Proč je ve vložkách plast?

Anonymní
9.12.20 14:47

Proč je ve vložkách plast

Teď poslední dobou pozoruju, že se v obchodech objevují vložky ze 100% bavlny i na internetu jsou na to různě reklamy. Koukla jsem na to a i přes to, že ty ceny jsou tak neuvěřitelně přemrštěné, jsem je vyzkoušela a byly lepší než ty obyčejné, upřímně jsem si vždycky myslela, že vložky jsou všechny bavlněné a ono ne. Plus se vede debata o tom jak ten plast ničí planetu ty plasty z toho, jako náhrada se doporučují látkové vložky nebo kalíšky.. Kdy vůbec ten přechod z bavlny na umělinu u vložek nastal, chápu, že se to stalo kvůli maximalizaci zisku prodejce, ale stejně.. Co si o tom myslíte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3332
9.12.20 14:57

Stalo se to proto, že plast je prostě levnější, navíc ten povrch lépe snáší kontakt s tekutinou a taky ti neprosaknou na kalhotky. Já taky používám šetrnější pomůcky, ten plast mi na pokožce nesvědčí. A masově se bavlněné nepoužívají právě kvůli ceně. Bratranec má třeba tři dcery a manželku, nedovedu si představit, kolik by je měsíčně stála taková bavlněná výbava (pokud teda nemyslíš látkové pratelne vložky). Já mám třeba měsíčky krátké a slabé, tak si „můžu dovolit“ i tohle „lepší“ zboží, ale když jsi třeba samozivitelka, tak dat měsíčně 500 za menses je celkem dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19235
9.12.20 14:58

Plastové vložky nepoužívám, používám kalíšek a látkové nebo přírodní vložky, je to opravdu obrovský rozdíl pocitově a navíc se šetří živ. prostředí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 15:04

Edit

Příspěvek upraven 30.12.20 v 07:02

• Citovat
  • Nahlásit
8299
9.12.20 15:19
@Anonymní píše:
Teď poslední dobou pozoruju, že se v obchodech objevují vložky ze 100% bavlny i na internetu jsou na to různě reklamy. Koukla jsem na to a i přes to, že ty ceny jsou tak neuvěřitelně přemrštěné, jsem je vyzkoušela a byly lepší než ty obyčejné, upřímně jsem si vždycky myslela, že vložky jsou všechny bavlněné a ono ne. Plus se vede debata o tom jak ten plast ničí planetu ty plasty z toho, jako náhrada se doporučují látkové vložky nebo kalíšky.. Kdy vůbec ten přechod z bavlny na umělinu u vložek nastal, chápu, že se to stalo kvůli maximalizaci zisku prodejce, ale stejně.. Co si o tom myslíte vy?

Ze stejného důvodu, jako nastal přechod z látkových na papírové pleny, z látkových na papírové kapesníky, z látkových hadriku na papírové utěrky, vlhčené ubrousky a na milion dalších věcí na jedno použití atd. Lidé jsou prostě a jednoduše pohodlní a vyhovuje jim po použití vyhodit a o nic se nestarat.
Jestli myslíš, kdy nastal přechod od jednorázových naplněných vložek na umělé, tak podle mě žádný takový přechod nebyl. Pamatuju si mamčiny vložky z poloviny 80. let a první papírové pleny z období revoluce a bavlnu neviděly ani z rychlíku. Uvnitř buničina a zvenku netkaná textilie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 15:35

Edit

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 15:41

Edit

• Citovat
  • Nahlásit
29189
9.12.20 15:50
@Anonymní píše:
Teď mi dochází, že jsme se asi nepochopily, já mám na mysli přechod z těch jednorázových bavlněných na jednorázové umělé, teď právě všude vidím reklamy na jednorázové 100% bavlněné od značek Natracare, Organyc a zahlédla jsem i od Naturelly a Always.

Třeba Ria nemá plastový povrch, nic nikam nestéká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8299
9.12.20 15:56
@Anonymní píše:
Teď mi dochází, že jsme se asi nepochopily, já mám na mysli přechod z těch jednorázových bavlněných na jednorázové umělé, teď právě všude vidím reklamy na jednorázové 100% bavlněné od značek Natracare, Organyc a zahlédla jsem i od Naturelly a Always.

Na to jsem ti odpovídala v druhé části mé odpovědi. Dřív byly vložky vatové - i intimky byly poměrně tlusté, natož vložky na silnější menstruaci. Pamatuju si, jak jsem si ve třinácti dala poprvé vložku a v úzkých džínách to bylo na mě jako na dítěti sakra vidět, vypadalo to, jako bych měla v kalhotách pořádnou jitrnici. Kromě toho to bylo nepohodlné. A na povrchu to mělo stejně tu netkanou textilií, takže stejně umělinu, na spodní straně byl taky většinou igelit a člověk se stejně potil. Ale s bavlněnou jednorázovkou v dnešním pojetí to nemělo moc společného. Pak byly moderní ty absorpční gely, Allwaysky dělala masivní reklamu v televizi, jak modelky lijou na vlozku modrou tekutinu a pak ji stříhání nůžkami napůl. A my, děvčata i kluci, jsme to po vzoru reklam opakovali na školních záchodcích :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:11

Edit

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:14

Edit

Příspěvek upraven 30.12.20 v 07:01

• Citovat
  • Nahlásit
22653
9.12.20 16:42
@Anonymní píše:
Jo tak, já právě myslela, že musela být doba, kdy se používala ta bavlna, protože je to takový základní materiál..

Ja si pamatuju jeste vatove v takovem sitovanem obalu. Byly tluste, nedrzely na miste. Jestli mas na mysli tyhle, tak na tech byla bavlnena tak ta sitovina. Ani zadne dalsi, ktere pamatuju, nebyly bavlnene. Tak jestli ma nekdo potrebu se vracet k tem neforemnym sjizdicim kvadrum, tak prosim… Pouzivam tez Ria a za kvadry bych je nevymenila ani kdyby mi za to priplaceli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19620
9.12.20 16:54
@Anonymní píše:
Jo tak, já právě myslela, že musela být doba, kdy se používala ta bavlna, protože je to takový základní materiál..

No, to používala ještě moje prababička. Ale ta vyprávěla, jak měly našité takové silnější obdéníky naplněné látkou. A ty potom vyvářely. No dovedeš si představit, jak to muselo vypadat, když byly v domě třeba 4 ženy. Potom prý přišly ty hnusné kvádry s buničinou. A pak umělé a křidélka. A teď můžeš mít zase bavlněné pratelné.

A ty bavlněné jendorázy mně přijdou na stejném principu jako ty eko bio dětské plínky z kukuřice atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:03

Edit

Příspěvek upraven 30.12.20 v 07:01

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 17:05

Edit