Proč je u nás tak malý zájem o pěstounskou péči?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enmamma
Závislačka 2985 příspěvků 07.11.18 16:27
Proč je u nás tak malý zájem o pěstounskou péči?

Milé maminky, zajímal by mě váš názor, jestli jste někdy uvažovaly nad tím, vzít si nějaké dítě do pěstounské péče. Jaké máte pro a proti. Ptám se proto, že nebiologických pěstounů je málo a děti, které nejsou právně volné proto nemají příliš velkou šanci vyrůstat v rodině a zůstávají v ústavech. Samozřejmě počítám, že byste se za prvé zeptali a proč si je nevezmu já. Tak předem odpovídám. Už mám dvě. Je mi ale líto těch dětí, které si nikdo nevezme. Tak se ptám na důvody. Předem díky za odpovědi, ať budou jakékoliv.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 07.11.18 16:34

Uvažujeme. S největší pravděpodobností do toho i půjdeme, pokud budeme mít možnost žádat o PP jako pár (a poté, co lehce odrostou naše biologické děti).

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 07.11.18 16:35

Protože hrozí návrat do bio rodiny.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2382 příspěvků 07.11.18 16:35

@Enmamma šla bych pouze do adopce, ne do pestounstvi. Pořád by me strašila představa, že se jednou vynoří bio rodiče a dítě si vezmou zpět. A adopcni proces je celkem jen pro otrle

Enmamma
Závislačka 2985 příspěvků 07.11.18 16:36
@SlečnaDahlia píše:
Uvažujeme. S největší pravděpodobností do toho i půjdeme, pokud budeme mít možnost žádat o PP jako pár (a poté, co lehce odrostou naše biologické děti).

Já vám fandím. Jste skvělí. :hug:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 07.11.18 16:42
@Enmamma píše:
Já vám fandím. Jste skvělí. :hug:

Nejsme, jsme docela normální smrtelnice :D Přemýšlíme více o dočasném pěstounství než o dlouhodobém. Nějak si myslíme, že nejlépe posloužíme jako přestupní stanice, kde ty děti budeme chovat, než se jim najde jejich rodina. Ale kdo ví. Obě v práci potkáváme děti, které jsou něčím ohrožené, jedno z nich mě i donutilo se rekvalifikovat, takže dost možná narazíme na nějaké, které se rozhodneme opatrovat trvale.

SAJ
Závislačka 3148 příspěvků 07.11.18 16:42

Když jsem byla mladší a deti byly menší (a hlavně dokud jsem byla bezdětná), byla jsem přesvědčená, že do toho jednou půjdeme. Už si to nemyslím. Nevím, jestli bych to zvládla.

Navíc mám v okolím pár případů, kdy to nedopadlo úplně nejlíp (a díkybohu taky ještě jeden, kdy se to snad schyluje k lepšímu) a to mě dost odrazuje. Puberta je peklo a prubířský kámen i u vlastních bio dětí, o to víc u dětí, které do nesou balvan z minula.

Příspěvek upraven 07.11.18 v 16:43

Enmamma
Závislačka 2985 příspěvků 07.11.18 16:43
@Tichošlápek píše:
Protože hrozí návrat do bio rodiny.

Ano, to může hrozit, ale není to tak, že soud vždy vyhoví.

Tichošlápek
Extra třída :D 10415 příspěvků 07.11.18 16:46
@Enmamma píše:
Ano, to může hrozit, ale není to tak, že soud vždy vyhoví.

Ale to je jedno, ta možnost tam je. Proto to pro mne vůbec není volba

Akinom
Závislačka 4609 příspěvků 07.11.18 16:50

Ahoj,
myslím si, že je to i díky papírování, různých šetření atd.
Chtěli jsme být pěstouni na přechodnou dobu, vše zařízené byla u nás sociálka z našeho města. pak to šlo ke krajské sociálce- a tam kámen úrazu. první půl hodinu jak jsme ideální, mladá zajištěná rodina, s dobrým zázemím. dům se zahradou, dětské hřiště atd. a pak následovala druhá půl hodina, kde nám to nenápadně rozmlouvali. co naše děti, že jsou malé. nemáme zkušenosti s puberťáky a podobné pro mě výmysly. jenže po té druhé půl hodině, kdy si vlastně protiřečili, jsme se rozhodli to stáhnout. nemůžu v takové věci spolupracovat s někým, komu nevěřím. jednou a podruhé b. a možná nevěřili ani oni nám. nevím. bylo by to na dlouhé rozepisování.

pak si myslím, nemusí to být samozřejmě pravda, že v dnešní uspěchané době nemají někteří rodiče čas na svoje děti, natož na ,,cizí,,

Enmamma
Závislačka 2985 příspěvků 07.11.18 16:53
@Akinom píše:
Ahoj,
myslím si, že je to i díky papírování, různých šetření atd.
Chtěli jsme být pěstouni na přechodnou dobu, vše zařízené byla u nás sociálka z našeho města. pak to šlo ke krajské sociálce- a tam kámen úrazu. první půl hodinu jak jsme ideální, mladá zajištěná rodina, s dobrým zázemím. dům se zahradou, dětské hřiště atd. a pak následovala druhá půl hodina, kde nám to nenápadně rozmlouvali. co naše děti, že jsou malé. nemáme zkušenosti s puberťáky a podobné pro mě výmysly. jenže po té druhé půl hodině, kdy si vlastně protiřečili, jsme se rozhodli to stáhnout. nemůžu v takové věci spolupracovat s někým, komu nevěřím. jednou a podruhé b. a možná nevěřili ani oni nám. nevím. bylo by to na dlouhé rozepisování.pak si myslím, nemusí to být samozřejmě pravda, že v dnešní uspěchané době nemají někteří rodiče čas na svoje děti, natož na ,,cizí,,

My jsme tím procesem také prošli, bylo to hrozné. Ale když pak si dítě vezmete a všichni zjistí, že prospívá a vše je v pohodě, tak u další žádosti o dítě to jde úplně v pohodě a jdou vám na ruku. Chce to překlenout ten nepříjemný proces prověřování.

sakota
Kelišová 5498 příspěvků 07.11.18 16:53

Neuvažovala a asi ani nikdy uvažovat nebudu (ale ani o žádné jiné formě náhradní péče). Stačí mi mé děti. Jediná výjimka by asi byla, kdyby někdy měli děti moji sourozenci a něco se s nimi stalo a bylo potřeba se o ně postarat.

rena621
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 07.11.18 16:57

Obcas nemam nervy ani na svoje ne to jeste dalsi mit doma. @Enmamma

Akinom
Závislačka 4609 příspěvků 07.11.18 17:00

@Enmamma jenže podle mě ten nepříjemný proces jak ty říkáš, hodně lidí odradí. možná. není to jako když jdu na úřad, tak tu protivnou nedůvěřivou ženskou přetrpím jednou za x, nebo prodavačku. ale člověka s kterým mám na tak zásadní věci spolupracovat, nebo mi budou chodit na kontroly domů prostě nepřekousnu :(

truelly
Závislačka 2770 příspěvků 07.11.18 17:10

Mám své děti, takže takto neuvažuji. Kdybych děti mít nemohla, byla bych pro adopci nebo pěstounskou péči. Ovšem, já bych asi dlouho zvažovala a vybírala…jdyby bylo třeba postarat se o děti někoho z rodiny, to by samozřejmě bylo něco jiného.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >