Proč jste odešli ze zaměstnaní?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.10.21 23:20

Proč jste odešli ze zaměstnaní ? - pohovor

Velmi oblíbená otázka na pohovoru.
Co jim mám říct, když bývalý zaměstnanec se nemá pomlouvat nebo-li se tedy nesmí říct pravda? :mrgreen:
Práci, kterou jsem ze začátku nesnášela, mě bavila tak, že odchod jsem obrečela… bohužel
X let nikdo proti mě nic neměl, ani zákazníci, kolegyně ani řidiči… Ale, protože šefová potřebovala místo pro svojí příbuznou, tak najednou vše jsem dělala špatně, vytýkací dopis (není uveden ve výpovědi) a poté nazdar - výpověď je dohodou. (to udělala ještě další kolegyní, potřebovala místo pro dceru)

Tedy na případném pohovoru řeknu, že práce mě bavila, byla rozmanitá atd..když se budou ptát na minulé zaměstnaní. Ale až přijde otázka - Proč jste odcházela? Říct, že mě nebavila je blbost, hledám si podobné zaměstnaní. Pro nadbytečnost, když to není uvedené ve smlouvě… Konflikty s kolegyněmi - budou si myslet, že jsem konfliktní typ… Problémy se šefovou - to je ještě horší, budou čekat kdy vystartují po nich :mrgreen:
Co tedy říct, aby to byla jednoduchá a splnitelná odpověď pro ně a nemyslí si o mě kdoví co?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3792
8.10.21 23:26

Co takhle pravdu, že šefová chtěla místo pro známou, nebo, že tě nebyli schopni adekvátně finančně ohodnotit, např. jste se nedohodli na zvýšení platu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3297
8.10.21 23:27

Řekni pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
8.10.21 23:35

Já bych řekla něco jako „Nadřízená měla jiné představy o personálním obsazení, ale ráda vám dodám kontakty, kde si můžete ověřit reference od mých kolegů i zákazníků, případně samozřejmě i od ní, sama jsem zvědavá, jaké reference by na mě poskytla. Nejsem si vědoma žádných profesních pochybení, ale zároveň jsem se nechtěla pouštět do žádné války nebo čekat na nějaký tlak, tak jsem přistoupila na dohodu. I proto, že věřím ve svoje znalosti a v to, že si práci v profesionální firmě s profesionálním jednáním ze strany vedení najdu.“
Upřímně, s nadhledem, bez přílišných emocí. Když by se ptali na to, proč se nadřízená chtěla zbavit zrovna tebe, tak bych řekla „Domnívám se, že jí ani tak nešlo o to, abych já konkrétně skončila, ale aby byla pozice s mojí náplní práce volná pro někoho jiného. Ale jsou to spekulace a jak říkám, než se pouštět do boje, raději jsem to vzala jako impuls ke změně a vnímám to jako něco, co mě může posunout.“
Může to sice znít poraženecky, ale zaměstnavatel nemá moc bojovníky za svoje nároky rád, takže by to naopak mohl vzít jako plus :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
8.10.21 23:38
@welovefashion píše:
Co takhle pravdu, že šefová chtěla místo pro známou, nebo, že tě nebyli schopni adekvátně finančně ohodnotit, např. jste se nedohodli na zvýšení platu…

To bych nedělala, zaměstnavatel si řekne „tahle nás bude vydírat a nebude mít problém odejít, jakmile jí nepřidáme.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12068
8.10.21 23:41

Buď pravdu a nebo, že jsi se chtěla posunout a zkusit jak to funguje jinde, nabrat tak další zkušenosti, naučit se něco novyho apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2689
9.10.21 00:10

Vždy říkám pravdu proč mám někomu mazat med kolem pusy..;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5093
9.10.21 02:31

Řekla bych, že po letech bez problémů se objevily konflikty ze strany šéfové, tak jsi raději odešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
9.10.21 02:59

Já bych v tomto případě pravdu neříkala, protože potenciální zaměstnavatel si pak může položit otázku, proč si nadřízená k náhradě “vybrala” zrovna tebe - působí to totiž, že z jejího pohledu jsi byla (spolu s druhou nahrazenou kolegyní) nejslabší článek týmu - pokud tedy nějaký tým je a nebyly jste pouze dvě její podřízené :)

Já bych na pohovoru řekla, že jsi byla v zaměstnání už nějakou dobu, bavilo tě, s kolektivem jsi vycházela, ale chtěla ses posunout zase dál a zkusit jinou práci, kde můžeš uplatnit nabyté zkušenosti a získat nové pro svůj osobní rozvoj. Problém bude, pokud zaměstnavatel bude požadovat kontakt na nadřízenou kvůli referencím - s těmi vytýkacími dopisy bys asi kladné reference nedostala. Já bych to ale i tak riskla, není zase tak velká pravděpodobnost, že si tě budou chtít proklepnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22807
9.10.21 04:51
@Anonymní píše:
Co jim mám říct, když bývalý zaměstnanec se nemá pomlouvat nebo-li se tedy nesmí říct pravda? :mrgreen:
Práci, kterou jsem ze začátku nesnášela, mě bavila tak, že odchod jsem obrečela… bohužel
X let nikdo proti mě nic neměl, ani zákazníci, kolegyně ani řidiči… Ale, protože šefová potřebovala místo pro svojí příbuznou, tak najednou vše jsem dělala špatně, vytýkací dopis (není uveden ve výpovědi) a poté nazdar - výpověď je dohodou. (to udělala ještě další kolegyní, potřebovala místo pro dceru)Tedy na případném pohovoru řeknu, že práce mě bavila, byla rozmanitá atd..když se budou ptát na minulé zaměstnaní. Ale až přijde otázka - Proč jste odcházela? Říct, že mě nebavila je blbost, hledám si podobné zaměstnaní. Pro nadbytečnost, když to není uvedené ve smlouvě… Konflikty s kolegyněmi - budou si myslet, že jsem konfliktní typ… Problémy se šefovou - to je ještě horší, budou čekat kdy vystartují po nich :mrgreen:
Co tedy říct, aby to byla jednoduchá a splnitelná odpověď pro ně a nemyslí si o mě kdoví co?

Jak ti raděj vejš, tak rozhodně v tomto případě to takhle neříkej. Takovejch totiž chodí X - šéfová potřebovala místo pro kamarádku, s kolegyní se dohodly, že mě budou šikanovat, kolegové kradli a já jim do toho kecala, tak se mě chtěli zbavit, kolegové nemakali a já sem nastavoval/a moc vysoký tempo, tak se mě zbavili.
A já (a nejen já) vždycky při takovém „objevu“ protáčím panenky a toho kandidáta řadím na konec, protože vím, že s ním budou problémy.
Ano, zhruba ve 2 procentech případů to může být i pravda, ale v tom zbytku víš, že to bude lempl nebo člověk s nějakou totálně otravnou charakterovou vadou (dost často kombinace obého), který si chybu v sobě nikdy nepřizná, zvlášť když má několik krátkodobých úvazků a ještě mezitím mezery.
Správná odpověď (pokud to tedy není čtvrté po sobě jdoucí zaměstnání, ze kterého odcházíš po půl roce) je - chtěla jsem se posunout dát, ráda bych zkusila něco jiného, případně platové ohodnocení, práci blíž domovu, atd. Je ještě možná odpověď „změna v rodinné situaci“, ale buď připravena na to, že se tě zeptá na to jakým způsobem, protože pochopitelně chci vědět, jestli jsi nezůstala jako samoživitelka se dvěma malejma dětma a nemocnejma rodičema sama - což je sice mimořádně smutné, ale v práci to dělá dost neplechu.
Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3519
9.10.21 07:29

Pravdu, co jiného 🤷🏻‍♀️ Ale teda já třeba nezažila tuhle otázku nikdy 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4303
9.10.21 07:44
@Anonymní píše:
X let nikdo proti mě nic neměl, ani zákazníci, kolegyně ani řidiči… Ale, protože šefová potřebovala místo pro svojí příbuznou, tak najednou vše jsem dělala špatně, vytýkací dopis (není uveden ve výpovědi) a poté nazdar - výpověď je dohodou. (to udělala ještě další kolegyní, potřebovala místo pro dceru)Tedy na případném pohovoru řeknu, že práce mě bavila, byla rozmanitá atd..když se budou ptát na minulé zaměstnaní. Ale až přijde otázka - Proč jste odcházela? Říct, že mě nebavila je blbost, hledám si podobné zaměstnaní. Pro nadbytečnost, když to není uvedené ve smlouvě… Konflikty s kolegyněmi - budou si myslet, že jsem konfliktní typ… Problémy se šefovou - to je ještě horší, budou čekat kdy vystartují po nich :mrgreen:
Co tedy říct, aby to byla jednoduchá a splnitelná odpověď pro ně a nemyslí si o mě kdoví co?

Snaz se to napasovat na tu praci, napr:

• tamta prace byla super, ale vzdycky jsem chtela delat tohleto a teprve ted jsou vsechny okolnosti slozene tak, ze se citim pripravena se naplno vrhnout do toho, po cem touzim
  • (pokud je to podobna prace) tenhle typ prace me bavi a proti byvalemu zamestnavateli nemuzu nic rict, ale z osobnich duvodu potrebuju zmenit lokalitu, uprimne -u vas to mam bliz domu, do skolek, stehujeme se, blabla…
  • (pokud to ustojis a bude vrela atmosfera) ta prace byla super, ale po 10 letech uz mam pocit, ze jsem tam odevzadala vsechno a sama mam uz inventarni cislo, takze proste zmena a nákop

Vubec bych se nezminovala o osobnich avivážích, budes vypadat jako nedospela naivni holka, ktera netusi, ze vsude je neco ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4303
9.10.21 07:47
@shadowbabe píše:
Pravdu, co jiného 🤷🏻‍♀️ Ale teda já třeba nezažila tuhle otázku nikdy 🤔

Ne, pravdu v tomto pripade fakt ne :roll:

„Bejvala sefova je krava a tvrdi, ze pracuju blbe, tak jsme se pohadaly a ja ji poslala do řitě, nacez ta swině zneuzila tech dvou vytykáčů a nasolila mi treti. Tak jsem se sla v pracovni době ožrat a oni mi kreteni dali paragraf na hodinu :cert: “

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
9.10.21 08:26
@FlorenceF Jenkins píše:
Ne, pravdu v tomto pripade fakt ne :roll:"Bejvala sefova je krava a tvrdi, ze pracuju blbe, tak jsme se pohadaly a ja ji poslala do řitě, nacez ta swině zneuzila tech dvou vytykáčů a nasolila mi treti. Tak jsem se sla v pracovni době ožrat a oni mi kreteni dali paragraf na hodinu :cert: "

Tak jsem poslala otce svýho čtvrtýho dítěte s ukrajinskejma kamarádama aby ji dali po hubě a zapálili auto. Že ji přitom znásilnili a postřelili manžela, za to já nemůžu, což uznal i ten kr. tén soudce, jinak by mi nedal jen dva roky (i když do toho započítal ty peníze co se ztratily z kasy v práci). :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10398
9.10.21 08:48

Zkus se podívat na stránky zaměstnavatele, co u sebe vyzdvihuje a co by se dalo použít a řekni, že je to kvůli tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat