Proč lidé zůstávají s nevěrným partnerem?

Anonymní
1.5.21 21:02

Proč lidé zůstávají s nevěrným partnerem?

Dobrý večer, dizkusi zakládam za účelem zjistít, proč někdo zůstává s manželkou/ manželem i když ví že má milence/ milenku. Soused (33) ví že ho jeho manželka (27) podvadí. On se k tomu postavil tak, že se snaží o manželkou bojovat, chová se k ni jako zamilovaný pubertak, píše jí zamilované vzkazy, kupuje jí dárky, snaží se jim v rámci možností připravit nějaký program. Ona s milencem omezila kontakt, ale úplně to s nim neukončila. Nikdo nechápe proč jí to toleruje, děti nemají, on je jinak chytrý, zábavný, sebevědomý, v práci to dotáhl daleko. Pak mám sestřenici (44) její manžel (53) jí už 5 let podvadí s každou, co mu dá. Ona to bere dost špatné, třikrát se psychicky složila. Jednou jsem se o tom s ni bavila, říkala že si za všechno může samá, že svého manžela zanedbávála. Znáte taky někoho takového? Nebo s tim máte osobní zkušenost? Proč lidé vůbec s takovým partnerem zůstávají? Chápu, že někdo odpustí nevěru, ale nechápu jak někdo může tolerovat milence/milenku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
1.5.21 21:06

Já zůstávám kvůli dětem a společnému podnikání. Partner mě začal podvádět, když jsem čekala druhé dítě, které jsem nechtela a taky kvůli tomu, že jsem ho „zanedbavala“.
Zůstala jsem s ním a je to už 3 roky. Dokonce si mě ta jeho (jedna z bývalých milenek) přidala na fb do „přátel“, což u mě byl vrchol hnusu…
Prosím anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 21:09

Znám dvě manželství, kde ženy ví o milenkách a zůstávají.
První mu to toleruje, protože je frigidní po dětech přestala sexuálně žít.
Druhá proto, že nechce být sama, nic nevlastní a nemůže si stěžovat. Má zázemí, je na ní hodný, dobrý otec a vydělává hodně peněz.

• Citovat
  • Nahlásit
2226
1.5.21 21:10

Třeba pro penize, nechtějí trhat rodinu, je jim to jedno, sami mají milence, ze zvyku, strachu do toho riznout a být sami? Důvodu asi muže být víc a ruzne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 21:16

Tak naše sousedka taky zůstává s nevěrným prevítem - psala jsem to dnes už do jedné diskuse. Manželství 18 let, dítě už dospělé. Sousedka 46, milenka 44, manžel 44. Ten její moula se zbláznil do milenky a odešel z domova bydlet ke kamarádovi, ale až když se na to na něj prasklo. Ovšem milenku to ani nenapadlo a užívala si jak s manželem tak s milencem. Přišlo mi, že z obou měla srandu a oni dva o ni bojovali, co jim síly stačily. Přitom milenčin manžel byl kamarád jejího manžela. Jezdili spolu na kolo, chodili na pivo a s naší partou na Šumavu. Ten moula se sousedce vůbec nepřiznal, páčila to z něj přes rok, než se dohmátla toho, proč se chová jako kretén. My v partě jsme to už všichni věděli, ale nikdo nenašel odvahu jí to říct, protože sousedka je fakt vcelku hodně velká semetrika a stíhačka a s naší partou ani nikam nejezdila, spíše námi všemi opovrhovala. Takže jsme se ani nedivili, že se její manžel (říkejme mu moula) zamiloval do milenky. Spíše jsme se divili moulovi, že to udělal svému kamarádovi. No, každopádně teď před dvěma měsíci se moula vrátil domů, milenka ho zřejmě odkopla a sousedka mu podstrojuje, on ji kupuje erotické prádlo a zažívají nové líbánky. Přitom myslím, že kdyby milenka kývla, je hned u ní. Sousedka se rozhodla vztah zahchránit. Celou dobu mu předtím spílala do ču*áků a proklínala ho. Pak zase měla dny, kdy žadonila, ať se vrátí, že ho miluje, že ví, že to byla i její vina, že s ním nechodila do hospody a na zábavy :roll: Zajímal by mě i Váš názor, zda může ženská, která je žárlivá, opravdu dokázat odpustit téměř dvouletou nevěru? Je tedy pravda, že ten její moula měl během manželství těch paralelních vztahů zřejmě více, co například vím, tak se tahal s jejich příbuznou z Havaje (ségra švagrové od bráchy) a když pracoval v Německu, posílal si erotické zprávy střídavě se sousedkou a střídavě s tou milenkou. Jenže tohle ta sousedka vůbec neví :think:, myslí si, že spolu jezdili jen na kole, a netuší že to bylo i se zásunem (všichni jejich příbuzní z manželovo strany to ví a byl to jeden z důvodů, proč se rozkmotřil se svým bráchou).
Mám z toho hodně smíšené pocity :nevim: a na jedné straně ji fakt obdivuju, že chce ten vztah zachránit (ona se podle mého snaží hlavně kvůli jeho penězům a nechce se jí dělit majetek a asi ho má i ráda), na druhou stranu ona nevypadá nijak zle a mohla by si najít fajn chlapa, který by si ji vážil a nedělal z ní onuci. Ona má blok z dětství, kdy se jí rozvedli rodiče a těžce to nesla, takže nechce v žádném případě být rozvedená. Nevyšel jí už první vztah, kdy měla fakt extra blbouna, tak věřím, že možná jim to opravdu vyjde, jestli se ten její moula zase někde nezapomene. Já jsem ani nepobrala to, že milenčin manžel dokázal odpustit nevěru své ženě. A ještě o svou manželku bojovat a nosit ji na rukou. Přitom je to pohledný, zajištěný, vtipný a sebevědomý chlap, který byl pro každou ženskou byl snem. Moula je oproti němu plešoun s nohama do „O“, který ve společnosti mlčí a zábavy s ním moc není :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1012
1.5.21 21:25

Nejčasteji to jsou děti, peníze, setrvalost a nechuť měnit určitou životní jistotu.
Já osobně beru nevěru jako přirozenou součást dlouhodobých vztahů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11839
1.5.21 21:25
@Anonymní píše:
Dobrý večer, dizkusi zakládam za účelem zjistít, proč někdo zůstává s manželkou/ manželem i když ví že má milence/ milenku. Soused (33) ví že ho jeho manželka (27) podvadí. On se k tomu postavil tak, že se snaží o manželkou bojovat, chová se k ni jako zamilovaný pubertak, píše jí zamilované vzkazy, kupuje jí dárky, snaží se jim v rámci možností připravit nějaký program. Ona s milencem omezila kontakt, ale úplně to s nim neukončila. Nikdo nechápe proč jí to toleruje, děti nemají, on je jinak chytrý, zábavný, sebevědomý, v práci to dotáhl daleko. Pak mám sestřenici (44) její manžel (53) jí už 5 let podvadí s každou, co mu dá. Ona to bere dost špatné, třikrát se psychicky složila. Jednou jsem se o tom s ni bavila, říkala že si za všechno může samá, že svého manžela zanedbávála. Znáte taky někoho takového? Nebo s tim máte osobní zkušenost? Proč lidé vůbec s takovým partnerem zůstávají? Chápu, že někdo odpustí nevěru, ale nechápu jak někdo může tolerovat milence/milenku. [/cita
*.

protože těmto lidem nebylo dáno otočit se k životu čelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
1.5.21 21:26
@Anonymní píše:
Tak naše sousedka taky zůstává s nevěrným prevítem - psala jsem to dnes už do jedné diskuse. Manželství 18 let, dítě už dospělé. Sousedka 46, milenka 44, manžel 44. Ten její moula se zbláznil do milenky a odešel z domova bydlet ke kamarádovi, ale až když se na to na něj prasklo. Ovšem milenku to ani nenapadlo a užívala si jak s manželem tak s milencem. Přišlo mi, že z obou měla srandu a oni dva o ni bojovali, co jim síly stačily. Přitom milenčin manžel byl kamarád jejího manžela. Jezdili spolu na kolo, chodili na pivo a s naší partou na Šumavu. Ten moula se sousedce vůbec nepřiznal, páčila to z něj přes rok, než se dohmátla toho, proč se chová jako kretén. My v partě jsme to už všichni věděli, ale nikdo nenašel odvahu jí to říct, protože sousedka je fakt vcelku hodně velká semetrika a stíhačka a s naší partou ani nikam nejezdila, spíše námi všemi opovrhovala. Takže jsme se ani nedivili, že se její manžel (říkejme mu moula) zamiloval do milenky. Spíše jsme se divili moulovi, že to udělal svému kamarádovi. No, každopádně teď před dvěma měsíci se moula vrátil domů, milenka ho zřejmě odkopla a sousedka mu podstrojuje, on ji kupuje erotické prádlo a zažívají nové líbánky. Přitom myslím, že kdyby milenka kývla, je hned u ní. Sousedka se rozhodla vztah zahchránit. Celou dobu mu předtím spílala do ču*áků a proklínala ho. Pak zase měla dny, kdy žadonila, ať se vrátí, že ho miluje, že ví, že to byla i její vina, že s ním nechodila do hospody a na zábavy :roll: Zajímal by mě i Váš názor, zda může ženská, která je žárlivá, opravdu dokázat odpustit téměř dvouletou nevěru? Je tedy pravda, že ten její moula měl během manželství těch paralelních vztahů zřejmě více, co například vím, tak se tahal s jejich příbuznou z Havaje (ségra švagrové od bráchy) a když pracoval v Německu, posílal si erotické zprávy střídavě se sousedkou a střídavě s tou milenkou. Jenže tohle ta sousedka vůbec neví :think:, myslí si, že spolu jezdili jen na kole, a netuší že to bylo i se zásunem (všichni jejich příbuzní z manželovo strany to ví a byl to jeden z důvodů, proč se rozkmotřil se svým bráchou).
Mám z toho hodně smíšené pocity :nevim: a na jedné straně ji fakt obdivuju, že chce ten vztah zachránit (ona se podle mého snaží hlavně kvůli jeho penězům a nechce se jí dělit majetek a asi ho má i ráda), na druhou stranu ona nevypadá nijak zle a mohla by si najít fajn chlapa, který by si ji vážil a nedělal z ní onuci. Ona má blok z dětství, kdy se jí rozvedli rodiče a těžce to nesla, takže nechce v žádném případě být rozvedená. Nevyšel jí už první vztah, kdy měla fakt extra blbouna, tak věřím, že možná jim to opravdu vyjde, jestli se ten její moula zase někde nezapomene. Já jsem ani nepobrala to, že milenčin manžel dokázal odpustit nevěru své ženě. A ještě o svou manželku bojovat a nosit ji na rukou. Přitom je to pohledný, zajištěný, vtipný a sebevědomý chlap, který byl pro každou ženskou byl snem. Moula je oproti němu plešoun s nohama do „O“, který ve společnosti mlčí a zábavy s ním moc není :mrgreen:

Tebe bych cjtěla mít za sousedku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 21:32

Já jsem ta nevěrná. Manžel to ví, vadí mu to, ale raději to bude nějak tolerovat, než aby o mě přišel. Prý mě miluje a nedokázal by beze mě žít. Já to vidím tak, že by beze mě opravdu nedokázal žít, neboť si sám neuvaří, neuklidí, nevypere, nic nezařídí… To sice přijme jako fakt, ale zarytě tvrdí, že to není ten pravý důvod. Já ho nemiluji, ale zůstávám, jsem tu prostě doma a máme malé dítě… Nevylučuji možnost, že jednou odejdu kvůli někomu jinému, ale na můj vlastní popud to asi nebude. Leda by to manžel přestal trpět, ale to se asi taky nestane.

• Citovat
  • Nahlásit
5167
1.5.21 21:41
@Anonymní píše:
Já jsem ta nevěrná. Manžel to ví, vadí mu to, ale raději to bude nějak tolerovat, než aby o mě přišel. Prý mě miluje a nedokázal by beze mě žít. Já to vidím tak, že by beze mě opravdu nedokázal žít, neboť si sám neuvaří, neuklidí, nevypere, nic nezařídí… To sice přijme jako fakt, ale zarytě tvrdí, že to není ten pravý důvod. Já ho nemiluji, ale zůstávám, jsem tu prostě doma a máme malé dítě… Nevylučuji možnost, že jednou odejdu kvůli někomu jinému, ale na můj vlastní popud to asi nebude. Leda by to manžel přestal trpět, ale to se asi taky nestane.

Tak proč bys taky odcházela? Máš milence na sex a vzrušení, doma zázemí a manžela h. ňupa, co ti to toleruje. Bys byla blbá, kdyby ses někam hnala.
Se ani nedivím, že zahýbáš, když máš doma takového slabocha. Proč bys s ním nevymetala, když sám ze sebe dělá tu metlu?
Dokud budou lidi takoví srá. či, že radši budou toto tolerovat, než aby odešli, do té doby to ti jejich partneři budou dělat. Ve vztahu, kde bys věděla, že poletíš okamžitě po provalení, by sis to nedovolila. Nebo bys hodně dobře vyhodnocovala, jestli ti to za to stojí, nezávazným š. ukem rozbít rodinu a přehazovat si pak dítě jak pečený brambor.
Jestli to tvůj manžel ví a toleruje, tak ti to schvaluju, on si to zaslouží, takovou ženskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 21:47

Jojo, mám to stejně, taky mě začal podvádět v druhém těhotenství, byl chudinka zanedbávaný :cert: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 22:01

@bigl Je to hnusně napsaný, ale v podstatě to tak je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 22:20

Já nespojuju lásku a sex. Jsou to pro mě dvě úplně jiný věci. Manžel má milenku a mě je to jedno. V době těhotenství jsem to naopak uvítala. Na vztahy „věrný až do smrti“ nevěřím a na našem vztahu oceňuju, že nemáme potřebu si lhát. Konec vztahu by pro mě bylo, kdyby mi partner lhal, tahal mě za nos a dělal ze mě osla. Jsem takhle naprosto spokojená.

• Citovat
  • Nahlásit
830
1.5.21 22:21

Já si myslím, že podváděný člověk rezignuje na život. myslí si, že ho nic lepšího v životě nečeká. Jinak si to nedokážu představit, proč zůstat ve vztahu, když si mě partner neváží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 22:21

Moje mamka to taťkovi toleruje. Říká, že je jí to vlastně i jedno, že je hlavní, když jsou oba spokojení. Takže mají domluvu. Upřímně mi jako jeho dceři je to taky absolutně fuk. Nikde se tim nechlubi, takže pokud to mamce nevadí, ať si dělají, co chtějí. :nevim: proč do toho druhým kecat? Jejich věc.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat