Proč jsou Češi stále vůči seznamkám tak negativní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 21:17
Proč jsou Češi stále vůči seznamkám tak negativní,

Všimli jste si toho taky? Dost mě to překvapuje, stále se snažíme orientovat na západ, kde je tenhle způsob seznamování už naprosto normální, ale tady se na to stále kouká jako na něco vadného. Každému dle jeho gusta, ale když se na mně někdo kouká jako na podivný exemplář, když řeknu, že jsem partnera poznala na seznamce, moc příjemné to není, i když osobně s tím problém nemám…navedl mě na to rozhovor holek z práce - v lepším případě se diví, že to funguje ale ten idiom „na seznamce jsou jen samí zoufalci“ tam padnul taky a několikrát.
Osobně nemám jednu zkušenost přes internet ale více - dříve jsem to s chlapama moc neuměla a když už jsem se to tak nějak naučila, stejně jsem měla nakonec největší štěstí touto cestou. Jsem normální holka, která se chlapům líbí a občas mě i někdo někde osloví, nežiju v bublině sociální sítí, mimo práci na internetu visím minimum času, jelikož pořád někde trajdám, jsem dost aktivní a mám dost přátel…a i přes to jsem projela seznamku čas od času, když už mi bylo smutno, nikdy jsem neměla víc, jak dvě setkání a oslovila jsem jen pár mužů, jelikož dalekosáhlé vypisování je pro mně ztrátou času - a vlastně to vyšlo vždycky na první dobrou. Seznamku chápu jako jednu z možností, jak se seznámit, ráda bych lásku „přirozeně“, ale když to nejde? Můžu být ráda, že jí nacházím aspoň takto:) a vždy ti kluci byli normální.

Proč mezi Čechy ten negativní stereotyp stále převládá?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 08.10.18 21:22

Asi jak mezi kterými. Je to stejné, jako když někdo řekne, že jen blázni chodí k psychologovi a kdo tam jde, je navždy divný. A pak jsou lidi, co nejsou úzkoprsí a nemají maloměšťácké názory. Každému co jeho jest

jita22
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 08.10.18 21:27

Na 1 aspon na prvni pohled normalniho chlapa jsem na seznamce narazila minimalne na 10 typku, kteri fakt vypadali jako velici zoufalci.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 08.10.18 21:30

At si kazdej dela co chce, ne? Chces seznamky? Tak do toho. Ja bych se k tomuhle nikdy nesnizila. Pokud me chlap zaujal, padla nejaka jiskra, stacilo se oslovit. To je stejny jako s holenim/neho­lenim, nositka ano/nositka ne, jist mouku/nejist mouku. Proste zalezi na jedincich

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 08.10.18 21:36
@Micaella22 píše:
At si kazdej dela co chce, ne? Chces seznamky? Tak do toho. Ja bych se k tomuhle nikdy nesnizila. Pokud me chlap zaujal, padla nejaka jiskra, stacilo se oslovit. To je stejny jako s holenim/neho­lenim, nositka ano/nositka ne, jist mouku/nejist mouku. Proste zalezi na jedincich

Záleží na jedincích, ale ty to tu už zabarvuješ, že k seznamkám je potřeba se snižovat, takže jsi jen zakladatelce potvrdila, že je to něco ekl a neměla by to moc říkat nahlas, jakým fuj způsobem se seznámila :roll:

Enmamma
Závislačka 3071 příspěvků 08.10.18 21:38

Já šla jednou na rande ze seznamky. Přišel kluk v umaštěným baloňáku a celou dobu mi vykládal, jak měl ženu, která mu bohužel zemřela a žili spolu v objetí mezi knihami v malé garsonce a skoro nevycházeli, protože jim stačila jejich láska a knihy.

Enmamma
Závislačka 3071 příspěvků 08.10.18 21:39

Zapomněla jsem dodat, že se mě stále ptal, jestli bych s ním nechtěla žít také v osamnění mezi těmi knihami.

debra.morgan
Závislačka 4199 příspěvků 08.10.18 21:41

Žadny z paru v mem okoli, ktere se seznamily na seznamce neměl happy end, nevim proč, ale je to tak…vetsina chlapu se kteryma sla kamaradka na rande byli nepouzitelni zoufalci, mamanci, nemakačenka…samý problematičtí zje­vy.

bez ohledu na to bych na seznamku nikdy nesla, nikde se nelze lip, nez tam.

Kelsey
Hvězda diskuse 44894 příspěvků 08.10.18 21:42

At si opravdu kazdy hleda protejsek, kde chce a zije si svuj zivot. Zas kazdy seznamku nepotrebujeme, aby se nasel protejsek.
Hledas partnera nebo sledujes lidi, jestli hledaji na seznamkach?

Detsa
Extra třída :D 11018 příspěvků 08.10.18 21:43

To je všechno o předsudkách. Ona seznamka se někomu jeví jako taková poslední možnost, když se mu nejde seznamovat. Kdo tam nebyl, nepochopí, že tam chodí i naprosto normální lidi. Taky jsem nikdy nechtěl jít na seznamky a nemyslel jsem, že to někdy budu muset podstoupit. Bral jsem to jako takovou poslední možnost, až snad zoufalost, že bych tam někdy šel. Ale nakonec i na mě došlo a zkusil jsem to tam :). I když teda nakonec neúspěšně, měl jsem ze seznamek hodně schůzek a seznámení. Což beru jako dobrou zkušenost.

Myslím, že by ses něměla vůbec nikomu obhajovat :kytka:. Být na seznamkách není vůbec nic špatného. Chodí tam i úplně normální lidi. Naopak mi přijde fajn a líbí se mi, že se někdo chce seznámit a zkouší i tudle možnost. A co je nejdůležitější, že tys byla úspěšná. To ti nikdo nevezme, že bez seznamky bys ho nepotkala.

Příspěvek upraven 08.10.18 v 21:44

Hroznej puberťák
Kelišová 5411 příspěvků 08.10.18 21:43
@Anonymní píše:
Všimli jste si toho taky? Dost mě to překvapuje, stále se snažíme orientovat na západ, kde je tenhle způsob seznamování už naprosto normální, ale tady se na to stále kouká jako na něco vadného. Každému dle jeho gusta, ale když se na mně někdo kouká jako na podivný exemplář, když řeknu, že jsem partnera poznala na seznamce, moc příjemné to není, i když osobně s tím problém nemám…navedl mě na to rozhovor holek z práce - v lepším případě se diví, že to funguje ale ten idiom „na seznamce jsou jen samí zoufalci“ tam padnul taky a několikrát.
Osobně nemám jednu zkušenost přes internet ale více - dříve jsem to s chlapama moc neuměla a když už jsem se to tak nějak naučila, stejně jsem měla nakonec největší štěstí touto cestou. Jsem normální holka, která se chlapům líbí a občas mě i někdo někde osloví, nežiju v bublině sociální sítí, mimo práci na internetu visím minimum času, jelikož pořád někde trajdám, jsem dost aktivní a mám dost přátel…a i přes to jsem projela seznamku čas od času, když už mi bylo smutno, nikdy jsem neměla víc, jak dvě setkání a oslovila jsem jen pár mužů, jelikož dalekosáhlé vypisování je pro mně ztrátou času - a vlastně to vyšlo vždycky na první dobrou. Seznamku chápu jako jednu z možností, jak se seznámit, ráda bych lásku „přirozeně“, ale když to nejde? Můžu být ráda, že jí nacházím aspoň takto:) a vždy ti kluci byli normální.Proč mezi Čechy ten negativní stereotyp stále převládá?

Z jakého přesně důvodu zevšeobecňuješ pár zapšklých slepic na „všechny“ Čechy? Děláš tím úplně to samé co ony :roll:

Uživatel je onlineKlopotkova
Echt Kelišová 8304 příspěvků 08.10.18 21:46
@Hroznej puberťák píše:
Z jakého přesně důvodu zevšeobecňuješ pár zapšklých slepic na „všechny“ Čechy? Děláš tím úplně to samé co ony :roll:

zapšklých slepic :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.18 21:47

@Hroznej puberťák slýchala jsem to i jinde. Jen tady to bylo nějak koncentrované, tak mi tak přišla na mysl tato myšlenka.

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 08.10.18 21:49
@debra.morgan píše: Žadny z paru v mem okoli, ktere se seznamily na seznamce neměl happy end, nevim proč, ale je to tak…vetsina chlapu se kteryma sla kamaradka na rande byli nepouzitelni zoufalci, mamanci, nemakačenka…samý problematičtí zjevy.bez ohledu na to bych na seznamku nikdy nesla, nikde se nelze lip, nez tam.

Ja sveho manzela taky nenasla na seznamce ale seznamili jsme se klasicky u piva a cigarka v hospode, asi jako kazdy.
Dnesni zenske jsou desne narocne na chlapy.
Ja od toho sveho hlavne vyzaduju aby odevzdaval penize na muj spolecny ucet, z ktereho platim co uznam za vhodne, taky muj muz ma zakazano pit, myslim tim deset a vic piv, kdyz si da jedno nebo dve cestou z rachoty nebo se zdrzi na 1 cigarko u automatu v herne, tak to mi navadi.
Ale nesmi byt v herne u automatu a piva celou noc, to bych mu hned vycinila.
Taky se muj muz musi starat o deti, psat s nima ukoly a vodit je do skoly a ze skoly a nosit mi tasky s nakupama domu, bydlime na sidlisti v 6 patre bez vytahu.

Detsa
Extra třída :D 11018 příspěvků 08.10.18 21:51
@Anonymní píše:
@Hroznej puberťák slýchala jsem to i jinde. Jen tady to bylo nějak koncentrované, tak mi tak přišla na mysl tato myšlenka.

Hlavní problém vidím ve zkreslení. Negativní zprávy se šíří vždycky rychleji a rozsáhleji. Nešťastný člověk má tendence svůj problém sdílet a pro lidi je to mnohem zajímavější. Zatímco šťastné ženy, které úspěšně našly na seznamce to nemají potřebu říkat :). Proč také, jsou šťastné. To hrozně klame.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >