Proč klesá tlak na začátku těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:28
Proč klesá tlak na začátku těhotenství ?

Ahojda, užívala jsem před otěhotněním léky na vysoký tlak. Nyní je můžu zkusit vysadit, na začátku těhotenství mi tlak klesl. Prý je to normální, stoupá zase v závěru. Jaká je příčina poklesu tlaku na začátku těhu? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1Evuli
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 13.11.14 19:51

To by me taky zajímalo, tlak jsem mívala tak 130/90 a teď na začátku těhu 90/55 a hlava se mi točí jak blázen :nevim:

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 13.11.14 19:52
@Anonymní píše:
Ahojda, užívala jsem před otěhotněním léky na vysoký tlak. Nyní je můžu zkusit vysadit, na začátku těhotenství mi tlak klesl. Prý je to normální, stoupá zase v závěru. Jaká je příčina poklesu tlaku na začátku těhu? :)

Ty jo, tak to se mě netýká tedy :mrgreen: já před tehu měla většinou okolo 150/100 a teď v těhotenství naposledy při měření 162/107 :zed: zajímavé :nevim: :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:57

@1Evuli Ahojky, také jsem krátce těhotná po IVF :mavam:, také et dvou blastocyst, ale na uz teprve čekám.. Už ale teď mi tlak klesl…prý to ale u většiny těhu bývá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 19:58

@Eny.x zakl.: ahojda, fííha, takový tlak jsem měla tlaky, ale užívala jsem na to prášky. Kompenzují Ti tak vysoký tlak v těhu?? :think:

zolali
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 13.11.14 19:59

Snizeni tlaku krve v tehotenstvi je dan vazodilataci - rozsirenim cev, za coz jsou odpovedne hormony ;)

1Evuli
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 13.11.14 20:00

@Eny.x to je zajímavé jak si to tělo s nami pohrava :think:

Anonymní tak to gratuluji a třeba to budou taky dvojcatka :palec:

Příspěvek upraven 13.11.14 v 20:00

Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 13.11.14 20:00
@Anonymní píše:
@Eny.x zakl.: ahojda, fííha, takový tlak jsem měla tlaky, ale užívala jsem na to prášky. Kompenzují Ti tak vysoký tlak v těhu?? :think:

Teď v úterý musím znovu k Dr. a budeme to řešit, divné je, ze i při tak vysokém tlaku, se mi fakt šílené motá hlava :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 20:01

@zolali zakl.: Ahojky šikulko, děkuji za vysvětlení nebo děkujeme - třeba toto téma zajímá víc těhulek :) :) Jaké hormony to konkrétně jsou? Ale to je již otázka navíc ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 20:05

@1Evuli Děkuji :), po pěti letech snažení a 4. pokusu bych se nebránila :mavam:

Garza
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 13.11.14 20:05
@Anonymní píše:
Ahojda, užívala jsem před otěhotněním léky na vysoký tlak. Nyní je můžu zkusit vysadit, na začátku těhotenství mi tlak klesl. Prý je to normální, stoupá zase v závěru. Jaká je příčina poklesu tlaku na začátku těhu? :)

Já tedy nevím, jestli v závěru stoupá, ale celé těhu, krom začátku mám tlak normální 110/70, na začátku jsem měla 90/60

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 13.11.14 20:06
@Eny.x píše:
Teď v úterý musím znovu k Dr. a budeme to řešit, divné je, ze i při tak vysokém tlaku, se mi fakt šílené motá hlava :nevim:

Hlava se motá jak při vysokém, tak při nízkém tlaku. Hlavně ten tvůj udržte s dr. pod kontrolou - protože čím těhotnější budeš, tím má tendenci lézt nahoru.

zolali
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 13.11.14 20:06
Muze za to progesteron ;)
@Anonymní píše:
@zolali zakl.: Ahojky šikulko, děkuji za vysvětlení nebo děkujeme - třeba toto téma zajímá víc těhulek :) :) Jaké hormony to konkrétně jsou? Ale to je již otázka navíc ;)
Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 13.11.14 20:07

@Svistice Ty jo, tak to jsem vůbec nevěděla :roll: Tak moc díky! :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.14 20:08

@Eny.x Ahojky..v jakém trimestru jsi? Mohu-li se zeptat. Před těhu jsi měla tlak celkem vysoký…určitě to v úterý s lékařem pořešíte..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >