Proč mě nikdy nepochválí? Jen kritizuje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 01:31
Proc me nikdy nepochvali? Jen kritizuje..

Ahoj, chtěla bych se sverit, protože se citim hrozne. Napisu to tak jak bych to rekla nahlas, tak se předem omlouvam jestli vam něco bude znit nevkusne nebo blbe. Muj pritel není primo zly, ale citim se kvůli nemu stále hur az me napada, jestli jsem vazne tak hrozna..Za kazdou prkotinu me zkritizuje..moc nevarim, ale občas pro nej uvarim aby nerekl, ještě mu to donesu pod nos a nerekne ani blby dekuju..nic..Nemam spatnou postavu, ale sam od sebe mi nikdy nerekl zadnou lichotku, musim se ptat co se mu na me libi a když se zeptam tak casto rekne jen ze takhle z donuceni mi to nerekne..samozrejme se pak ja citim trapne, když se takhle ptam jak mala holka, ale potrebuju od neho nejaky naznak toho ze mu nejsem ukradena. Přitom se boji, aby me nikdo jiny nesvadel v praci, do které jsem nastoupila..kdyz se zeptam proc tak prej vi, ze jsou všude samy uchylaci..aha, dobry vedet..Uklizim v byte porad, stejne z neho nic nevypadne tak se na to na truc par dni vykašlu a uz nadava..když mu na me něco vadi tak to nezapomene pripomenout, malokdy mi rekne naopak něco hezkého..az si sama sobe fakt prijdu hnusna, blba a k nicemu. Mate to taky tak nektera a da se s tim smířit? Jinak je v pohode, ale diky tomuhle se citim jako menecenna troska..uz jsem mu to párkrát rikala, jenze on porad nechape jak moc se kvůli nemu citim hrozne..opravdu by me zajímalo, jestli jsem fakt tak hrozna, nebo si proste nevsimne toho dobryho? Uz si ani moc neverim.. když s nim nechci spat, tak se pta proc ho porad odmitam..rekla jsem, ze nechci bejt poslední moznost, jestli se mu na me nic nelibi, tak at si jde vyprázdnit koule nekde jinde..Jo, to jsem asi prehnala, ale nevim uz jak mu to vysvětlit..sa­mozrejme nechci, aby me podvadel :D Nevim no..dost me to od neho mrzi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.03.18 02:39

Jejda děvče nešťastný. Z tebe i přes psaný text přímo prýští sebevědomí pod bodem mrazu. Proč by tě měl pořád za vše chválit? Myslíš, že když můj manžel vidí utřený prach a vysáto tak hned seká poklony? Nebo denně poslouchám jak mi to sluší? Samozřejmě občas pochvala nebo kompliment hodně potěší, ale přijde mi, že ty to čekáš za vše. Já pokud se nezeptám jestli mu chutnalo tak taky z 90% sám nic neřekne. Tak se prostě nauč umět pochválit sama sebe. Uvaříš něco dobrého tak si prostě řekni jsem šikovná, je to dobré, hezky se upravíš tak si řekni, že ti to sluší. Hlavu vzhůru. Chlapi jsou někdy palice dubové a k tomu některým ani nedojde, že by ta žena ráda slyšela pochvalu. Prostě oni jsou třeba spokojení, ale nemají potřebu ti to sdělit, ale když se jím něco nelíbí, třeba neuklizeno je to pro ně změna a tak na to upozorní. Netrap se tím.

marzanna
Kecalka 245 příspěvků 12.03.18 03:48
@glitterball píše:
Jejda děvče nešťastný. Z tebe i přes psaný text přímo prýští sebevědomí pod bodem mrazu. Proč by tě měl pořád za vše chválit? Myslíš, že když můj manžel vidí utřený prach a vysáto tak hned seká poklony? Nebo denně poslouchám jak mi to sluší? Samozřejmě občas pochvala nebo kompliment hodně potěší, ale přijde mi, že ty to čekáš za vše. Já pokud se nezeptám jestli mu chutnalo tak taky z 90% sám nic neřekne. Tak se prostě nauč umět pochválit sama sebe. Uvaříš něco dobrého tak si prostě řekni jsem šikovná, je to dobré, hezky se upravíš tak si řekni, že ti to sluší. Hlavu vzhůru. Chlapi jsou někdy palice dubové a k tomu některým ani nedojde, že by ta žena ráda slyšela pochvalu. Prostě oni jsou třeba spokojení, ale nemají potřebu ti to sdělit, ale když se jím něco nelíbí, třeba neuklizeno je to pro ně změna a tak na to upozorní. Netrap se tím.

Asi jsi nikdy nezažila, jaké to je být s člověkem, který hodnotí JEN negativně a pozitivní zpětnou vazbu od něj člověk nedostane. Sama říkáš, že v 9 z 10 případů sám od sebe jídlo nepochválí, tedy v 1 z 10 ho pochválí sám od sebe, v těch ostatních po dotazu pravděpodobně taky. Přítel zakladatelky nejen že nepochválí sám od sebe, on nepochválí ani na dotaz, protože přece nebude chválit z donucení.

Zakladatelko, jestli chceš být s tímhle konkrétním pánem, tak si budeš muset zdroj sebevědomí a dobrého pocitu najít jinde. Osobně po zkušenosti z takového vztahu říkám, že je to extrémně frustrující a nezlepší se to, nikdy ne dlouhodobě. A já se mám moc ráda na to, abych žila s někým, kdo způsobuje, že se necítím dobře.

TrueIsFalse
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 12.03.18 05:05
Musim se ptat co se mu na me libi
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se sverit, protože se citim hrozne. Napisu to tak jak bych to rekla nahlas, tak se předem omlouvam jestli vam něco bude znit nevkusne nebo blbe. Muj pritel není primo zly, ale citim se kvůli nemu stále hur az me napada, jestli jsem vazne tak hrozna..Za kazdou prkotinu me zkritizuje..moc nevarim, ale občas pro nej uvarim aby nerekl, ještě mu to donesu pod nos a nerekne ani blby dekuju..nic..Nemam spatnou postavu, ale sam od sebe mi nikdy nerekl zadnou lichotku, musim se ptat co se mu na me libi a když se zeptam tak casto rekne jen ze takhle z donuceni mi to nerekne..samozrejme se pak ja citim trapne, když se takhle ptam jak mala holka, ale potrebuju od neho nejaky naznak toho ze mu nejsem ukradena. Přitom se boji, aby me nikdo jiny nesvadel v praci, do které jsem nastoupila..kdyz se zeptam proc tak prej vi, ze jsou všude samy uchylaci..aha, dobry vedet..Uklizim v byte porad, stejne z neho nic nevypadne tak se na to na truc par dni vykašlu a uz nadava..když mu na me něco vadi tak to nezapomene pripomenout, malokdy mi rekne naopak něco hezkého..az si sama sobe fakt prijdu hnusna, blba a k nicemu. Mate to taky tak nektera a da se s tim smířit? Jinak je v pohode, ale diky tomuhle se citim jako menecenna troska..uz jsem mu to párkrát rikala, jenze on porad nechape jak moc se kvůli nemu citim hrozne..opravdu by me zajímalo, jestli jsem fakt tak hrozna, nebo si proste nevsimne toho dobryho? Uz si ani moc neverim.. když s nim nechci spat, tak se pta proc ho porad odmitam..rekla jsem, ze nechci bejt poslední moznost, jestli se mu na me nic nelibi, tak at si jde vyprázdnit koule nekde jinde..Jo, to jsem asi prehnala, ale nevim uz jak mu to vysvětlit..sa­mozrejme nechci, aby me podvadel :D Nevim no..dost me to od neho mrzi.

Upřímně, tohle je děsně zoufalé a antisexuální. Ptát se, co se mu líbí, to jako vážně?…
Na truc vykašlu? To dělají děti ve školce. Kolik vám je?…
Celkem vzato, já bych s takovou být nedokázal, vůbec bych si jí nemohl vážit.

Halamka
Závislačka 3661 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 05:14

Mě to tedy také zní jako zoufalé volání od nízkého sebevědomí a upřímně - když si to obrátím a žila bych vedle chlapa, který vyžaduje plácání po rameni, jak že je dobrý a kdesi cosi takového… Tak bych asi nevydržela.
Začni dělat něco pro svou sebeúctu a zdravé sebevědomí.

Verunecka289
Závislačka 3332 příspěvků 12.03.18 06:18

První co mě napadlo bylo, že máš hodně nízké sebevědomí (vynucování komplimentů). Hned potom mě napadlo, že bys měla dospět (na truc se vykašlu). V každém případě já bych s někým, kdo si stěžuje, že není uklizeno, nebyla. Na připomínky bych mu řekla, ať teda vezme hadr do ruky a uklidí sám :nevim: jinak ne, nezmění se a bude to jenom horší. A ne, opravdu není v pohodě, kdyby byl v pohodě, nemusela bys toto řešit :nevim:

Verun83
Echt Kelišová 8767 příspěvků 33 inzerátů 12.03.18 06:21

Ty nemas moc velke sebevedomi vid? Tak proste neni na lichotky, neumi to, a proste se to nenauci.
Manzel me taky nechvali za uklid, ale kdyz tu je curbes, tak to zmini. Rikam, dik za info, vsimla jsem si :lol: neberu si to osobne.
Mozna bys mela na sobe zapracovat, nejsi spokojena sama se sebou a cekas, ze on ti bude zvedat sebevedomi lichotkama? Chod cvicit, bez si koupit neco na sebe, delej si radost. Dokud ty se nebudes citit stastne, tak te nikdo stastnou neudela.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28991 příspěvků 12.03.18 06:24

Řepáka nepředěláš. Otázka je, zda proč jsi vzala za vděk takovým chlapem.

debra.morgan
Závislačka 3739 příspěvků 12.03.18 06:28

Já se přiznám, že takovy lidi jako ty nechápu…to jako když ti neřekne, že jsi krásná, tak si myslíš, že jsi škaredá? snad mas oci a vis jak vypadas, ne? a aby ses ho doprošovala o lichotky a pochvaly, kolik vam je? 8o

Verun83
Echt Kelišová 8767 příspěvků 33 inzerátů 12.03.18 06:32

A jinak se chova jak? Z tveho prislevku ti vadi jen to, ze ti nelichoti, ale co ten zbytek vztahu? Kdybych vztah s mym muzem stavela jen na lichotkach, tak by to byl nejhorsi vztah.

Petra67
Kecalka 273 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 07:03

NO je vidět, že to některé holky nezažily…můžete mít sebevědomí sebevětší, ale takový chlap Vám ho stejně pošramotí…možná jen obrovsky silné osobnosti ne.
Já takového zažila a bylo to dost deprimující…ještě, že už s ním nejsem. Zakladatelce přece nejde o to, aby ji chválil denně, ale aspoň občas. A nevím, co je špatného na tom vyžadovat pochvalu, respektive, aby sám od sebe chlap pochválil..přijde mi to přirozené…Když vařím, i když to dělám s láskou, tak jsem nemusela a je fajn pochválit partnera za to, že tím strávil čas, dal tomu péči a přemýšlel třeba, na co by měl ten druhý chuť…hned se v tom vztahu žije lépe přece. My se tedy doma chválíme..za každé jídlo jsem pochválena, za to, že mi to sluší atd…jasně, za to, že vyperu trenky ne. Partner taky pochvalu vyžaduje…když si mi postěžoval, že ho chválím málo, tak jsem si na to dala pozor a začala více…však na tom přece nic není…nic mě to nestojí a tomu druhému to udělá dobře…
takže pro zakladatelku…pokud jsi s ním o tom mluvila a on to nerespektuje a nechápe, tak asi moc řešení nemáš a on se nezlepší…bohužel dle mého dlouhodobé působení takového člověka tě postupem času srazí až na zem a dost ti pošramotí sebevědomí…pokud se nad to tedy nedokážeš povznést…i to je možnost…záleží co v tom vztahu převažuje…vyzkoušej si dát jeho pozitivní a negativní vlastnosti, a to, jak se s ním cítíš na váhy a važ ;-)

Malaga
Generální žvanilka 24698 příspěvků 12.03.18 07:25

Sebehodnotit se dle toho, jestli mi partner sklada komplimenty?…on nebude asi tak problem v nem jako spis ve tvem vztahu k sobe same…

morgana1
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 12.03.18 07:40
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se sverit, protože se citim hrozne. Napisu to tak jak bych to rekla nahlas, tak se předem omlouvam jestli vam něco bude znit nevkusne nebo blbe. Muj pritel není primo zly, ale citim se kvůli nemu stále hur az me napada, jestli jsem vazne tak hrozna..Za kazdou prkotinu me zkritizuje..moc nevarim, ale občas pro nej uvarim aby nerekl, ještě mu to donesu pod nos a nerekne ani blby dekuju..nic..Nemam spatnou postavu, ale sam od sebe mi nikdy nerekl zadnou lichotku, musim se ptat co se mu na me libi a když se zeptam tak casto rekne jen ze takhle z donuceni mi to nerekne..samozrejme se pak ja citim trapne, když se takhle ptam jak mala holka, ale potrebuju od neho nejaky naznak toho ze mu nejsem ukradena. Přitom se boji, aby me nikdo jiny nesvadel v praci, do které jsem nastoupila..kdyz se zeptam proc tak prej vi, ze jsou všude samy uchylaci..aha, dobry vedet..Uklizim v byte porad, stejne z neho nic nevypadne tak se na to na truc par dni vykašlu a uz nadava..když mu na me něco vadi tak to nezapomene pripomenout, malokdy mi rekne naopak něco hezkého..az si sama sobe fakt prijdu hnusna, blba a k nicemu. Mate to taky tak nektera a da se s tim smířit? Jinak je v pohode, ale diky tomuhle se citim jako menecenna troska..uz jsem mu to párkrát rikala, jenze on porad nechape jak moc se kvůli nemu citim hrozne..opravdu by me zajímalo, jestli jsem fakt tak hrozna, nebo si proste nevsimne toho dobryho? Uz si ani moc neverim.. když s nim nechci spat, tak se pta proc ho porad odmitam..rekla jsem, ze nechci bejt poslední moznost, jestli se mu na me nic nelibi, tak at si jde vyprázdnit koule nekde jinde..Jo, to jsem asi prehnala, ale nevim uz jak mu to vysvětlit..sa­mozrejme nechci, aby me podvadel :D Nevim no..dost me to od neho mrzi.

Když ze sebe dobrovolně děláš rohožku, tak se nediv, že si chlap o tebe utře boty. Dělat se zebe zoufalýho debílka, co na chlapovi visí jak koule na noze, dělá, co mu na očích uvidí a po kopanci (a je jedno že slovním) stejně přileze jak blbej čokl, tě učili kde? Doma nebo jsi prošla nějakým zvláštním kurzem?

Musím se jít podívat na kalendář, jestli je fakt rok 2018 a ne 1870. Těchhle případů je tady jak nasr.no.

Černá vdova
Echt Kelišová 9475 příspěvků 12.03.18 07:43
@Anonymní píše:

On se k Tobě chová přesně tak, jak se Ty chováš k sobě. Kopni ho do zadku, hoď se do pohody a najdi si někoho lepšího.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28991 příspěvků 12.03.18 07:45
@morgana1 píše:
Když ze sebe dobrovolně děláš rohožku, tak se nediv, že si chlap o tebe utře boty. Dělat se zebe zoufalýho debílka, co na chlapovi visí jak koule na noze, dělá, co mu na očích uvidí a po kopanci (a je jedno že slovním) stejně přileze jak blbej čokl, tě učili kde? Doma nebo jsi prošla nějakým zvláštním kurzem?Musím se jít podívat na kalendář, jestli je fakt rok 2018 a ne 1870. Těchhle případů je tady jak nasr.no.
:think: :palec:
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >