Proč jsou řemeslníci tak nezodpovědní?

18
29.11.20 11:43

Proč jsou řemeslníci tak nezodpovědní?

Jdu si sem postěžovat nebo spíš povzdechnout, ale nějak mě to už dneska vytočilo. Moji prarodiče mají starší kotel. Funguje relativně normálně, ale sem tam potřebuje údržbu a to je katastrofa. Mám v telefonu asi tři a uhnat je, je naprosto nemožný. Momentálně je tam potřeba drobnost, zatím funguje, ale chce to opravu, protože člověk nikdy neví, a zvlášť v téhle zimě. První dva to odmítli s tím, že je to příliš malá zakázka, třetí teda přislíbil, že ano, ale, že má čas v neděli. Tak jsem si všechno zařídila a jela tam. Na domluvenou hodinu pochopitelně nepřijel. Tak jsem mu volala, a prej mu to nevyšlo, že snad příští neděli během rána. Dobře, nemuselo mu to vyjít, tak jsem zase dneska přijela a čekáme. Nic. Protože ráno už teda podle mě uplynulo, volám mu, a prej na to zapomněl a že je neděle a že teď už to nemá cenu, ale příští neděli určitě. Takže zase budu čekat, jestli se milostivě uráčí a dorazí příští týden. A takhle je to se vším, vždycky narazím na řemeslníka, co je pro něj všechno problém, všechno malá zakázka, a teď nemá čas. A když teda zjistí, že nemá čas, tak proč by se obtěžoval s voláním, ať na něj necekame. Já kdybych takhle dělala v práci, tak jsem dávno na dlažbě, a oni jsou drzí jak opice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2292
29.11.20 11:49

S tim, ze je to nezajimava zakazka se musis smirit, remeslniku je malo a poptavka po nich je tak velka, ze si mohou vybirat, co chteji delat. Muj muz si taky vybira jen to, co je pro nej zajimave a nejvydelecnejsi, takze svym casem nemrha na kazdou chujovinu, se kterou mu nekdo zavola. To ze vas remeslnik takhle zazdil je druha vec a bohuzel mu to nedela dobre jmeno, priste vis, ze mas zavolat nekomu jinemu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15103
29.11.20 11:49

Vážně máš konktakt jen na 3 řemeslníky? Tak obvolej další :nevim: to jsou zas problémy…jestli je to nějaka prkotina třeba by to zvládl i hodinový manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
29.11.20 11:50

Tak jako minimálně se omluvit mohl, že nestihne přijet. Každopádně mně se v těchto věcech osvědčilo otravovat, otravovat a zase otravovat :mrgreen: ono pak raději přijedou, aby měli konečně klid :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6250
29.11.20 11:52

Protože mají práce, že neví co dřív (zvlášť teďka). Kdyby jí bylo málo, tak by se chovali jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
29.11.20 11:56

Pochopitelně těch kontaktů mám víc, ale nikdo z nich to nechce dělat, protože ten kotel má 15 let. Hodinový manžel to odmítl, že je to pro specializovanýho odborníka. A takhle je to se vším. Momentálně jim v garáži stojí nepojízdné auto, protože má 30 let a žádný mechanik se do toho nechce pustit. Ale tak, když je jim přes osmdesát, tak nebudou kupovat nové věci, aby se zavděčili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4469
29.11.20 11:58

To není jen o řemeslnících, celý systém je vadný. A bude jen hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30483
29.11.20 11:58

Bohuzel uplne normalni, my zas meli objednane zedniky na novy komin na chate, vse nachystane (material jsme si museli zajistit sami), a oni nedorazili ani se neomluvili, proste ticho po pesine. Tak jsme museli shanet jine, takove nespolehlive bych uz nenahanela. Jako da se pochopit ze nechteji malou zakazku - ok, tak to maji rovnou odmitnout. Da se i pochopit ze jim to “nevyjde”. Ale proc proboha aspon nezavolaji ze teda nedorazi??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
976
29.11.20 11:59

Jsou zhýčkaní, protože ta poptávka překračuje nabídku. Je tedy možné, že jsou vytížení, protože to moc lidí nedělá. To pak musíš nabídnout vyšší cenu. Dneska je 500/h skoro minimum, hodně jich dělá za 1000/h, žádný strop to nemá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1591
29.11.20 12:01

@formena Musíš zkoušet a volat dalším. Taky jsme takhle čekali na jednoho chytraka. Vše domluveném nachystáno a on nepřijel, nezavolal nic. Slíbil další návštěvu a zase nic. No kdyby jsme se na něj vykašlali, mohli jsme mít danou věc a s ni další činnosti dávno hotové.
Protože se nám pak pár dalších věcí pokazilo, které souviseli s danou činnosti. Museli jsme obvolat ještě pár odborníku, ale ty už jsme naštěstí sehnali docela rychle.
Jinak by jsme čekali o x měsíců dál.. Takže ne všichni jsou takoví, jen musí člověk volat a hledat.
A je fakt ten, že ty malé drbky se jim dělat nechtějí. Bohužel všichni jdou na školy s maturitou, řemeslníku je málo, takže si oni pak mohou vybírat co komu budou a nebudou dělat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30483
29.11.20 12:01
@listento píše:
Jsou zhýčkaní, protože ta poptávka překračuje nabídku. Je tedy možné, že jsou vytížení, protože to moc lidí nedělá. To pak musíš nabídnout vyšší cenu. Dneska je 500/h skoro minimum, hodně jich dělá za 1000/h, žádný strop to nemá…

Jasne ale kdyz to teda vezme a rekne ze prijede a pak neprijede a ani nezavola? Co to ma znamenat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9290
29.11.20 12:02

Běžné, maličkosti mi dělají bývalí řemeslníci v důchodu.
Bohužel větší věci už často nedělají, ti noví už nejsou schopni téměř ničeho. V podstatě nejde sehnat pomalu ani řemeslnou věc, pokud člověku nevyhovuje to, co mají v obchodech.
Jejich zakázková práce je, že ti udělají to samé, co je v obchodě(včetně kvality), často podstatně dráž.
Takové ty řeči, že dělají kvalitněji a nikdo je nezaplatí, jsou k smíchu.
Teď sháním určitou věc, mají jen typizované a co potřebuji já, nejsou ochotni udělat. To jejich stojí 25-30 tisíc. Řekla jsem ji, že jim dám klidně dvojnásobek, když to bude kvalitní. Žádný zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4210
29.11.20 12:12
@formena píše:
Pochopitelně těch kontaktů mám víc, ale nikdo z nich to nechce dělat, protože ten kotel má 15 let. Hodinový manžel to odmítl, že je to pro specializovanýho odborníka. A takhle je to se vším. Momentálně jim v garáži stojí nepojízdné auto, protože má 30 let a žádný mechanik se do toho nechce pustit. Ale tak, když je jim přes osmdesát, tak nebudou kupovat nové věci, aby se zavděčili.

Tak to je dobře, že to auto je nepojízdné. :D
Každopádně to tak je. Konkrétně s revizí kotle to u nás bylo podobně. Nahnat k nám někoho byl nadlidský úkol. A nakonec přišel takový kokůtek :roll: Jednou za čas to prostě musím přežít. Na ostatní věci mám naštěstí spolehlivou firmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
29.11.20 12:13
@veria píše:
Jasne ale kdyz to teda vezme a rekne ze prijede a pak neprijede a ani nezavola? Co to ma znamenat?

No že ti prostě kadí na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32271
29.11.20 12:16

Bude hůř. Nikomu se nechce dělat rukama. A navíc stát podporuje tyhle lidi, kterým se dělat nechce, neustálým zvyšováním minimálky a všech dávek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat