Proč mi nejde elektrickou odsávačkou odsát mléko?

Kopretina282
7.3.21 21:00

Proč mi nejde elektrickou odsavackou odsat ?

Dobry den,

potřebuji poradit. Nejde mi odsavat mleko elektrickou odsavackou (Avent). Proste nevytahne to vůbec nic, i když ručně udělám “céčko” tak mléka strika dost i když kojim je ho dost. Zkoušela jsem i tu ruční odsavacku s packou a taky nic. Ale dělám to podle návodu, tak nevím.

Mate nějaký rady nebo tipy?

Dekuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.3.21 21:04

Odsavacky obecně funguji jen na přebytky mléka, tedy hlavně v sestinedeli. Já měla trik, když jsem potřebovala odsat, abych mohla na chvíli od syna: kojit třeba pulku dne, celý den (dle Tebe vypozorovaneho) jen z jednoho prsu, kdy se druhý víc naleje. Pak odsajes bez potíží čímkoliv. Odsavacky, a odsate množství, nejsou ukazatelem množství mléka v prsu. Často maminky jsou zmyleny: nic neodsaju, asi nemám mlíko, honem Sunar. Google.

• Citovat
  • Nahlásit
341
7.3.21 22:02

Já se díky odsávačce rozkojila… A užívám ji do dnes… Když malá třeba nechce pít, abych udržela dostatečnou laktaci… Mě nejde zase nic odstříkat… Tak co jen odstrikavat?
A zkoušela jsi po kojení, ale hned když je to prso nastimulovany miminkem? Já prso otřu do sucha a jedu… Jenže u mě jsou na tu odsávačku " prsa asi zvyklá " :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 22:16

Tak to u mě byla též marná snaha. Tři měsíce jsem cucala odsávačkou mléko a vždy to bylo max na třetinu lahvičky. Přilévala jsem to do UM, jelikož to bylo opravdu zoufale málo. A to jsem dělala ve všech možných polohách, masírovala, nahřívala.. Já tedy bohužel nekojila ani chvíli ale prsa jsem měla nalitá, že bych odkojila polovinu porodnice. Jenže na odsávačku mi neskočila takže se mléko téměř hned přestalo tvořit a zůstalo to na těch pár kapkách. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
7.3.21 22:20

Tvoje prsa možná nejsou na odsávačku stavěná. A to nevtipkuju :)
Jsou ženy, které by mohly kojit 5 dětí najednou, kolik mají mléka, ale odsávačkou nevytáhnou ani kapku. Kamarádka z toho byla zoufalá, potřebovala odsát na jedno/dvě krmení, když měla být pryč a prostě ne. Musela tehdy dát UM, protože nebyla schopná odsát ani kapku.
Co jsem slyšela tak super odsávačka je ta od Medely. Tak možná si zkus vypůjčit tu - mívají ji v porodnicích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17752
8.3.21 04:39

Ja mela Medelu a bylo to fakt, jak kdyz dite saje. Plne to nahradilo kojeni. Klidne jsem nasala mezi kojenim, abych mela do zasoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kopretina282
8.3.21 04:45

Vsem moc dekuju za reakce :kytka:

Nakonec jsem je ještě zkusila nahřát hodně horkou vodou, predklonila jsem se a tou el. se to rozbehlo díky bohu :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
202
8.3.21 11:15

Já jsem též ze začátku neodsála ani kapku, i když odstříkávat rukou šlo. Jelikož se malá ze začátku neuměla přisát, doporučila mi laktační poradkyně elektrickou odsávačku alespoň na stimulaci, i když bych nic neodsála. A postupně se objevilo pár kapek, pak víc a víc, až to nakonec šlo. Takže to chce to zkoušet vícekrát a ono se to rozjede. Taky by mohlo pomoct odsávat při kojení z druhého prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat