Proč mi nepřiznali vyrovnávací příspěvek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  12.03.18 21:42
Proč mi nepřiznali vyrovnavaci prispevek?

Žádala jsem na socialce o vyrovnávací příspěvek v těhotenství a nedali mi ani korunu, ac po přeřazení mám čistého o 10 tis mene kazdy mesic..zduvodnili to, ze prumer pro nahrady mi zustal stejny, takze mi údajně zadne penize nechybi. Tak by me zajimalo, jak je mozne, ze mi neklesl ten prumer, kdyz penez mam jednoznačně mene? Predtim jsem měla 200-220 hodin mesicne, nyni jsem spadla na 160 hodin tím, ze uz nemuzu jet 24 hodinovy provoz (zdravotnictví, ano deje se to a ne, nebrala jsem si tyto smeny dobrovolne, jsou nařízené zaměstnavatelem). Muze to byt tim? Prijde mi to nelogicke, myslela jsem, ze sr pocita z hrubeho platu.
Pani na socialce se tvarila, ze je to neprůstřelné. Mne jen mrzi to, ze clovek se snazi pracovat az do konce, i kdyz mu v těhotenství neni dobre a je na tom bity. Kdybych odesla na neschopenku, a ze mi to bylo vzhledem k potizim nabízeno, tak bych byla doma za stejny nebo i lepsi plat, nez pobiram teď. Výborný.
Díky za kazdou konstruktivni radu.
:nevim:

Reklama

Reakce:

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2093 příspěvků 12.03.18 21:46

U nás je prece všechno postavené na hlavu

Myssicka  12.03.18 21:51

Jistě, že to je tím. Vždyť by nedávalo smysl chtít vyrovnávací příspěvek za přesčasy. Zas te může těšit, ze půjdeš na MD za chvili

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18517 příspěvků 12.03.18 21:57

Tak plat máš přece základní, nebo na hodinu stejný :nevim: Tamto byly přesčasy, které teď ale nemáš. Tudíž jak by jsi mohla chtít víc za méně hodin práce?

Anonymní  12.03.18 21:59

Zadala jsem o to na to konto, ze kolegyne to pobírají. jinak bych o tom příspěvku ani nevedela.
Předpokládám, že tím se připravuji i o dalsi penize pak za mateřskou…

Myssicka  12.03.18 23:20

MD se ti počítá za období, které bylo výhodnější, takže to předchozí. Jenže se obávám, že ani tehdy přesčasy neprojdou. To ti počítá a platí zaměstnavatel z běžného fondu pracovní doby. Tys přišla o smennost? Ta činí kolik? Třeba 10%? Tehdy bys měla PPM pocitanou z doby kdys měla + 10% a nyní by ti do té částky dorovnavali.

Myssicka  12.03.18 23:42

Jen pro priklad: DVZ se počítá 12 měsíců zpětně plat celkem/ 365, což by činilo v období 1 (než jsi požádala o vyrovnávací příspěvek) např. 365 tis. za to období a tak by byl DVZ 1000KC. Z toho mateřská by byla 70% (a teď pominu nějaké redukční hranice, protože já je z hlavy nevím) na den, tj. 700KC denně (krát 30 v měsíci s počtem dní 30) to je 21 tisíc plus sleva na dani 2070 Kč, tj. 23 070 Kč.

Pokud ti klesl plat z důvodu např. že jsi přišla o smennost ve výši 10%, tak by ti za každy den dorovnavali k výplatě ten rozdíl, tak, aby tvůj DVZ byl jakoby stejný. To by v mnou uvedeném případě bylo nějakých 91 Kč za den na vyrovnávacím příspěvků (krát 30 dní). A PPM by se počítala z toho původního DVZ.

Podotýkám, nejsem účetní a doufám, že tu nepíšu kraviny. Kdyztak ať mě chytřejší opraví.

Anonymní  13.03.18 07:04

Dekuji za rady, zeptam se jeste nasi ucetni, jestli neví. Asi si s tím nepujde nic udelat, spis bych chtela pochopit, proc ostatni v uplne stejne situaci to dostali a ja ne, jestli jeste nekde nemuze byt odstranitelna chyba. Ale asi ne, pani rikala, ze to pocita program.

lachtanice86
Kelišová 5235 příspěvků 13.03.18 08:02

Pracuji na ossz. A u žádosti o vyrovnávací příspěvek se porovnávaji smlouvy. Přesčasy nikoho nezajímají. A na chybu bych to neviděla. Zadává to jedna kolegyně, počítá to pc a další kolegyně z jiného oddělení to kontroluje.

Lendeš
Závislačka 4855 příspěvků 13.03.18 10:36
@Myssicka píše:
MD se ti počítá za období, které bylo výhodnější, takže to předchozí. Jenže se obávám, že ani tehdy přesčasy neprojdou. To ti počítá a platí zaměstnavatel z běžného fondu pracovní doby. Tys přišla o smennost? Ta činí kolik? Třeba 10%? Tehdy bys měla PPM pocitanou z doby kdys měla + 10% a nyní by ti do té částky dorovnavali.

Pokud to na OSSZ neprošlo jako převedení na jinou práci, ze kterou by měla nárok na vyrovnávací příspěvek, tak se ta PPM bude počítat normálně..tedy z 12 měsíců před měsícem, ve kterém na PPM nastoupí. Takže to momentální snížení platu kvůli přesčasům se jí promítne i do výše PPM.

Myssicka  13.03.18 11:11
@Lendeš píše:
Pokud to na OSSZ neprošlo jako převedení na jinou práci, ze kterou by měla nárok na vyrovnávací příspěvek, tak se ta PPM bude počítat normálně..tedy z 12 měsíců před měsícem, ve kterém na PPM nastoupí. Takže to momentální snížení platu kvůli přesčasům se jí promítne i do výše PPM.

Pravda.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama