takové.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >